Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 22 (2028/2029) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 22 (2028/2029) Strona Główna » Hasiok, czyli po ślunsku kosz » Wieści dla administracji - vol. 2.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Wieści dla administracji - vol. 2.
PostWysłany: Pią 13:53, 01 Wrz 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Dokonałem następujących zmian w Kodeksie Turniejów

Pogrubione są zmiany/nowości

1) Zmiana istotna dla symulatorów

Cytat:
Art. 64 § 1 - Wyniki zawodów muszą przedstawione być w formie tekstowej lub graficznej wprost z programu symulującego.

§ 2 - Podstawową formą przedstawiania wyników zawodów jest forma tekstowa. Przedstawienie wyników w formie graficznej wymaga zgody Administratora.

§ 3 - W przypadku przedstawienia wyników zawodów w formie graficznej należy również sporządzić ich formę tekstową lub w inny sposób zabezpieczyć wyniki przed ich bezpowrotną utratą.


Dodanie par. 2 i 3 ma na celu zapobieżenie bezpowrotnej utracie wyników, ponieważ różne są losy plików graficznych na hostingach oferujących wgrywanie grafiki. Jedne potrafią przeleżeć na nich lata, inne natomiast umykają bardzo prędko. Zachowanie wyników jest istotne nie tylko ze względów czysto estetycznych, ale głównie historyczno-statystycznych. Gdyby wygasła grafika z klasyfikacją generalną według powyższego schematu, to z czegoś trzeba ją odtworzyć. Wygaśnięcie grafiki z wynikami jakichś zawodów uniemożliwia jej prawidłową rekonstrukcję. Oczywiście można byłoby nakazać również prowadzenie klasyfikacji w formie wyłącznie tekstowej, ale jako że programy Office są bardzo pomocne przy prowadzeniu takich statystyk, to nieekonomiczne byłoby zakazanie udostępniania klasyfikacji w formie graficznej (no chyba że ktoś lubi spisywać z Office czasem i po 80-90 wierszy).

2) Nadzwyczajne sytuacje z organizacją turnieju

Cytat:
Art. 49 § 1 - Organizatorowi, który nie spełnia warunków minimalnych, co do zasady, odbiera się organizację turnieju i przekazuje ją kolejnemu według liczby uzyskanych w wyborach głosów kandydatowi do organizacji danego turnieju w pierwszym dniu sezonu jego rozegrania, jeżeli ten spełnia wymagania minimalne.

§ 2 - Procedurę przewidzianą w § 1 stosuje się aż do skutku wśród pierwotnych kandydatów do organizacji danego turnieju.

Wyjątek
§ 3 - Jeżeli żaden z kandydatów nie spełnia wymogów minimalnych, Administrator zezwala na przeprowadzenie turnieju na skoczni według kolejności, o której mowa w § 1, która wymagań minimalnych nie spełnia. Administrator może również w takim przypadku pozostawić organizację pierwotnemu podmiotowi.

Fizyczna niemożliwość rozegrania turnieju
§ 4 - Jeżeli nie jest możliwe, ze względu na brak skoczni, zastosowanie § 3, Administrator zarządza konkurs, po czym sam wybiera kandydaturę spełniającą wymagania minimalne według metody "kto pierwszy, ten lepszy".


Art. 50 – Prawo administratorskiego uchylena homologacji uregulowane w aktualnym wydaniu Kodeksu Budowlanego SJM stosuje się odpowiednio do przepisów z art. 44-49.

Zrzeczenie się organizacji
Art. 51 § 1 - Nie później niż na sezon przed rozegraniem turnieju, organizator może zrzec się jego organizacji.

§ 2 - W przypadku zrzeczenia, o którym mowa w § 1, w celu wybrania nowego organizatora stosuje się odpowiednio art. 49.


Jako że będziemy prawdopodobnie mieć w przyszłym sezonie pierwszą sytuację odebrania organizacji ze względu na braki infrastrukturalne Kosowa związaną z organizacją MŚJ, tak też doprecyzowałem procedurę przekazania organizacji dalej.


Ponadto trwają prace nad dostosowaniem Kodeksu Finansów pod nowy system sztabu szkoleniowego. Również pamiętam o załączniku finansów związanych z organizacją konkursu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Pią 13:56, 01 Wrz 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 18:18, 18 Wrz 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Dodany przepis o charakterze poradnikowym do ustawy o zawodnikach i zawodniczkach

Dodałem następujący przepis:

Art. 32a § 1 - Juniorzy oraz juniorki przebywający w akademii juniorskiej mają określony przewidywany przez aktualnego trenera juniorów potencjał. Potencjał ten jest określony słowem poziomującym, który odpowiada następującym wartościom:

mężczyźni - juniorzy
potencjał bardzo wysoki >> 95% - 100%
potencjał wysoki >> 75% - 94%
potencjał średni >> 60% - 74%
potencjał niski >> 41% - 59%
potencjał bardzo niski >> 1% - 40%

mężczyźni - juniorzy
potencjał bardzo wysoki >> 71% - 75%
potencjał wysoki >> 61% - 70%
potencjał średni >> 46% - 60%
potencjał niski >> 31% - 45%
potencjał bardzo niski >> 1% - 30%

§ 2 - Potencjał widniejący w akademii juniorskiej jest wyłącznie oceną subiektywną, dokonywaną przez naszego aktualnego trenera juniorów i nie musi oznaczać, że nasz junior ma faktycznie potencjał mieszczący się w zakresie zgodnym z powyższym schematem. Jakość dokonywanej oceny zależy od poziomu umiejętności obserwacji naszego trenera juniorów. Możliwa rozbieżność między rzeczywistością a oceną potencjału przez trenera juniorów wynosi od 1 do 30%.


Jak wskazałem w tytule niniejszego posta, dodanie tego ma charakter wyłącznie "poradnikowy", żeby gracze mogli łatwiej ogarnąć te zapisy w akademii i ich reguły. Przepis w niniejszym brzmieniu ma charakter przejściowy dla mężczyzn, gdyż od przyszłego sezonu zaczniemy zbijanie maksymalnego potencjału dla nich ze 100% do 95%, więc naturalnie również i "widełki" wskazane w artykule 32a będą zmienione odpowiednio.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 12:50, 07 Paź 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Doprecyzowanie treści zawodów drużynowych mieszanych

Doprecyzowano treść art. 91 KT, który brzmi aktualnie następująco:

Cytat:

Art. 91 § 1 - W zawodach drużynowych mieszanych występują w ramach jednej drużyny dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni wywodzący się z jednej reprezentacji.

§ 2 - Menedżerowie mogą zgłosić skład mieszany w następujący sposób:
- zgłosić pełen i taki sam skład składający się z 4 osób różnej płci w formularzu zgłoszeń do obu cykli, w ramach których ma odbyć się konkurs drużynowy mieszany lub
- zgłosić w formularzach zgłoszeń do dwóch cykli, w ramach których ma odbyć się konkurs drużynowy mieszany po 2 osoby, zgodnie z preferowaną płcią przez dany turniej.

§ 3 - W przypadku wystąpienia różnic zawodniczek/zawodników w formularzach rejestracyjnych do obu związanych zawodami mieszanymi turniejów, zgłoszeniem właściwym jest te, które zostało wysłane jako pierwsze. (różnice w zgłoszonych zawodnikach/zawodniczkach).

§ 4 - W przypadku wystąpienia różnic kolejności zawodniczek/zawodników w formularzach rejestracyjnych do obu związanych zawodami mieszanymi turniejów, zgłoszeniem właściwym jest te, które zostało wysłane jako pierwsze. Normy harmonizacyjne z art. 94 i art. 95 stosuje się odpowiednio. (różnice w kolejności zgłoszonych zawodników/zawodniczek).

§ 5 - Konkurs mieszany może odbyć się najwcześniej po zamknięciu rejestracji uczestników do obu związanych turniejów zawodami mieszanymi.

§ 6 - Jeżeli turnieje związane zawodami mieszanymi symulują różne osoby, są oni zobowiązani do ustalenia, który z nich ma przesymulować zawody mieszane. W przypadku braku porozumienia, właściwą i wiążącą symulacją zawodów mieszanych jest ta, która została prawidłowo opublikowana wcześniej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 21:19, 26 Paź 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Dodanie terminu granicznego, do którego można przeprowadzać procedurę losowania kontuzji

Żeby uchylić stan niepewności, który może towarzyszyć graczom w razie zwłoki osób odpowiedzialnych za losowanie kontuzji, dodałem do aktualnego Kodeksu Szpitalnego termin graniczny, do którego można przeprowadzić procedurę losowania. Uważam, że gracze powinni mieć jak najszybciej pewność co do tego, kogo mogą posłać na kolejne zawody.

Ponadto nieco zmieniłem procedurę postępowania w przypadku, gdyby Wielki Szpitalny z jakichś przyczyn nie mógł wykonywać okresowo lub trwale swoich obowiązków.

Cytat:
Art. 5 § 1 - Zawodnik lub zawodniczka z chwilą upadku podlega procedurze losowania kontuzji. Procedura jest stosowana w przypadku gdy zawodnik/zawodniczka upadnie w:

- kwalifikacjach,
- pierwszej serii konkursu lub
- drugiej serii konkursu,

jeżeli któraś z nich jest dla niego ostatnią serią.

§ 2 - Losowanie odbywa się niezwłocznie po zawodach, w których uczestnik upadł.

Nowy paragraf
Zwłoka w losowaniu kontuzji
§ 3 - Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn losowanie kontuzji nie odbyło się w przeciągu 24 godzin od rozegrania konkursu, przyjmuje się, że osoba, która podlega według prawa procedurze losowania, o której mowa w niniejszym akcie prawnym, nie doznała kontuzji.


Art. 6 § 1 - Podmiotami upoważnionymi do przeprowadzenia procedury losowania kontuzji są: Symulator zawodów, o których mowa w art. 5 i Wielki Szpitalny, przy czym co do zasady pierwszeństwo w losowaniu ma ten pierwszy.

Nowe brzmienie
§ 2 - Prawo do przeprowadzenia procedury losowania kontuzji ma również Administrator, jeżeli stwierdzi, że Wielki Szpitalny jest przejściowo lub trwale niezdolny do pełnienia swoich obowiązków. Administrator w okresie aż do wyznaczenia nowego Wielkiego Szpitalnego lub do przeminięcia stanu jego niezdolności wykonuje jego funkcje przewidziane w niniejszym akcie prawnym.

Nowe brzmienie
Art. 7 - Wielki Szpitalny przeprowadza procedurę, jeżeli Symulator zawodów o których mowa w art. 5 w przeciągu 3 godzin od opublikowania wyników tego nie uczyni, jednak nie później niż w terminie, o którym mowa w art. 5 § 3.


Na koniec dodam, iż na nowy sezon należy się spodziewać nowego wydania Kodeksu Szpitalnego, poszerzonego o instytucję obozu rehabilitacyjnego. Prawdopodobnie również zostanie dodana tzw. "krótkotrwała kontuzja", która będzie polegała na tym, iż zawodnik, któremu w wyniku przeprowadzenia procedury nie "wpadnie" kontuzja, nie będzie mógł występować aż do końca weekendu, żeby mógł się wykurować z potłuczeń, których doznał. Nie ukrywajmy, że każdy upadek pewien ślad zostawia, więc ten dodatek ma na celu urealnienie rozgrywki w obszarze kontuzji. Możliwe jest, że będzie to regulacja doprecyzowana o tyle, że nie każdy taki upadek będzie kończył się przymusową kuracją do końca tygodnia. Myślę nad tym, aby w takiej sytuacji symulator robił dodatkowe losowanie i w przypadku wylosowania od 1 do 3 oczek zawodnik pauzowałby, zaś w przypadku losowania od 4 do 6 oczek, takiej pauzy by nie było.

W pozostałym zakresie rzeczy nowy Kodeks Szpitalny zmian nie przyniesie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Pią 4:53, 27 Paź 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 20:47, 28 Paź 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Ustawa dotycząca liczby organizowanych konkursów w turniejach i zasad przyznawania ich organizacji

Dzisiaj weszła w życie ustawa:
http://www.sjmanager.fora.pl/dziennik-prawny-a-ustawy,503/ustawa-o-organizacji-w-turniejach-z-dn-28-10-2017-r,12949.html#143951

Ma ona na celu:
- doprecyzowanie zasad przyznawania organizacji w turniejach w niej wymienionych,
- zmniejszenie dyskrecjonalnej ("widzimisiowej") władzy podmiotu układającego kalendarze,
- dostosowanie ram kalendarzy do systemu sezonu 3.5-miesięcznego, tj. kalendarze te mają ułożyć sezon tak, aby w całości został rozegrany w przeciągu ok. 18 tygodni (a więc przypada to na 3.5 miesiąca):
* 2 tygodnie przypadają na sezon letni,
* 14 tygodni przypada na sezon zimowy,
* 2 tygodnie na prace przygotowawcze i odpoczynek.

Dzięki temu w przeciągu 12 miesięcy rozegramy 3 pełne sezony (10.5 miesiąca), miesiąc lub pół przypadnie na przerwę wakacyjną (to do ustalenia) i z hakiem zacznie być rozgrywany 4 sezon, wielkość "tego haka" będzie głównie zależała od długości obranej przez nas przerwy wakacyjnej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 17:59, 07 Lis 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Odpowiedzialność za tzw. pozorny stosunek zastępstwa

Do Kodeksu Cywilnego SJM dodałem niniejszy przepis:

Cytat:
Pozorność stosunku zastępstwa
Art. 29a. § 1 - Jeżeli stosunek zastępstwa został nawiązany w celu przepływu pieniędzy między reprezentacjami wykorzystując prawo do odszkodowania, w takim wypadku odszkodowanie nie jest przyznawane, zaś strony stosunku zastępstwa podlegają karze w wysokości 500.000 euro.

§ 2 - Norma z paragrafu § 1 niniejszego artykułu nie wyłącza odpowiedzialności karnej uregulowanej w Kodeksie Karnym SJM.


Ma to na celu uchylenie działalności obliczonej na zysk finansowy, gdzie zastępca umyślnie i na podstawie umowy (tj. nie w przypadku niedbalstwa, zagapienia się itp.) nie wykonywałby swoich obowiązków, ażeby reprezentacja zastępowanego otrzymała z jego konta kwotę odszkodowania. Kwota odszkodowania mogłaby być całkiem spora, bo w normalnych granicach długości zastępstwa wahałaby się między 350 000 a 525 000 euro (a w pewnych przypadkach nawet więcej).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Wto 17:59, 07 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 21:32, 10 Lis 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 9336
Przeczytał: 165 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Doszczelnienie postępowania w przypadku wystąpienia błędu

Jak mówiłem w jednym temacie, wystąpiła potrzeba doszczelnienia procedury w przypadku wystąpienia błędu w symulacji. Nowinki czcionką pogrubioną.

Cytat:
Art. 108 § 1 – W przypadku błędu kardynalnego, symulujący jest zobowiązany do ponownej symulacji konkursu do 48 godzin od opublikowania wyników:
a) z własnej inicjatywy, jeżeli błąd sam wykryje,
b) z inicjatywy Administratora w trybie skargi, o której mowa w art. 103, gdzie termin ponownej symulacji jest przedłużany o kolejne 48 godzin.
c) po uwzględnieniu przez administratora skargi gracza.


§ 2 – W przypadku błędu drobnego, w zależności od jego natury, błąd koryguje się np. poprzez dosymulowanie brakujących zawodników/zawodniczek do konkursu. Błędy drobne koryguje się do 48 godzin od opublikowania wyników.

Zasada stabilności symulacji
§ 3 – Po upływie 48 godzin od opublikowania wyników nie można dokonywać jakichkolwiek działań z zastrzeżeniem § 1 pkt b. i § 4.

Rewizja ze względu na stwierdzenie czynu zabronionego
§ 4 – Wyniki zawodów mogą zostać zrewidowane na zasadach określonych w niniejszym Kodeksie do roku kalendarzowego od ich opublikowania, jeżeli w toku procesu karnego okaże się, iż przy symulacji konkretnych zawodów został popełniony czyn zabroniony przewidziany przez Kodeks Karny SJM w czasie jego popełnienia. Warunkiem dopuszczalności rewizji wyników jest prawomocny wyrok Sądu Administratorskiego nakazującego ponowną adekwatną ingerencję w wyniki danych zawodów.


Art. 109 § 1 - W przypadku wystąpienia błędu kardynalnego lub drobnego, symulujący jest zobowiązany do jego naprawy według zasad określonych w niniejszym Kodeksie lub jeżeli sposób naprawy nie został w nim określony, to po konsultacji z Administratorem.

§ 2 - W przypadku resymulacji ze względu na wystąpienie błędu kardynalnego za termin zawodów uznaje się termin przewidziany dla tych zawodów w kalendarzu.


Jeszcze do art. 109 miał dojść § 3 informujący o tym, że jeżeli symulator nie dochowałby terminów powyższych na resymulację, to znajduje zastosowanie postępowanie z art. 21 § 2, który traktuje głównie o tym, że takie zawody są przekładane na koniec sezonu, jednak nie dodałem tego, ponieważ wyskakiwał błąd (pewnie przez przekroczenie maksymalnej długości posta). Postanowiłem to zostawić ściśle nieuregulowanym na jakiś czas. xD Praktyka sama sobie do tego czasu poradzi, tak w razie czego.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Pią 21:35, 10 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wieści dla administracji - vol. 2.
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 22 (2028/2029) Strona Główna » Hasiok, czyli po ślunsku kosz
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin