Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna » Sprawy Organizacyjne / Epitafia » Żegnaj, Rosjo!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Żegnaj, Rosjo!
PostWysłany: Sob 0:00, 05 Paź 2013
Malak
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 2421
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Waćpanicz


W sumie piszę tutaj, choć nie odchodzę na stałe. Uważam jednak, że nie fair z mojej strony byłoby podsumowanie czterech sezonów (pełnego cyklu olimpijskiego) spędzonych w Rosji jedynie notką w "Rynku pracy". Nie powiem, że nie, włożyłem sporo serca i pracy, żeby ta reprezentacja wyglądała, jak wygląda. Nie zapominam o tych, którzy byli przede mną - dzięki Tanceti, dzięki Tomek - i nie chciałbym również być zapomniany. To wszystko może nieskromnie brzmi, ale uważam, że swoją pracę wykonałem dobrze. Poprzez denerwujące czwarte miejsca Stasia Oshepkova, aż po jego wielki triumf na Mistrzostwach Świata 2017, przy kilku medalach imprez cyklicznych, kończąc na złotym medalu Makariya Kozisyna podczas Mistrzostw Świata Juniorów i kompletnie nieudanej w wykonaniu rosyjskim Olimpiadzie 2018. Dużo wspomnień, dużo przeżyć, różnorakiej maści. Wiele razy czułem się oszukany, wiele razy miałem szczęście (chociażby pamiętne Mistrzostwa Świata w Lotach 2015 i konkurs drużynowy). To wszystko zasługuje na chociażby krótką notkę.

Ale nie ma co przedłużać. Fakt jest taki, że odchodzę ze stanowiska menedżera Rosji. Decyzja jest pod wpływem chwili, ale chwila wypływa z długich przemyśleń, które dają jeden wniosek - nie jestem w pełni poprowadzić tej reprezentacji ku dalszym sukcesom. Nie zaangażuję się w to tak, jak powinienem. Moment krytyczny już chyba za tą reprezentacją, pożegnaliśmy już Rosliakova, Ipatova, Kornilova. Za chwilę odejdzie Oshepkov, ale Kozisyn i Birlov to już nie byle popierdółki. Jest fala nowych, młodych. Jest stabilna sytuacja finansowa oraz dobra pozycja w rankingu FIS. Odchodzę z poparciem zarządu nie mniejszym, niż 90% (trzeba poczekać na oficjalne wyliczenia), może nawet 100%, nie uciekam z tonącego okrętu. Słaba Olimpiada nie ma wpływu na moją decyzję. Po prostu daję komuś szansę poprowadzenia tej reprezentacji dalej. Ja zrobiłem krok do przodu, ale teraz ktoś inny może zrobić kolejne, bo nadchodzą naprawdę dobre czasy dla rosyjskich skoków. Zdaję sobie sprawę, że dostępna będzie Słowacja, Włochy, może Polska. To wszystko wielkie marki, ale zwróćcie uwagę na Rosję, ale nie jako sezonową przygodę, tylko na poważny krok w Waszej karierze, jako szansę, żeby mieć co sobie wpisać do CV.

To chyba tyle ode mnie. Przepraszam za nieuporządkowanie w tej wypowiedzi, ale piszę ją trochę pod wpływem emocji, których Rosja dostarczyła mi bardzo wiele. Dziękuję za nie, dziękuję Jaro (za bycie wzorem menedżera), dziękuję Tomkowi (za wszystkie rozmowy podczas zawodów), dziękuję Leonowi (za solidność, jaką roztaczał wokół siebie). Dzięki wszystkim, którzy razem ze mną cieszyli się ze złota Oshepkova. Powodzenia! Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 14:52, 05 Paź 2013
Bacior
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 1354
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Waćpanicz


Malaku,
Czapki z głów za to co osiągnąłeś z kadrą Rosji, nie wątpliwie nie brakowało Ci szczęścia na Mistrzostwach Świata czy MŚJ, jednak medal to medal, Rosja pod Twoją wodzą stała się naprawdę kadrą stabilna i przyszłościową, za co gratuluje. Ja ze swojej strony życzę powodzenia w dalszej karierze i równie wielkich sukcesów z kadrą Danii.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 15:36, 06 Paź 2013
Leon
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 2324
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Boston, Massachusetts
Płeć: Waćpanicz


Jakby to powiedział Yoyo jako menadżer masz pierwiastek x. Medal jak i 4 miejsce Oshepkova, kosmiczny rekord Rosliakova, Rosjanie w czasie Twojej przygody z tą kadrą potrafili niespodziewanie odpalić w ważnych konkursach nawet jeśli skille mieli mocno średnie.

Powodzenia w Skandynawii!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Leon dnia Nie 15:37, 06 Paź 2013, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 21:54, 08 Paź 2013
Malak
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 2421
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Waćpanicz


Dzięki za miłe słowa Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 22:33, 28 Paź 2019
Malak
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 2421
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Waćpanicz


Nie zakładam nowego tematu, bo nie ma to raczej sensu, punkty wyjścia jest taki sam - nadszedł czas pożegnać się z SJM. Tylko tym razem już tak naprawdę, ostatecznie. W tym roku minęło dziewięć lat od mojej rejestracji tutaj. Pamiętam, gdy pracując dorywczo w ogrodach jasnogórskich zgłaszałem z telefonu (na 2010 rok była to jednak pewna ekstrawagancja) Andersa Beisvaaga, by ten zdobył swój pierwszy punkt w historii Pucharu Świata i pierwszy zarazem dla Kolumbii. Potem był dość udany epizod w Bułgarii no i Rosja. Rosja, w której osiągnąłem pierwsze duże sukcesy. Potem znowu trzy lata przerwy i powrót. Mijają kolejne trzy lata, a ja rzucam ręcznik i mówię pas. Trzy lata obfite w sukcesy, nawet nie będę ich tutaj wymieniał, każdy może sprawdzić to w profilu kadry. Ogólnie zostawiam mojemu następcy kadrę z mocnym składem juniorskim, zabezpieczoną na długi czas. Z wybudowaną skocznią mamucią, rozbudowanymi innymi obiektami. Gdyby ktoś chciał, to chętnie przekażę moją wizję rozwoju za pomocą pw - generalnie w kontekście kilku sezonów powinna ona pozwolić dogonić Szwecję. Ja już tego nie zrobię, ale szczerzę życzę tego komuś innemu.

To tyle z przechwałek. Nie ma to wielkiego znaczenia, ale warto w epitafium o tym wspomnieć. Minęło 9,5 roku od mojej rejestracji tutaj. Nie dorabiam już w ogrodach, od pięciu lat pracuję w zawodzie, prowadzę swoją działalność, w przyszłym roku obchodzimy dziesięciolecie związku i pięciolecie małżeństwa z Żoną, a będziemy to świętować wspólnie z dwójką kochanych dzieci. I to jest teraz mój świat, a jak stwierdził kiedyś mój dobry kolega: „gdy masz ciekawe życie, to żadna gra już tak nie wciągnie”. Wtedy rozmawialiśmy o tym, jak żegnaliśmy się obydwaj z Football Managerem, gdzie kolejne zwycięstwa, puchary, wygrane derby i poniżeni managerowie rywali nie dawały już radości. Teraz przyszedł u mnie czas na SJM. Ostatnie „zajawki” przynosiły transmisje Kruczka, ale on też wchodzi w doroślejszy świat i chyba to już nie wróci. W każdym razie, dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna, bo SJM dał mi dużo radości, ale od dłuższego czasu to była jedynie wegetacja.

P.S. Decyzja zapadła, stąd epitafium. Formalnie zwolnię się po sezonie.


Post został pochwalony 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 23:36, 28 Paź 2019
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12331
Przeczytał: 46 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Nie chcę długich wywodów płodzić, więc krótko: dziękuję Ci za wszystkie lata i wielkiego szczęścia w życiu w dalszym ciągu! Mam nadzieję, że od czasu do czasu będziesz tu zaglądał. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 8:07, 29 Paź 2019
Fenix600
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 2406
Przeczytał: 37 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie wiem
Płeć: Waćpanicz


Zegnaj wielka legendo. Zycze udanego zycia Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 10:46, 29 Paź 2019
Egros
Super Moderator
Super Moderator

 
Dołączył: 29 Lis 2013
Posty: 5386
Przeczytał: 83 tematy

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódzkie
Płeć: Waćpanicz


Miło było poznać i powodzenia dalej Very Happy !!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 21:26, 29 Paź 2019
Łukasz_Kruczek000
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 3890
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa/Moskwa
Płeć: Waćpanicz


Żegnaj, mistrzu, wzniosłeś Rosje na bardzo wielki poziom


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 21:52, 29 Paź 2019
Baltazar
Ceniony szkoleniowiec na całym świecie
Ceniony szkoleniowiec na całym świecie

 
Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 397
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 4/5
Skąd: Terespol
Płeć: Waćpanicz


Jest mi mega przykro, mimo że krótko się znamy Sad


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 16:48, 30 Paź 2019
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12331
Przeczytał: 46 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


To będzie dobre miejsce na stwierdzenie, tak odnośnie upływu czasu, że ja, jako kapitan, z tego statku zejdę jako ostatni, oczywiście ile się jakaś katastrofa wcześniej nie zdarzy. Very Happy



Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 21:47, 21 Lis 2019
Łukasz_Kruczek000
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 3890
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa/Moskwa
Płeć: Waćpanicz


Już nie będzie Malaka na YTP Ski Jumping Manager Pożegnanie Malaka z YTP Ski Jumping Manager…Wiele złotych, srebrnych i brązowych medali. 8 sezonów jako manager Rosji, Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez dekadę, a przecież pierwszy sukces zdobył jako manager Kolumbii. Coś niewiarygodnego! Co tydzień patrzyliśmy jak Rosja walczy o wygraną. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako niedoświadczony manager, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego. Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym sukcesom Rosji, żyliśmy życiem zastępczym. Że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się stworzył przy trenowaniu Malaka. Ten jego ostatni sezon ta wielka radość nas, ludzi, którzy patrzyliśmy na to. Państwo przed ekranami komputerów krzycząc, skacząc... Ja także krzycząc, skacząc... Po prostu... Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w sporcie będzie jakaś próba kontynuacji. Malakomanii już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby były sukcesy sportowe i żeby coś po Malaku trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Malak! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia.

#pdk #pasta #dziekujemy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 12:58, 28 Lis 2019
Malak
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 2421
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Waćpanicz


Dzięki wielkie wszystkim za miłe słowa Smile Trzymajcie się wszyscy, powodzenia dalej Smile


Post został pochwalony 1 raz
Zobacz profil autora
Żegnaj, Rosjo!
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna » Sprawy Organizacyjne / Epitafia
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin