Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM JOURNAL - WYDANIE #3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM JOURNAL - WYDANIE #3
PostWysłany: Czw 21:51, 06 Paź 2011
Tomek
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 1925
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zakopane
Płeć: Waćpanicz


Witam. Jak wiecie gazetka wychodzi z dwudniowym opóźnieniem. Spowodowane jest to moim brakiem czasu, a także brak artykułów na czas, co już się powtarza nie pierwszy raz. I w związku z tym planuję wydawać gazetkę rzadziej, jednak gwarantuję, że efekt będzie o wiele lepszy. No cóż... przejdźmy do wydarzeń z ostatniego tygodnia.

I. Relacja z konkursów w Austrii i Japonii
II. Jednodniowa wizyta pań w USA
III. „Skok przez świat” w SJM Journal!
IV. Rozrywkowe SJM


-------------------------------------------------------------------------------

I. Relacja z FIS Cup U-15 w Kranj
Austria
Konkursy w Austrii były zapowiadane jako arcyciekawe, ze względu na to, że zbliżamy się do mety cyklu FIS Cup. I to właśnie tutaj miała też się rozegrać bitwa o 2. miejsce w Pucharze Narodów pomiędzy Szwecją i Czechami. Jak to wyglądało?
Kwalifikacje do pierwszego konkursu w były bardzo wyrównane. Na najwyższym stopniu podium znalazł się Kenshiro Fumihito. Za Japończykiem uplasował się Lasha Jakubia, dominator tego sezonu w FIS Cupie. LeShaun Jones musiał zadowolić się trzecim miejscem. Bengtsson, najlepszy ze Szwedów w kwalifikacjach zajął szóstą pozycje. Teraz wypadałoby napisać coś o Czechach, ale ich manager Janao... nie wysłał ich na zawody, prawdopodobnie chcąc zrobić im wolne. Oznaczało to iż Szwedzi odskoczą od Republiki Czeskiej w Pucharze Narodów. Zapewne prezes Lukáš Sobotka miałby na ten temat więcej do powiedzenia.
W konkursie właściwym Jakubia ponownie musiał zadowolić się drugim miejscem. Tym razem zmuszony został uznać wyższość Polaka, Klemensa Murańki. Filippo Tomassi stanął na najniższym stopniu podium.
Szwedzi wykorzystali swoją szansę na odskoczenie od Czechów. Lawrence Kramer i Christoffer Bengtsson zajęli czwarte i piąte miejsca. Drugi z braci Kramerów, Ingvar nie skoczył tak dobrze, ale piętnasta pozycja również okazała się niezłym wynikiem.

Kwalifikacje do drugiego konkursu wygrał Słowak, Patrik Cseh, zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygrał on przed D'Iglio (Włochy) oraz Murańką i Bengtssonem, którzy zajęli trzecie miejsce zdobywając identyczną ilość punktów. Po dobrych wynikach w pierwszym konkursie okazało się, że Bengtsson nie zwalniał tempa. Czwarte miejsce przypadło innemu Słowakowi. Jakubii.
Konkurs właściwy wygrał nie kto inny jak właśnie Lasha Jakubia, skoczek, który po tym konkursie odskoczył na ponad 500 punktów drugiemu Csehowi w „generalce”. Klemens Murańka zdobył srebro zamieniając się z Jakubia miejscami na podium. Murańka po tym znakomitym konkursie powiększył swoją przewagę i zajmował pewną i raczej już permanentną, trzecią pozycje. Brąz zdobył Lawrence Kramer.
Zaraz za podium znalazł się Daniel Simov, który wyprzedził Tomassiego i Moritho.

Japonia
Konkursy w Japonii to początek z dawna oczekiwanego finiszu. Przed konkursem było już niemal wiadomo, że Słowacja wygrała Puchar Narodów, a Szwecja zajęła drugą pozycje. Trzecia zaś pozycja będzie musiała wystarczyć Czechom po fatalnym błędzie managera tejże Republiki. Czy jednak ostatecznie Czesi podnieśli się i nawiązali walkę?
Pierwszy konkurs w Japonii nie należał do skoczków z tego kraju. Najlepszy ze skośnookich zajął niezłą szóstą pozycje, ale pozostali wylądowali daleko poza dziesiątką.
W pierwszej trójce za to znalazło się dwóch Słowaków. Pierwsze miejsce zgarnął Cseh, a trzecie przypadło praktycznie nie schodzącemu z podium Jakubii. Rozdzielił ich Filippo Tomassi.
W konkursie właściwym Fumihito uratował Japończyków przed słabym występem zajmując szóstą pozycje. Mimo to Yukio Murihito również zanotował nie najgorszy wynik (czternasta pozycja).
Najwyższy stopień podium przypadł Czechowi, Filipowi Sakali, który pomimo zamierzał walczyć o drugie miejsce Czechów i o swoje piąte miejsce goniąc Szwedów w obu kwalifikacjach (drużynowej i indywidualnej). Lasha Jakubia zajął kolejny raz miejsce na podium (srebro), a Tomassi mógł cieszyć się brązem.
Bengtsson jednak również nie próżnował. Znalazł się zaraz za podium wyprzedzając Murańkę i wymienionego wcześniej Fumihito.

Drugi konkurs w Japonii był również ciekawy i również Japończycy nie odgrywali roli pierwszoplanowych. Kwalifikacje należały do dwóch Czechów i Jakubii. Pierwsze miejsce przypadło Sakalii zaś drugie Frydkowi (wraz z Jakubią).
Fumihito (najlepszy z Japończyków) zajął dziewiątą pozycje.
Konkurs właściwy nie okazał się już tak dobry dla Czechów, ale za to doskonałe dla Słowaków. Pierwsze miejsce zajął Jakubia przed Csehem. Trzecie miejsce zajął sensacyjne Turek, Munir Gungen. Zaraz za podium znalazł się Fumihito, który jako jedyny pokazał się z Japończyków w tym konkursie z naprawdę dobrej strony. Za nim uplasowali się Bengtsson, Tomassi i dwóch Czechów, Friedrich i Frydek.

II. Jednodniowa wizyta pań w USA
Seria kwalifkacyjna potoczyła się bez większych niespodzianek. Madeleine Fritz odniosła zwycięstwo skokiem na odległość 131 metrów, drugą lokatę zajęła Linda Johansson z Norwegii, na najniższym stopniu podium uplasowała się Line Jahr. Sama seria konkursowa sprawiła małą sensacje, reprezentantka Czech Vladena Pustkova oddając dwa równe skoki wygrała konkurs,tuż za nią była Daniela Zuzulova oraz Kjerstin Monkson. Faworytka Madeleine Fritz spisała się bardzo słabo oddając skoki na odległość 104 i 110 metrów zajeła 10 lokatę. Druga seria konkursowa okazała się pechowa dla Michaeli Dolezelovej, reprezentantka Czech wywróciła się i doznała kontuzji, która eliminuje ją ze skakania na 3 tygodnie


III. „Skok przez świat” - Odcinek 4: Litwa
Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo leżące w Europie środkowej na południowo-wschodnim brzegu Morza Bałtyckiego. Członek Unii Europejskiej oraz NATO.

Język urzędowy: litewski
Stolica: Wilno
Ludność: 3 053 800
Powierzchnia: 65 200 km2
Graniczy z: Łotwą (od północy), Białorusią (wschód), Polską (południe) oraz Rosją (południowy-zachód)

Warunki naturalne:
Litwa jest krajem nizinnym ze średnią wysokością terenu równą 99 m.n.p.m. Najwyższe wzniesienie naszego północno-wschodniego sąsiada to Aukštojo kalnas (Wysoka Góra) mająca prawie 294 m.n.p.m. znajdujące się tuż przy granicy z Białorusią. Niestety ukształtowanie terenu nie przyczynia się do rozwoju litewskich skoków narciarskich.

Klimat:
Klimat umiarkowany ciepły z dość łagodną zimą oraz chłodnym latem. Temperatury w styczniu wahają się od -7 °C do 0 °C, natomiast w lipcu słupek rtęci wznosi się pokazując około 17-18°C

Ośrodki Narciarskie / Obiekty:
Na Litwie znajduje się 7 ośrodków narciarskich, które mimo tego, iż kuszą narciarzy niskimi cenami karnetów (szczególnie Vilkaviskio rajono) nie są zbyt tłumnie odwiedzane. Dzieje się tak ze względu na brak bazy hotelowej państwa oraz nie zbyt dużą ilość miejsc w kwaterach prywatnych. Najbardziej znanym miejscem do szusowania na śniegu są, znane z uzdrowisk oraz aqua parku, Druskienniki. To właśnie w tej miejscowości znajduje się otwarty oraz, jedyny w obrębie 1000 km., kryty stok narciarski - Snoras Snow Arena.
Długość tras nie rzuca na kolana, ale miłośnicy białego szaleństwa z pewnością znajdą tam coś dla siebie. Obecnie na ziemi litewskiej nie ma żadnej skoczni narciarskiej, co zmusza zawodników kadry narodowej do treningów za granicą swojego państwa.

Historia skoków narciarskich na Litwie:
Skoki narciarskie są jedną z najmłodszych (jak nie najmłodszą) dyscypliną sportu uprawianą na Litwie, gdyż liczy ona sobie aktualnie 4 lata (SJM’owe). Kadrę powstałą w 2010 roku jako pierwszy objął MParus, który jednak długo nie wytrzymał na swoim stanowisku. W jego ślady poszli dwaj następcy w.w menadżera [H]ouse.M,D i Ogórek, którzy prowadzili skoczków litewskich w sumie przez niecały sezon. Następnie swoje trzy grosze dorzucili, także Greslav i Cenzura1. Za panowania tej piątki Litwini zdołali zgromadzić raptem kilka punktów w FIS Cup U-15, Pucharze Kontynentalnym oraz kobiecym COC U-15.

Aktualna sytuacja skoków w kraju:
Obecna kadra profesjonalnych skoczków oraz skoczkiń pod wodzą Selbi’ego19 liczy 8 osób, a są to: Gražina Parusaite (17 lat), Monika Nevedomskyte (15), Emilija Levski (13), Juozapas Juozapavicius (18 ), Vojtech Szczensny (14), Arvydas Cepas, Mykolas Bagdonas oraz Visvaldas Gaidy (wszyscy po 13 lat). Ponad prezentowany przez większość zawodników raczej niski poziom skakania wybija się wspomniany już wcześniej Cepas – największa nadzieja litewskich skoków. Światełkiem w tunelu jest, także tegoroczny nabór do szkółki juniorów gdzie szczególną uwagę zwraca się na 11-letnią Vilte Kezelis, która według opinii Martin’a Svagerko (trenera juniorów) ma potencjał pozwalający jej w przyszłości podjąć walkę ze światową czołówką kobiecych skoków. Szkoleniowiec zwraca jednak uwagę, iż wszyscy wybrani nastolatkowi mogą za kilka sezonów nieźle namieszać na arenie międzynarodowej. Aktualny sezon 2013/2014 jest najlepszym w historii skoków na Litwie. Szczególnie dobrze spisują się panie w zawodach Pucharu Kontynentalnego do lat 15,w którym zgromadziły już 140 punktów. Nieco gorzej prezentują się skoczkowie w tym samym wieku, którzy mają na swoim koncie (jak do tej pory) 30 oczek. Niemniej Selbi’emu 19 należą się gratulacje za osiągnięty wynik.

Notowania w rankingu FIS:
2007/2008 – Nieklasyfikowana
2008/2009 – Nieklasyfikowana
2010/2011 - Nieklasyfikowana
2011/2012 – 36 miejsce / 0,5 punktu
2012/2013 – 34 miejsce / 0,25 punktu
2013/2014 – 31 miejsce / 10 punktów


IV. Rozrywkowe SJM
Tym razem niestety skąpo będzie wyglądał ten dział. Jak wiecie to Tanceti zawsze zapodawał jakieś śmieszne dowcipy, teraz wszystko spadło na mnie. Więc zacznę może od zwycięzcy poprzednich zagadek - został nim Art105. Nagroda, którą owy pan otrzymał to błogosławieństwo księdza Natanka. Serdecznie gratulujemy!

Dziś kolejne trzy zagadki, ponownie banalne. Następnym razem Tanceti załatwi wam coś trudniejszego.

1) Po stole chodziło 10 much. Zabiłeś 3. Ile zostało?
2) Mężczyzna z zapałkami wszedł do pokoju, gdzie wisiały 3 lampy: gazowa, karbidowa i naftowa. Co zapalił najpierw?
3) Lecisz nad oceanem... wyrzucasz przez okno 5-kilogramowy kamień i pięć kilo pierza... Co najpierw spadnie na ziemie?



Specjalne podziękowania w tym numerze dla:
- Verexa
- Baciora
- Koripla

To dzięki nim macie przyjemność czytać te artykuły.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tomek dnia Czw 21:53, 06 Paź 2011, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 22:20, 06 Paź 2011
bartekwr96
V.I.P. Manager
V.I.P. Manager

 
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 1039
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 2/5


1.7
2.zapałkę
3. razem spadną bo ważą tyle samo Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 13:08, 07 Paź 2011
paulonio
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1330
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Waćpanicz


3:
waga i tak nie ma znaczenia !
za to pierze będzie stawiać większe opory powietrza więc kamien spadnie pierwszy

1: te 3 martwe, bo reszta odleciała
2: zapałkę


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 19:55, 07 Paź 2011
CR7
Zasłużony
Zasłużony

 
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 429
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

Płeć: Waćpanicz


1.siedem
2.zapałkę
3.Spadną razem?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 22:37, 27 Lis 2011
Xavi
Prawdziwy koneser skoków
Prawdziwy koneser skoków

 
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 615
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Waćpanicz


1. 3 zabite reszta odleci
2.zapałkę
3.Nic nie spadnie na ziemie.




PS.Przecież pisze że leci nad oceanem Kwadratowy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 8:24, 28 Lis 2011
halt7
Młody wilk trenerki
Młody wilk trenerki

 
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Waćpanicz


1) Po stole chodziło 10 much. Zabiłeś 3. Ile zostało? 3 muchy (zabite)
2) Mężczyzna z zapałkami wszedł do pokoju, gdzie wisiały 3 lampy: gazowa, karbidowa i naftowa. Co zapalił najpierw? Zapałkę
3) Lecisz nad oceanem... wyrzucasz przez okno 5-kilogramowy kamień i pięć kilo pierza... Co najpierw spadnie na ziemie? Nic. Wpadnie do oceanu


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM JOURNAL - WYDANIE #3
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 35 (2041/2042) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin