Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna » Hasiok, czyli po ślunsku kosz » Kodeks Cywilny SJM z dn. 14.11.2016 r.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Kodeks Cywilny SJM z dn. 14.11.2016 r.
PostWysłany: Pon 17:56, 14 Lis 2016
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12329
Przeczytał: 45 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Kodeks Cywilny SJM z dn. 14.11.2016 r.

Zakres regulacji
Art. 1. - Kodeks niniejszy reguluje autonomiczne stosunki prawne między graczami w obrębie gry.

Zakres retroaktywności
Art. 2. - Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu.

DZIAŁ PIERWSZY - OSOBY

Art. 3. - Osoba stając się graczem nabywa określone ustawami prawa i obowiązki.

Art. 4. - Osoba staje się graczem w momencie zakończenia rejestracji na forum, zalogowaniu się oraz objęcia swojej pierwszej reprezentacji.

Art. 5. - Osoba przestaje być graczem w przypadku:
a) pisemnego wyrażenia woli o zakończeniu gry,
b) w wyniku wyroku Sądu Administratorskiego,
c) 15 dniach jakiejkolwiek nieaktywności na forum (przez aktywność rozumiane jest: napisanie posta, zalogowanie się na konto, napisanie prywatnej wiadomości), czas ten nie biegnie przez czas trwania zastępstwa, zaś jest wznawiany po jego ustaniu, przepis nie dotyczy osób pełniących funkcje szczególne oraz posiadający rangi honorowe.

Art. 6. - Osoba, która postanowiła wrócić do gry i w wyniku określonych postanowień w art. 5 przestała być graczem może zostać nim ponownie poprzez konkludentne wyrażenie woli o chęci powrotu do gry, min. poprzez zalogowanie się na forum, napisanie posta, objęcie jakiejś reprezentacji. W przypadku, gdy osoba przestała być graczem w wyniku wyroku Sądu Administratorskiego, zgodę na powrót musi wyrazić ten organ.

Art. 7. - Dobra osobiste osoby, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska są chronione na mocy prawa.

Art. 8. - Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. W razie zaistnienia potrzeby zasady rekompensaty określa Sąd Administratorski. Ochrona jest sprawowana niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach, zwłaszcza ustawie karnej SJM.

Art. 9. - Jednej osobie przypisane może być wyłącznie jedno konto.

Gra rodzinna
Art. 10. - Posiadanie więcej niż jednego konta z jednego adresu IP musi być zgłoszone organom administracji gry pod rygorem odpowiedzialności określonej w prawie tej gry.

DZIAŁ DRUGI - ZASTĘPSTWO

Rozdział I - Regulacje ogólne

Możliwość przekazania swoich kompetencji gracza innemu
Art. 11. - Jeżeli gracz nie jest w stanie pełnić swoich obowiązków przy reprezentacji, może wyznaczyć swojego zastępcę.

Definicja
Art. 12. - Zastępstwo jest stosunkiem wiążącym zastępowanego i jego zastępcę. Jest wykonywaniem czynności zarządu reprezentacją prowadzoną przez gracza przez osobę przez niego do tego wyznaczoną w określonym terminie.

Zdolność do bycia zastępcą oraz zastępowanym
Art. 13. - Zastępowany to gracz, który udziela zastępstwa. Zastępca jest graczem, który działa w imieniu osoby zastępowanej.

Rozdział II - powstanie stosunku zastępstwa

Art. 14. § 1 - Zastępca powinien być wyznaczony pisemnie i osobiście przez zastępowanego. Wyznaczenie powinno odbyć się w określonej prawem formie, zwanej "formularzem zastępstwa":

Zastępowany:
Zastępca:
Termin:
Warunki szczególne:

Oświadczenie zastępcy o przyjęciu zobowiązania

Potwierdzam zastępstwo za osobę ........ i zobowiązuję się do wykonania wszystkich czynności na mnie w tym zakresie nałożonych.

§ 2 - Zastępca, posługując się odpowiednim dowodem na udzielenie zastępstwa, może za zastępowanego wypełnić formularz zastępstwa i zgłosić go w odpowiednim miejscu, celem powstania stosunku zastępstwa.

Art. 15. § 1 - Zastępca musi potwierdzić pisemnie przekazanie sobie zastępstwa i wyrazić zgodę na wykonanie obowiązków na nim spoczywających w terminie do 48 godzin od momentu pisemnego wyznaczenia go do tej roli. Jeżeli tego nie uczyni, stosunek zastępstwa nie powstaje.

§ 2 - W przypadku określonym w art. 14 § 2 zastępca oznajmić może swoje oświadczenie, o którym mowa w § 1, pod formularzem zastępstwa.

Rozdział III - Okres trwania zastępstwa

Art. 16. - Zastępstwo może zawierać czas trwania zastępstwa oraz jego zakres. Jeżeli zakres zastępstwa i jego czas nie zostały uregulowane przez zastępowanego, przyjmuje się, że zastępca ma prawo do wykonywania pełnego zarządu nad reprezentacją i na okres 14 dni.

Art. 17. - Zakres zastępstwa dotyczy wyłącznie zarządu reprezentacją. Nie można upoważnić zastępcy do innych czynności, które nie są bezpośrednio związane z prowadzeniem reprezentacji.

Art. 18. - Okres trwania zastępstwa jest ograniczony czasowo i nie może trwać dłużej niż 21 dni, licząc od pierwszego dnia zastępstwa albo do ostatniego dnia sezonu, jeżeli ten wypada w dniu wcześniejszym niż 21 dzień od pierwszego dnia trwania zastępstwa. Na przypadek nadzwyczajny, nieokreślony w normie zgodę wyrazić musi Administrator.

Rozdział IV - ważność czynności

Art. 19. - Czynności dokonane przez zastępcę poza wyznaczonym terminem oraz zakresem są bezwzględnie nieważne i nie wywołują żadnych skutków.

Volenti non fit iniuria
Art. 20. - Czynności dokonane przez zastępcę w zakresie i terminie zastępstwa oraz w sposób prawidłowy są ważne, nawet jeżeli osoba zastępowana jest z nich niezadowolona.

Wymóg wyraźnego działania w imieniu osoby zastępowanej
Art. 20a § 1 - Dla skuteczności czynności w imieniu osoby zastępowanej, zastępca musi wyraźnie zaznaczyć, iż czynności dokonuje w ramach zastępstwa.

§ 2 - W przypadku odmiennym przyjmuje się, iż gracz działa w imieniu własnym.

Rozdział V - zakończenie stosunku zastępstwa

Art. 21. - Zastępowany może w trakcie trwania stosunku zastępstwa go zakończyć. Wypowiedzenie musi być zawarte w formie pisemnej.

Wygaśnięcie stosunku zastępstwa
Art. 22. - Zastępstwo wygasa wyłącznie w przypadku:
a) minięcia terminu wyznaczonego przez zastępowanego w piśmie tworzącym stosunek zastępstwa,
b) minięcia ustawowego terminu zastępstwa okreslonego w art. 18 i nieprzedłużonego nadzwyczajnie przez Administratora,
c) wypowiedzeniu stosunku zastępstwa przez zastępcę na określonych w tej ustawie zasadach,
d) wypowiedzeniu stosunku zastępstwa przez zastępowanego.

Art. 23. - Zastępca może wyłącznie z ważnej i istotnej przyczyny wypowiedzieć stosunek zastępstwa bez zgody osoby zastępowanej. Wypowiedzenie musi być zawarte w formie pisemnej.

Art. 24. - Zastępca nie może przekazać swojego zastępstwa osobie trzeciej, chyba że pisemnej zgody na to udzieli osoba zastępowana.

Rozdział VI - odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie czynności zastępstwa

Roszczenie odszkodowawcze za niewykonanie lub nienależyte wykonanie czynności zastępstwa
Art. 25. - Jeżeli zastępca nie wykona powierzonych mu obowiązków lub wykona je wysoce nienależycie, osobie udzielającej zastępstwa przysługuje roszczenie odszkodowawcze w stosunku do zastępcy.

Art. 26. - Zasądzona kwota odszkodowania pobierana jest z konta reprezentacji prowadzonej przez zastępcę. Jeżeli takiej w chwili wszczęcia procesu nie posiada, pieniądze pobrane zostaną z konta następnej reprezentacji, którą ten gracz prowadził będzie.

Art. 27. - Wysokość odszkodowania wynosi 25.000 euro za każdy dzień zastępstwa, w którym osoba zastępująca nie wypełniła lub wypełniła wysoce nienależycie swoje obowiązki zastępcy. Jeżeli w danym dniu osoba poczyniła zadość warunkom zastępstwa, odszkodowania za ten dzień nie nalicza się.

Art. 28. - Przez wysoce nienależyte spełnienie swych czynności rozumie się w szczególności: niewysłanie zawodników na wszystkie zawody w danym dniu (przy braku innej dyspozycji w zastępstwie), wysłanie nieodpowiednich zawodników i zawodniczek, narażanie reprezentacji na zbyteczne i bardzo poważne obciążenia finansowe bez upoważnienia ze strony zastępowanego.

Podmiot uprawniony
Art. 29. - Prawo skargi na niewykonanie lub nienależyte wykonanie czynności zastępstwa przysługuje wyłącznie osobie zastępowanej.

Pozorność stosunku zastępstwa
Art. 29a. § 1 - Jeżeli stosunek zastępstwa został nawiązany w celu przepływu pieniędzy między reprezentacjami wykorzystując prawo do odszkodowania, w takim wypadku odszkodowanie nie jest przyznawane, zaś strony stosunku zastępstwa podlegają karze w wysokości 500.000 euro.

§ 2 - Norma z paragrafu § 1 niniejszego artykułu nie wyłącza odpowiedzialności karnej uregulowanej w Kodeksie Karnym SJM.

DZIAŁ TRZECI - CZYNNOŚCI

Art. 30. - Czynność wywołuje nie tylko skutki w niej wyrażone, lecz również te, które wynikają z tutejszego prawa i z ustalonych zwyczajów.

Art. 31. - Z chwilą zostania graczem osoba nabywa pełną zdolność do działań w grze, zaś traci ją w chwili utraty statusu gracza.

Art. 32. - Zdolność do działań w grze może być ograniczona w skutek decyzji Sądu Administratorskiego w zakresie przewidzianym w jego wyroku.

Art. 33. - Każda czynność dokonana przez gracza w jego imieniu, o ile nie stanowi złamania lub obejścia obowiązującego prawa, jest wiążąca.

DZIAŁ CZWARTY - FUNKCJE SZCZEGÓLNE, RANGI, ODZNACZENIA HONOROWE

Funkcje szczególne
Art. 34. - Funkcjami szczególnymi są: Administrator, Super Moderator, Moderator, Pomocnik, Redaktor, Grafik, Symulator, Oficer CBwZS oraz Sędzia Sądu Administratorskiego.

Art. 35. - Funkcję szczególną można objąć na podstawie: Regulaminu SJM, Ustawy, Dekretu Administratorskiego lub zwyczaju.

Art. 36. - Funkcje szczególne sprawowane są od momentu zaistnienia podstawy powołania wymienionej w art. 35, zaś sprawowane są do momentu:

a) śmierci podmiotu pełniącego funkcję,
b) ustawowego zlikwidowania funkcji,
c) złożenia rezygnacji przez podmiot pełniący,
d) długotrwałego niewypełniania funkcji (minimum przez 30 dni, np. poprzez nielogowanie się przez ten okres czasu),
e) orzeczenia w wyroku karnym Sądu Administratorskiego,
f) utraty statusu gracza,
g) rażącej obrazie przepisów prawa w zakresie i trakcie sprawowanej przez nich funkcji, co zostaje stwierdzone w postępowaniu dyscyplinarnym.

Przywileje osób piastujących funkcje szczególne
Art. 37. - Osoby sprawujące funkcje szczególnej rangi mają prawo do:

a) posiadania wyróżniającej ich kolorem i sygnaturą rangi w profilu, odpowiadającej funkcji,
b) wydłużonego możliwego okresu nieaktywności do 30 dni,
c) posiadania władzy w zakresie określonym przez prawo

Obowiązki
Art. 38. - Osoby pełniące funkcje szczególne prócz przestrzegania wiążącego ich prawa są zobowiązane do zachowania odpowiadającego dostojności ich stanowiska.

Rangi honorowe

Art. 39. - Za szczególne zasługi dla funkcjonowania i rozwoju gry oraz jej społeczności ustanawia się rangi honorowe.

Art. 40. - Rangami honorowymi są: V.I.P. Menadżer, Super V.I.P. Menadżer oraz Zasłużony. Rangi przyznaje Administrator według swego uznania, przy zachowaniu warunków nakreślonych niniejszym aktem prawnym.

V.I.P. Menadżer
Art. 41. - Rangę "V.I.P. Menadżer" może otrzymać wyłącznie osoba, która była aktywnym uczestnikiem gry minimum przez rok kalendarzowy.

Super V.I.P. Menadżer
Art. 42. - Rangę "Super V.I.P. Menadżer" może otrzymać wyłącznie osoba, która w przeszłości pełniła funkcję szczególną, szczególnie zasłużyła się dla rozwoju gry oraz społeczności i jest aktualnie aktywnym graczem.

Zasłużony
Art. 43. - Rangę "Zasłużony" może otrzymać wyłącznie osoba, która w przeszłości pełniła funkcję szczególną, szczególnie zasłużyła się dla rozwoju gry oraz społeczności i nie jest aktualnie aktywnym graczem. Jeżeli osoba posiadająca rangę powróci do gry, automatycznie nadawana jest jej ranga "Super V.I.P. Menadżer".

Przywileje osób posiadających rangi honorowe
Art. 44. - Osoby posiadające rangi honorowe mają prawo do:

a) posiadania wyróżniającej ich kolorem i sygnaturą rangi w profilu, odpowiadającej randze honorowej,
b) wydłużonego możliwego okresu nieaktywności do 21 dni (V.I.P. Menadżer) lub 30 dni (Super V.I.P. Menadżer)

PRECEDENCJA

Definicja
Art. 45. - Precedencja to protokolarny porządek pierwszeństwa, w grze mający zastosowanie w przypadku: okresowej absencji podmiotów sprawujących funkcje szczególne, w przypadku konfliktów, gdzie klarownego rozwiązania nie daje prawo, zaś rozwiązanie jest uznaniowe oraz przypadkach szczególnych, określonych odrębną ustawą.

Art. 46. - Kolejność precedencji:
1) Administrator,
2) Super Moderator najstarszy stażem rejestracji,
3) Super Moderator, kolejni według daty rejestracji,
4) Moderator najstarszy stażem rejestracji,
5) Moderator, kolejni według daty rejestracji,
6) Sędzia Sądu Administratorskiego najstarszy stażem, którego wybór nastąpił "nie z urzędu",
7) Sędzia Sądu Administratorskiego, kolejni według daty nominacji, którzy również nie zostali wybrani "z urzędu",
8) Oficer CBwZS,
9) Pomocnik najstarszy stażem rejestracji,
10) Pomocnik, kolejni według daty rejestracji,
11) Symulator najstarszy stażem rejestracji,
12) Symulator, kolejni według daty rejestracji,
13) Redaktor najstarszy stażem rejestracji,
14) Redaktor, kolejni według daty rejestracji,
15) Grafik najstarszy stażem rejestracji,
16) Grafik, kolejni według daty rejestracji,
17) Gracz najstarszy stażem według daty rejestracji, który nie pełni żadnej funkcji szczególnej,
18) Kolejni gracze, którzy nie pełnią żadnej funkcji szczególnej, według daty rejestracji.

DZIAŁ CZWARTY - przepis końcowy

Art. 47. - Z dniem wejścia w życie traci moc obowiązującą Kodeks Cywilny SJM z dn. 01.11.2015 r.

Art. 48. - Niniejszy Kodeks wchodzi w życie z dniem 17.11.2016 r.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yoyogi dnia Nie 14:58, 19 Lis 2017, w całości zmieniany 15 razy
Zobacz profil autora
Kodeks Cywilny SJM z dn. 14.11.2016 r.
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna » Hasiok, czyli po ślunsku kosz
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin