Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Bank / Umowy o darowiznę » Darowizna - przepisy prawne
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Darowizna - przepisy prawne
PostWysłany: Nie 11:26, 09 Kwi 2023
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12365
Przeczytał: 173 tematy

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Wykaz właściwych przepisów regulujących umowę darowizny.

Kodeks Finansowy SJM z dn. 28.11.2017 r.

Cytat:
Okres dokonywania operacji finansowych
Art. 4. § 1 - Reprezentacje mogą dokonywać wszelakich operacji finansowych przez cały sezon z wyłączeniem okresu, o którym mowa w art. 6 aktualnego wydania Regulaminu YTP Ski Jumping Manager, z zastrzeżeniem wyjątków od tej reguły.
§ 2 - Wyjątkiem od reguły określonej w § 1 jest przedłużanie kontraktów z pracownikami sztabu szkoleniowego, za które to czynności reprezentacje ponoszą określone prawem opłaty oraz opublikowane ustawienia reprezentacyjne w myśl Kodeksu Reprezentacyjnego.
§ 3 - Operacje finansowe dokonane w okresie zakazu, o którym mowa w § 1, są ważne, lecz wywołują skutki prawne dopiero od pierwszego dnia nowego sezonu, chyba że przepis szczegółowy dla określonych kategorii działań stanowi inaczej.
§ 4 - Przez operacje finansowe rozumie się działania kierującego reprezentacją, mające wpływ na jej dochody oraz wydatki, z wyłączeniem tych działań, które są nielegalne według prawa tutaj obowiązującego i będą mogły skutkować nałożeniem kary kryminalnej na podstawie Kodeksu Karnego SJM lub kary dyscyplinarnej dla symulatorów za nienależyte wywiązywanie się ze swych obowiązków.

Zasada swobody umów
Art. 5. § 1 - Strony umowy mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego.
§ 2 - Do umów stosuje się przepisy art. 32 - 34 Kodeksu Cywilnego SJM z dn. 19.11.2017 r.
§ 3 - Nie są dopuszczalne typy umów, które nie są przewidziane przez prawo tej gry.

Dział III - Umowy finansowe między graczami

Umowa darowizny

Art. 63. § 1 - Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku.
§ 2 - Z treści umowy musi wynikać, iż czyniona jest jako darowizna. (causa donandi)
§ 3 - Umowa darowizny musi być zawarta na piśmie pod rygorem nieważności.

Art. 64. - Nie stanowi darowizny, gdy zobowiązanie do bezpłatnego świadczenia wynika z sytuacji uregulowanej innymi przepisami tutejszego prawa.

Szczególne warunki umowy darowizny

Art. 65. - Osoba z konta reprezentacji, z której chce dokonać darowizny, może podarować innej reprezentacji darowiznę w wysokości do 25% kwoty bazowej reprezentacji, z konta której ma być dokonana darowizna.

Art. 66. § 1 - Osoba może podarować z konta prowadzonej przez siebie reprezentacji innej osobie, na konto reprezentacji, którą ta osoba prowadzi, w jednym sezonie, wyłącznie raz darowiznę.
§ 2 - Każda osoba ma uprawnienie do dokonania wyłącznie jednej darowizny na jeden sezon.

Art. 67. § 1 - Umowa darowizny wymaga do swej skuteczności zgodnych oświadczeń woli darczyńcy i obdarowanego, których oświadczenia muszą zostać złożone na piśmie pod rygorem nieważności na forum we właściwym miejscu. Obdarowany oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu może złożyć do 30 dni od złóżenia oświadczenia przez darczyńcę.
§ 2 - Oświadczenie woli darczyńcy wiąże do momentu:
a) odrzucenia oferty darowizny przez obdarowanego w formie pisemnej na forum pod rygorem nieważności,
b) w przypadku braku oświadczenia woli obdarowanego co do darowizny, do 30 dni od dnia złożenia oferty darowizny na forum przez darczyńcę,
c) od momentu wycofania oferty darowizny przez darczyńcę, póki obdarowany nie przyjął tej darowizny,
d) od momentu zakończenia stosunku pracy darczyńcy z reprezentacją, z której konta miała zostać dokonana darowizna.
§ 3 - Miejscem właściwym do zawierania umów darowizny w rozumieniu przepisów Kodeksu Finansowego jest subforum "umowy o darowiznę" w dziale "Bank".

Art. 68. - Umowy darowizny muszą być zawarte w dziale dotyczącym Banku pod rygorem nieważności.

Zakaz darowizny między sobą
Art. 69. § 1 - Nie można poczynić darowizny, jeżeli reprezentacje danego menedżera miałyby w konkretnym stosunku darowizny być darczyńcą oraz obdarowanym.
§ 2 - Zakaz powyższy nie dotyczy sytuacji stosunku zastępstwa, uregulowanego przepisami aktualnego wydania Kodeksu Cywilnego SJM.


Kodeks Cywilny SJM z dn. 19.11.2017 r.

Cytat:
Dział czwarty - czynności prawne, oświadczenia woli

Art. 32. § 1. - Czynność prawna jest działaniem lub zaniechaniem człowieka, które wywołuje określony prawem skutek w grze. Elementem czynności prawnej jest oświadczenie woli.
§ 2. - Czynność prawna wywołuje nie tylko skutki w niej wyrażone, lecz również te, które wynikają z tutejszego prawa i z ustalonych zwyczajów.
§ 3. - Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.
§ 4. - Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.
§ 5. - Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.

Art. 33 § 1. - Nieważne jest oświadczenie woli złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadomość albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli. Dotyczy to w szczególności choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.
§ 2. - Nieważne jest oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla pozoru. Jeżeli oświadczenie takie zostało złożone dla ukrycia innej czynności prawnej, ważność oświadczenia ocenia się według właściwości tej czynności.
§ 3. - Pozorność oświadczenia woli nie ma wpływu na skuteczność odpłatnej czynności prawnej, dokonanej na podstawie pozornego oświadczenia, jeżeli wskutek tej czynności osoba trzecia nabywa prawo lub zostaje zwolniona od obowiązku, chyba że działała w złej wierze.
§ 4. - W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
§ 5. - Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).
§ 6. - Jeżeli błąd wywołała druga strona podstępnie, uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu może nastąpić także wtedy, gdy błąd nie był istotny, jak również wtedy, gdy nie dotyczył treści czynności prawnej.
§ 7 - Podstęp osoby trzeciej jest jednoznaczny z podstępem strony, jeżeli ta o podstępie wiedziała i nie zawiadomiła o nim drugiej strony albo jeżeli czynność prawna była nieodpłatna.
§ 8 - Kto złożył oświadczenie woli pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeżeli z okoliczności wynika, że mógł się obawiać, iż jemu samemu lub innej osobie grozi poważne niebezpieczeństwo osobiste lub majątkowe.

Art. 34. § 1 - Uchylić czynność prawną z wadą oświadczenia woli, określoną w art. 33, może osoba, która wadliwe oświadczenie woli złożyła, w terminie 2 tygodni od chwili, kiedy osoba, która to oświadczenie woli złożyła, dowiedziała się o wadzie oświadczenia woli.
§ 2 - Nie można jednak uchylić czynności prawnej, na podstawie której powstały już nieodwracalne skutki prawne. W takim przypadku osoba, która złożyła wadę oświadczenia woli, może liczyć na odszkodowanie od tego, kto wadę oświadczenia woli wywołał. Zasądzenie odszkodowania opiera się na zasadach określonych w art. 26 - art. 30.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Darowizna - przepisy prawne
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Bank / Umowy o darowiznę
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin