Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 19 (2025/2026) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 19 (2025/2026) Strona Główna » Sprawy Organizacyjne » Wieści dla administracji - vol. 2.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Wieści dla administracji - vol. 2.
PostWysłany: Pią 13:53, 01 Wrz 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 8223
Przeczytał: 202 tematy

Pomógł: 52 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Dokonałem następujących zmian w Kodeksie Turniejów

Pogrubione są zmiany/nowości

1) Zmiana istotna dla symulatorów

Cytat:
Art. 64 § 1 - Wyniki zawodów muszą przedstawione być w formie tekstowej lub graficznej wprost z programu symulującego.

§ 2 - Podstawową formą przedstawiania wyników zawodów jest forma tekstowa. Przedstawienie wyników w formie graficznej wymaga zgody Administratora.

§ 3 - W przypadku przedstawienia wyników zawodów w formie graficznej należy również sporządzić ich formę tekstową lub w inny sposób zabezpieczyć wyniki przed ich bezpowrotną utratą.


Dodanie par. 2 i 3 ma na celu zapobieżenie bezpowrotnej utracie wyników, ponieważ różne są losy plików graficznych na hostingach oferujących wgrywanie grafiki. Jedne potrafią przeleżeć na nich lata, inne natomiast umykają bardzo prędko. Zachowanie wyników jest istotne nie tylko ze względów czysto estetycznych, ale głównie historyczno-statystycznych. Gdyby wygasła grafika z klasyfikacją generalną według powyższego schematu, to z czegoś trzeba ją odtworzyć. Wygaśnięcie grafiki z wynikami jakichś zawodów uniemożliwia jej prawidłową rekonstrukcję. Oczywiście można byłoby nakazać również prowadzenie klasyfikacji w formie wyłącznie tekstowej, ale jako że programy Office są bardzo pomocne przy prowadzeniu takich statystyk, to nieekonomiczne byłoby zakazanie udostępniania klasyfikacji w formie graficznej (no chyba że ktoś lubi spisywać z Office czasem i po 80-90 wierszy).

2) Nadzwyczajne sytuacje z organizacją turnieju

Cytat:
Art. 49 § 1 - Organizatorowi, który nie spełnia warunków minimalnych, co do zasady, odbiera się organizację turnieju i przekazuje ją kolejnemu według liczby uzyskanych w wyborach głosów kandydatowi do organizacji danego turnieju w pierwszym dniu sezonu jego rozegrania, jeżeli ten spełnia wymagania minimalne.

§ 2 - Procedurę przewidzianą w § 1 stosuje się aż do skutku wśród pierwotnych kandydatów do organizacji danego turnieju.

Wyjątek
§ 3 - Jeżeli żaden z kandydatów nie spełnia wymogów minimalnych, Administrator zezwala na przeprowadzenie turnieju na skoczni według kolejności, o której mowa w § 1, która wymagań minimalnych nie spełnia. Administrator może również w takim przypadku pozostawić organizację pierwotnemu podmiotowi.

Fizyczna niemożliwość rozegrania turnieju
§ 4 - Jeżeli nie jest możliwe, ze względu na brak skoczni, zastosowanie § 3, Administrator zarządza konkurs, po czym sam wybiera kandydaturę spełniającą wymagania minimalne według metody "kto pierwszy, ten lepszy".


Art. 50 – Prawo administratorskiego uchylena homologacji uregulowane w aktualnym wydaniu Kodeksu Budowlanego SJM stosuje się odpowiednio do przepisów z art. 44-49.

Zrzeczenie się organizacji
Art. 51 § 1 - Nie później niż na sezon przed rozegraniem turnieju, organizator może zrzec się jego organizacji.

§ 2 - W przypadku zrzeczenia, o którym mowa w § 1, w celu wybrania nowego organizatora stosuje się odpowiednio art. 49.


Jako że będziemy prawdopodobnie mieć w przyszłym sezonie pierwszą sytuację odebrania organizacji ze względu na braki infrastrukturalne Kosowa związaną z organizacją MŚJ, tak też doprecyzowałem procedurę przekazania organizacji dalej.


Ponadto trwają prace nad dostosowaniem Kodeksu Finansów pod nowy system sztabu szkoleniowego. Również pamiętam o załączniku finansów związanych z organizacją konkursu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Pią 13:56, 01 Wrz 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 18:18, 18 Wrz 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 8223
Przeczytał: 202 tematy

Pomógł: 52 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Dodany przepis o charakterze poradnikowym do ustawy o zawodnikach i zawodniczkach

Dodałem następujący przepis:

Art. 32a § 1 - Juniorzy oraz juniorki przebywający w akademii juniorskiej mają określony przewidywany przez aktualnego trenera juniorów potencjał. Potencjał ten jest określony słowem poziomującym, który odpowiada następującym wartościom:

mężczyźni - juniorzy
potencjał bardzo wysoki >> 95% - 100%
potencjał wysoki >> 75% - 94%
potencjał średni >> 60% - 74%
potencjał niski >> 41% - 59%
potencjał bardzo niski >> 1% - 40%

mężczyźni - juniorzy
potencjał bardzo wysoki >> 71% - 75%
potencjał wysoki >> 61% - 70%
potencjał średni >> 46% - 60%
potencjał niski >> 31% - 45%
potencjał bardzo niski >> 1% - 30%

§ 2 - Potencjał widniejący w akademii juniorskiej jest wyłącznie oceną subiektywną, dokonywaną przez naszego aktualnego trenera juniorów i nie musi oznaczać, że nasz junior ma faktycznie potencjał mieszczący się w zakresie zgodnym z powyższym schematem. Jakość dokonywanej oceny zależy od poziomu umiejętności obserwacji naszego trenera juniorów. Możliwa rozbieżność między rzeczywistością a oceną potencjału przez trenera juniorów wynosi od 1 do 30%.


Jak wskazałem w tytule niniejszego posta, dodanie tego ma charakter wyłącznie "poradnikowy", żeby gracze mogli łatwiej ogarnąć te zapisy w akademii i ich reguły. Przepis w niniejszym brzmieniu ma charakter przejściowy dla mężczyzn, gdyż od przyszłego sezonu zaczniemy zbijanie maksymalnego potencjału dla nich ze 100% do 95%, więc naturalnie również i "widełki" wskazane w artykule 32a będą zmienione odpowiednio.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 12:50, 07 Paź 2017
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 8223
Przeczytał: 202 tematy

Pomógł: 52 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Doprecyzowanie treści zawodów drużynowych mieszanych

Doprecyzowano treść art. 91 KT, który brzmi aktualnie następująco:

Cytat:

Art. 91 § 1 - W zawodach drużynowych mieszanych występują w ramach jednej drużyny dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni wywodzący się z jednej reprezentacji.

§ 2 - Menedżerowie mogą zgłosić skład mieszany w następujący sposób:
- zgłosić pełen i taki sam skład składający się z 4 osób różnej płci w formularzu zgłoszeń do obu cykli, w ramach których ma odbyć się konkurs drużynowy mieszany lub
- zgłosić w formularzach zgłoszeń do dwóch cykli, w ramach których ma odbyć się konkurs drużynowy mieszany po 2 osoby, zgodnie z preferowaną płcią przez dany turniej.

§ 3 - W przypadku wystąpienia różnic zawodniczek/zawodników w formularzach rejestracyjnych do obu związanych zawodami mieszanymi turniejów, zgłoszeniem właściwym jest te, które zostało wysłane jako pierwsze. (różnice w zgłoszonych zawodnikach/zawodniczkach).

§ 4 - W przypadku wystąpienia różnic kolejności zawodniczek/zawodników w formularzach rejestracyjnych do obu związanych zawodami mieszanymi turniejów, zgłoszeniem właściwym jest te, które zostało wysłane jako pierwsze. Normy harmonizacyjne z art. 94 i art. 95 stosuje się odpowiednio. (różnice w kolejności zgłoszonych zawodników/zawodniczek).

§ 5 - Konkurs mieszany może odbyć się najwcześniej po zamknięciu rejestracji uczestników do obu związanych turniejów zawodami mieszanymi.

§ 6 - Jeżeli turnieje związane zawodami mieszanymi symulują różne osoby, są oni zobowiązani do ustalenia, który z nich ma przesymulować zawody mieszane. W przypadku braku porozumienia, właściwą i wiążącą symulacją zawodów mieszanych jest ta, która została prawidłowo opublikowana wcześniej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wieści dla administracji - vol. 2.
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 19 (2025/2026) Strona Główna » Sprawy Organizacyjne
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin