Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Zapisy (Rynek pracy) » FAQ - poradnik dla graczy, informacje o grze [NIEAKTUALNE]
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
FAQ - poradnik dla graczy, informacje o grze [NIEAKTUALNE]
PostWysłany: Wto 19:01, 01 Lis 2011
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12334
Przeczytał: 44 tematy

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


YTP SKI JUMPING MANAGER - PORADNIK

Spis treści:
I. PODSTAWOWE INFORMACJE
II. FUNKCJE
-. Sztab szkoleniowy
-. System szkolenia juniorów
-. Obozy treningowe / trening
-. Finanse / ekonomia
-. Zawodnicy / kadra
III. ZAWODY
IV. SŁOWNIK POJĘĆ

I. PODSTAWOWE INFORMACJE

1. Zapisałem się, czy dostałem już kadrę?
Tak. Od momentu zapisu jesteś pełnoprawnym trenerem reprezentacji, którą wybrałeś.

2. Czy gra jest darmowa?
Tak.Nie pobieramy od ciebie żadnych opłat za granie tutaj.

3. Kogo pytać o pomoc?
Gdyby poniższe FAQ nie zdołało odpowiedzieć na twoje pytania, napisz na numer GG --> 32727196 . Otrzymasz profesjonalną pomoc i znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

4. Podstawowe informacje dotyczące oznaczeń zawodników.


Podstawą określającą zdolności zawodnika, są jego 3 atrybuty:

- umiejętności (pierwsza liczba w okrągłym nawiasie)
- forma/stabilność formy (druga liczba w okrągłym nawiasie)
- potencjał (liczba oznaczona kolorem czerwonym)

Potencjał wpływa na maksymalny rozwój umiejętności zawodnika. Jeżeli potencjał wynosi przykładowo 68%, zawodnik będzie mógł rozwijać się do poziomu 68% w umiejętnościach. Wskaźnik potencjału nie ogranicza formy, która rośnie niezależnie od niego.

II. FUNKCJE

II.1 ZARZĄD ZWIĄZKU

Zarząd związku jest reprezentowany w grze przez osobę prezesa. W zależności od osobowości prezesa, różnią się sposoby postępowania związku z menadżerem, finansami itd. W grze, wyróżniamy następujące osobowości:

Osobowość: wymagający
Oczekuje od menadżera ścisłej kontroli finansów kadry, równomiernego i płynnego rozwoju zawodników oraz bardzo dobrych rezultatów na arenie międzynarodowej. Nie ma w zwyczaju dawania drugiej szansy, chyba że delikwent na to zasłużył wieloletnią pracą z sukcesami. Ten typ osobowości może występować jedynie w kadrach z czołówki. Osobowość, z którą ciężko współpracować, co odbija się także na zawodnikach, którzy z pewnym czasem ulegają jego presji.

Efekty dla kadry:
- możliwość szybszego zakończenia kariery przez zawodników
- przy wystąpieniu wyników poniżej oczekiwań, spore szanse na zwolnienie menadżera ze stanowiska

Osobowość: spokojny
Łagodniejsza forma osobowości wymagającej. Lubi stabilność w finansach i oczekuje rozwijania kadry zawodniczej zgodnie z możliwościami. Jest wyrozumiały dla menadżera i stara się zrozumieć jego poczynania.

Efekty dla kadry:
- brak

Osobowość: wyluzowany
Przeważnie nie ingeruje w sprawy kadry. Żyje obok niej. Interweniuje jedynie wtedy, gdy sytuacja jest kryzysowa.

Efekty dla kadry:
- bardzo duża szansa na zachowanie posady

Osobowość: skąpy
Słowo pieniądze odmienia przez wszystkie przypadki. Wymaga ścisłej kontroli finansowej od menadżera, a każde zejście poniżej kreski jest dla niego kluczowym argumentem do wyrzucenia menadżera na bruk.

Efekty dla kadry:
- nieco wyższe dochody z biletów
- nieco wyższe wpływy od sponsorów

Osobowość: skorumpowany
Liczy się dla niego jedynie własny zysk. Reprezentacja to jedynie maszynka do napełniania jego własnej kieszeni.

Efekty dla kadry:
- niższe dochody z biletów
- niższy wpływ od sponsorów


Osobowość: rekin biznesu
Świetnie czuje koniunkturę i finanse. Potrafi wpływać na sponsorów i działania PR.

Efekty dla kadry:
- wyższe dochody z biletów
- wyższe wpływy od sponsorów

II.2 SZTAB SZKOLENIOWY
W tej grze, wyróżniamy takich pracowników jak:

Trener (odpowiadający za zawodników kadry narodowej)
Trener juniorów (odpowiadający za zawodników akademii)
Fizjoterapeuta (odpowiadający za skracanie kontuzji zawodników)
Ekspert od Public Relations (osoba wpływająca na popularność dyscypliny w kraju, sprzedaż biletów, promocję)

Każdy z pracowników, będzie miał przypisane 1-2 umiejętności, określone liczbą od 1 do 20.

Trener:
-trening (Im wyższy atrybut, tym więcej umiejętności zdobędą zawodnicy na obozie szkoleniowym).

Trener juniorów:
-trening (określa wpływ trenera, na rozwój juniorów)
-ocena (możliwość dokładnego określenia potencjału juniora)

Fizjoterapeuta:
-leczenie (im wyższy atrybut, tym krótsza kontuzja)

Ekspert od Public Relations:
-zdolności marketingowe (im wyższy poziom atrybutu, tym większy wpływ na sprzedaż biletów i popularność skoków w państwie)

Członkowie sztabu będą określali, w jakim państwie będą chcieli pracować. Będzie to zależne od liczby gwiazdek. Dana osoba, będzie określała swoje żądania finansowe, jak i w jakiej reprezentacji będzie chciała pracować. Znaczenia nabierze również fakt narodowości pracownika. Czeski trener będzie bardziej chętny pracować w Czechach niż np. w Korei Południowej.

II.3 SYSTEM SZKOLENIA JUNIORÓW

W systemie juniorskim będziemy mieli możliwość wpływania na rozwój umiejętności zawodników już od najmłodszych lat. Przed sezonem będziemy określali, ilu zawodników/zawodniczek chcemy szkolić w naszej "akademii" (maksymalna liczba to 10, za każdego zawodnika będziemy płacili 50 tys. sezonowo). Najmłodsi jacy będą mogli przyjść, będą mieli 8 lat, natomiast najstarsi 13. Zawodnicy przychodzący do naszej akademii, będą mieli na starcie umiejętności i formę na poziomie 0%. Tak więc będziemy mogli od początku kształtować naszego skoczka. Za rozwój zawodnika będzie odpowiadał tylko i wyłącznie trener juniorów. Im lepszy trener, tym szybciej zawodnik będzie się rozwijał. Trener juniorów posiada 2 rodzaje umiejętności. Pierwszy (trening) będzie określał szybkość treningu naszego zawodnika, natomiast drugi (ocena), będzie określał umiejętność oceny potencjału młodych skoczków. Zawodnika/zawodniczkę będzie można w każdej chwili włączyć do kadry narodowej, jednakże wtedy tylko my będziemy już mieli wpływ na dalszą jego karierę. Włączenie juniora do kadry narodowej jest nieodwracalne i po włączeniu go do kadry, nie wróci on już do akademii. Zyskujemy jednak możliwość wysyłania go na konkursy międzynarodowe, jak i słania go na obozy szkoleniowe. (Zawodnicy będący w akademii nie mogą jeździć na obozy!) Zawodnik będący w akademii, nie jest narażony na drastyczne spadki umiejętności w przerwach między sezonowych, tak więc trzeba rozważyć te 2 możliwości i wybrać najlepszą. Przez cały sezon, będziemy mieli podgląd na naszych zawodników będących w akademii.

Zawodnik w akademii nie będzie się rozwijał cały czas i w pewnym momencie jego rozwój stanie w miejscu. Wtedy będzie idealny moment na włączenie go do kadry. Takie zastopowanie rozwoju w akademii jest widoczne u zawodników będących dłużej niż 3 sezony w akademii.
Poziomy wytrenowania są również uzależnione od klasy trenera. Im lepszy trener, tym lepiej potrafi określić stan przygotowań danego juniora. Najlepsi trenerzy juniorów, będą wstanie wypracowywać co sezon u swoich juniorów wzrosty o nawet 10% w umiejętnościach i do 15% w formie, czyli po 3 sezonach nasz junior może w najlepszym wypadku wyglądać tak (30% /45%).

Jeśli nie włączymy do kadry narodowej zawodnika, który ma już 15 lat (lub też w akademii siedzi dłużej niż 5 sezonów), zawodnik odchodzi ze skoków.

Trener juniorów będzie oceniał zawodników pod względem potencjału. Im wyższy atrybut obserwacji, tym otrzymasz dokładniejszą informację o tym, jaki potencjał posiada zawodnik w akademii.

II.4 OBOZY TRENINGOWE/TRENING

Pierwszą możliwością rozwoju, są obozy. Żeby rozwinąć zawodnika, możemy wysłać go na obóz treningowy. Każda kadra może zorganizować maksymalnie 2 obozy w przeciągu sezonu, na który może zabrać maksymalnie 18 osób. Nie zawsze droższy obóz jest lepszy od tańszego. Należy to też wziąć pod uwagę przy wybieraniu obozu.

Drugą opcją, jest trening z trenerem. Co dwa miesiące, trener kadry przysyła raport, w którym stwierdza postępy dokonane przez zawodników. Im lepszy trener, tym większa liczba zawodników dokona progresji atrybutów.

II.4 FINANSE

1. Pieniądze z tytułu sponsoringu mają istotny udział w budżecie sezonowym kadry. Wkład sponsora zależy od ilości gwiazdek jakich posiada nasza reprezentacja. Każda kadra może posiadać dwóch sponsorów:

-głównego
-technicznego

2. Budżet sezonowy:

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, kadra otrzymuje nowy budżet, zależny od liczby gwiazdek, jaką legitymuje się każda reprezentacja.

1* - 500 000
2* - 750 000
3* - 1 000 000
4* - 1 250 000
5* - 1 500 000
6* - 1 750 000
7* - 2 000 000
8* - 2 250 000
9* - 2 500 000
10* - 2 750 000

Poniższe kwoty są bazowe. Do kwoty bazowej dochodzi również 10% z budżetu z sezonu poprzedniego. Jeżeli poprzedni sezon zakończyliśmy na minusie, związek obcina nam budżet bazowy o równowartość 100% strat z zeszłego sezonu.


Na sezonowy budżet składają się:

DOCHODY:
- sponsoring (ok. 50%)
- dochody z tytułu biletów (ok. 50%)

WYDATKI:
- utrzymanie skoczni (ok. 30%)
- pensje sztabu szkoleniowego (ok. 35%)
- szkolenie juniorów (ok. 10%)
- obozy szkoleniowe (ok. 25%)
* podane wartości % są jedynie obrazowe, a ich rozkład w poszczególnych kadrach zależy od menadżera

Koszty utrzymania skoczni



DOCHODY NIESTAŁE:
- nagrody za konkursy nieoficjalne
- dofinansowania (przyznawane jedynie z okazji przyznania imprezy międzynarodowej typu IO, MŚ, Uniwersjada)

WYDATKI NIESTAŁE:
- koszty wykupienia homologacji dla jednej skoczni (50 tys. / jedna skocznia)
- budowa i rozbudowa skoczni narciarskich
- grzywny
- odprawy dla sztabu szkoleniowego (w przypadku zwolnienia pracownika z kontraktu, płacimy mu 100% pobieranej pensji w przypadku gdy jego umowa obowiązuje przez okres minimum jednego sezonu, gdy kontrakt pracownika wygaśnie samoistnie, nie musimy nic płacić w ramach odprawy)

II.5 ZAWODNICY, KADRA

Kiedy zawodnik może skończyć karierę i od jakich czynników to zależy?

Czynniki (w kolejności od najważniejszego, do najmniej ważnego):

a) liczba startów w sezonie (ich brak od dłuższego czasu może spowodować zakończenie kariery*)
b) wiek
c) ciąża (w przypadków zawodniczek, jednak w 90% przypadków, zawodniczka wraca po sezonie do skoków)
d) długoterminowa kontuzja
e) słabe wyniki (w szczególności u juniorów)
*- dotyczy zawodników starszych niż 20 lat

Wykresy dotyczące ryzyka zakończenia kariery zawodników/zawodniczek, ze względu na ich wiek:

Mężczyźni:


Kobiety:




Zawodnicy i zawodniczki, którzy nie spełniają twoich oczekiwań, mogą zostać odesłani do klubu. Osoby odesłane do klubu również szybciej kończą profesjonalne kariery.


III. ZAWODY

IV. SŁOWNIK POJĘĆ
Pojęcia, skróty, które można spotkać w grze:

p.o. (pełniący obowiązki) -> Oznacza osobę, która pełni obowiązki
menadżera innej kadry, przez określony okres czasu (domyślnie jest to 14
dni).

Cykl zawodowy -> „Zawodnicy na konkurs wylatują dzień przed
kwalifikacjami (np. kwalifikacje 22.01, wylatują 21.01). W związku z tym
odpada ich udział w konkursie, który jest zaplanowany na 24.01. To samo
się tyczy jeżeli zamiast konkursu są kwalifikacje. Jeżeli kwalifikacje do
kolejnego konkursu są 25.01 można ich wysłać tylko wtedy, jeżeli
poprzedni i kolejny konkurs są w Europie. Po konkursie zawodnicy
wylatują na drugi dzień”

Przykład:

Legenda
X - dzień konkursu
Y - dzień wolny

X Y X - dla zawodów rozgrywających się na jednym kontynencie (np. Europa - Europa)
X Y Y X - dla zawodów rozgrywających się na dwóch kontynentach (np. Europa - Azja)

kwota startowa -> Ilość zawodników/zawodniczek, których możemy wysłać na dany
konkurs/konkursy. Kwoty te są regulowane przez klasyfikacje narodowe w
poszczególnym cyklu zawodów.

Pula krajowa -> Dodatkowi zawodnicy/zawodniczki których możemy wysłać na
konkurs u siebie.

Ranking FIS -> To zestawienie drużyn, reprezentacji narodowych w skokach narciarskich zrzeszonych w FIS oraz SJM. Celem rankingu jest jak najwierniejsze odzwierciedlenie układu sił panujących w światowych skokach narciarskich. Zestawienie jest tworzone raz, na zakończenie każdego sezonu.

Pierwiastek X, tzw. boska cząstka (pot. X) - określenie zawodnika skaczącego zdecydowanie powyżej oczekiwań, osiągającego wyniki i odległości zdecydowanie lepsze niż wskazują na to jego umiejętności.

Przykładowi zawodnicy/zawodniczki, u których zaobserwowano owy pierwiastek:
- Pascal Egloff
- Madeleine Fritz
- Ilya Rosliakov

Pierwiastek Y (pot. Y) - przeciwieństwo pierwiastka X, określenie zawodnika skaczącego zdecydowanie poniżej oczekiwań, osiągającego wyniki i odległości zdecydowanie gorsze niż wskazują na to jego umiejętności.

Przykładowi zawodnicy/zawodniczki, u których zaobserwowano owy pierwiastek:
- Tom Hilde
- Amanda Pokapinova

Autorem obu określeń jest Yoyogi.

Skróty / akronimy:

FTT – FIS Team Tour
TCS – Turniej Czterech Skoczni
TN – Turniej Nordycki
FST - FIS Scandinavian Tour
FSAC - FIS Skoda Auto Cup
COC - Puchar Kontynentalny
PŚK - Puchar Świata kobiet
- Puchar Świata mężczyzn


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Pią 20:54, 12 Kwi 2013, w całości zmieniany 11 razy
Zobacz profil autora
FAQ - poradnik dla graczy, informacje o grze [NIEAKTUALNE]
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Zapisy (Rynek pracy)
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin