Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.13 (21.02.21)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.13 (21.02.21)
PostWysłany: Nie 13:28, 21 Lut 2021
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.13 (21.02.21)


Spis treści:
I - Relacja z konkursu LGP M w Ałmatach

II - Relacja z konkursu LGP K w Kuusamo

III - Zapowiedź konkursów LGP w Wiśle i Strbskim Plesie

IV - Poradnik Mistrza cz.1

V - Aktualne rekordy skoczni w SJM Mężczyzn




I - Relacja z konkursu LGP M w Ałmatach
Przygotował: Dovahkiin

W kazachskich Ałmatach odbył się drugi indywidualny konkurs z serii Letniej Grand Prix. Zwyciężył dzięki świetnemu skokowi na 103 metr - Fredrique Strandberg ze Szwecji, przed reprezentantem gospodarzy Alekseyem Tungyshbaevem, oraz swoim rodakiem Sebastianem Kallingiem. Strandberg dzięki temu został liderem LGP. Dalsze miejsca zajęli Ioannes Kjellson, Marcus Vilmar Munson, Temir Talgat, Matteus Peder Almstedt, Ibrahim Abduhalilov, Fredrik Vidar Turpeinen, a dziesiątkę zamknął Yeldos Logvinenko.
Jak widać, konkurs na własnym terenie zdecydowanie sprzyjał gospodarzom, bowiem cała siódemka zajęła miejsca w pierwszej piętnastce, co bez wątpienia jest najlepszym występem w historii ich startów w LGP.
Warto odnotować, że punkty zdobyli także Stevo Gjorgjev i Rumen Filipov z Macedonii czy Joel Cournallier z Francji, co jest dość niespodziewanym wynikiem, zwłaszcza spoglądając na zawodników którzy nie zdobyli punktów.
Dotychczasowy lider LGP - Kaleva Lammi zajął 17 miejsce, przez co spadł na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując wspomnianemu Strandbergowi oraz Marcusowi Munsonowi.
Już niebawem LGP wraca do Europy, a konkretnie do Wisły, gdzie na normalnej skoczni HS90, zostanie rozegrany kolejny konkurs.



II - Relacja z konkursu LGP K w Kuusamo
Przygotował: Adebade

Po szwedzkim pobycie żeńskiej czołówki narciarskiej w położonym niedaleko Sztokholmu Falun, przyszedł czas do podróży na wschód, do niedalekiej Finlandii – a dokładnie Kuusamo na skocznię Ruuka International Ski Stadium o punkcie HS położonym na 142 metrze.

W planach rozegranie było jednego konkursu indywidualnego, który doszedł do skutku w ustalonym terminie. Obiekt był dobrze przygotowany, wszystko przygotowane zostało na przylot zawodniczek oraz obszernej delegacji FIS, w której znajdowali się między innymi Dyrektor kobiecej “ekstraklasy” z ramienia federacji narciarskiej.

Zarejestrowanych zostało 14 kadr (jedna więcej niż w Falun) co przełożyło się na 43 panie, biorące udział w zawodach. Swoje reprezentantki, wystawiły przede wszystkim: Szwecja, Norwegia, Włochy, a także Kazachstan. Co ciekawe ponownie na starcie nie pojawiły się Finki.

Jak już wcześniej wspomniałem ilość zgłoszonych zawodniczek nie przekraczała pięćdziesiątki, w związku z czym nie rozegrano kwalifikacji, odbyły się jedynie skoki treningowe, które pozwoliły zapoznać się z obiektem i przećwiczyć jeszcze raz poszczególne elementy techniczne.

W końcu do skutku doszedł sam konkurs, który podobnie jak w Falun zwyciężyła Magdalena Schaumann, tym razem przed Włoszką Amedeą Alcheri, oraz reprezentantką Kazachstanu Aminą Tukhtaevą.

Tak prezentują się dokładne wyniki czołowej dziesiątki:

Cytat:
1. Magdalena Schaumann SWE 120.68m 130.20m 244.9
2. Amedea Alcheri ITA 99.71m 119.35m 193.8
3. Amina Tukhtaeva KAZ 96.09m 119.47m 185.5

4. Lily Stendahl SWE 119.97m 91.48m 177.4
5. Viktoriya Alzhanova KAZ 100.67m 103.96m 164.2
6. Julietta Lindgren SWE 113.36m 90.53m 163.8
7. Agnetha Pilkvist SWE 100.47m 101.54m 159.7
8. Katrin Lindholm SWE 91.87m 109.16m 155.9
9. Kjerstin Stenman SWE 96.43m 101.45m 146.1
10. Galina Tolstikova KAZ 102.48m 93.07m 143.0




III - Zapowiedź konkursów LGP w Wiśle i Strbskim Plesie
Przygotował: Fenix600

Ze stepów różnorodnego Kazachstanu, weekend Letniej Grand Prix zawita do Beskidów Śląskich a dokładnie do Wisły! Od sezonu 2018/2019 letnie zawody najwyższej rangi nie były przeprowadzane na Polskiej Ziemi. Po 17 sezonach posuchy doczekaliśmy się wreszcie organizacji zawodów na skoczni im. Adama Małysza. Nie wiele skoczków pamięta tamtych czasów kiedy na Zakopanym wygrywał wtedy Włoch Arcangello Pellegrino.
Dzisiaj żaden ze zgłoszonych dotychczas skoczków nie skakał w tamtym pamiętnym konkursie.
Po podróży po Azji, w klasyfikacji generalnej prowadzi Szwed Strandberg przed kolegą Munsonem. Za nimi jest doświadczony Kaleva Lammi a także młodziutki Tungyshbaev. Top 10 zamyka aż 3 zawodników(Abduhalilov, Talgat i Almstedt) Aktualnie na zawody zostało powołanych 54 zawodników z 11 państw. Jest to zadowalający wynik, ale to dlatego że jedni wracają z obozów treningowych a drudzy wracają po dłuższej przerwie. Jednym z takich skoczków jest już 35 letni Kenji Tachibana z kraju kwitnącej wiśni. Z malowniczych tatr przyjechali także Słowacy którzy wydają się na najmocniejszych. Ale nie ma sensu pisać tego artykułu bez wspomnienia o reprezentantach Polski. Do Wisły przyjechało 8 skoczków. Jednym z nich jest Stanisław Gąsienica, nazwisko znane z polskich kart historii skoków i słusznie bo to jest wnuk znanego kiedyś Stanisława Gąsienicy-Daniela. Bukmacherzy jednogłośnie twierdzą, że konkurs w Wiśle padnie łupem Szweda Frederique Strandberga, jednak w moim odczuciu większe szanse na wygrane mają Finowie bo według ekspertów to oni mają zagrozić Szwedom w zimowym Pucharze Świata.
A co słychać u pań? Po Skandynawii, czas aby Grand Prix przeniósł się także do Tatr, a dokładnie do Strbskiego Plesa. W klasyfikacjach dominują Szwedki. Magdalena Schaumann prowadzi z olbrzymią przewagą nad drugą zawodniczką i to dość sensacyjnie nad Amedeą Alcheri. Włoszka prezentuje równą formę. Ex Aequo z Alcheri plasuje się też inna Szwedka Kjerstin Stenman. Za nimi są kolejne Szwedki i oczywiście Kazaszki. Drużynowo można powiedzieć że brylują tylko te dwie nacje, jednak można śmiało mówić że Włochy także prezentują dobre skoki a przewaga nad czwartą Austrią to jest ponad 200 punktów. Dotychczasowo zostało zgłoszonych 61 zawodniczek z ponad 17 państw. Porównując poprzednie edycje Letniego Grand Prix Kobiet, jest to wielki progres i trzeba mieć z tego pociechę. Do rywalizacji prosto z obozu wróciły Polki z nowymi twarzami które okrzyknięto wielki talentami. Jedną z nich którą trzeba bacznie obserwować jest Joanna Czyż. Także wróciły i Niemki, po których ślad zaginął w tamtym sezonie, po naprawdę niezłych perturbacjach. Do Słowacji przyleciały Mongołki które wydają się być w najlepszej formie w swojej karierze. Wiele ekspertów mówi jednogłośnie o najlepszym sezonie tej kadry. Gospodarze także nie zawiodą i przyjadą w jak najliczniejszym składzie. Liderka kadry Renata Safarova to mocna kandydatka do podium. Ale kto według bukmacherów jest kandydatem do zwycięstwa? Otóż jednogłośnie stawia się tu jedno nazwisko. Liljanna Mikkonen. Nie jest to decyzja na chybił trafił. Trener Tom Hilde pewnie stwierdził że forma podopiecznej jest tak ogromna że mogłaby walczyć o Kryształową Kule. Oczywiście nie skreślajmy tu szwedek a najbardziej liderkę cyklu Schaumann ze swoją koleżanką Stenman, a także Kazachstan który to coraz bardziej zadziwia cały świat skoków. Będzie się działo.



IV - Poradnik Mistrza cz.1
Przygotował: Yoyogi

Jak zostać mistrzem - część 1 - początek

Zostałem poproszony o to, żeby napisać poradnik. Poradnik, który ma wskazać drogę do zostania mistrzem.

Nie jest to łatwe zadanie. Nie tylko samo zostanie tym mistrzem, ale spisanie porad, które mają ten cel osiągnąć.

Schody już zaczynają się na starcie, ponieważ kim jest ten mistrz? Czym jest mistrzostwo?

Ktoś uznał, iż takim mistrzem jestem, skoro mam napisać poradnik o tym, jak do tego mistrostwa dojść. Inaczej, gdyby mnie ta osoba za kogoś takiego nie uważała, to nie byłoby racjonalne, gdyby zlecała to komuś, kto w jej rozumieniu mistrzem nie jest.

Wpierw zatem sobie trzeba odpowiedzieć na pytanie postawione wcześniej. Kim jest mistrz, czym jest mistrzostwo? Czy mistrzem jest ten menedżer, który zdobędzie złoty medal ze swoją reprezentacją na Mistrzostwach Świata? Menedżer, który takich medali ma na pęczki i je zdobywa od dekad? Czy może mistrzem jest ten, który medalu co prawda nie ma żadnego, ale jest w stanie osiągać wyniki ponad stan z zawodnikami, których potencjał do najwyższych nie należy?

Jak widać, określenie mistrzostwa nie jest proste. Można również rzec, że mistrzem może być każdy i to niezależnie od tego, ile tych medali zdobył lub też nie. Mistrzostwo wiele imion ma.

Stąd też ten poradnik nie będzie wytyczał jakiejś jednej, jedynie słusznej drogi do mistrzostwa, albowiem takiej nie ma.

Celem niniejszego poradnika jest pomoc w wyznaczeniu sobie odpowiedniego celu i obraniu właściwej ścieżki do jego osiągnięcia.

Przez całe życie do czegoś dążymy, zaś czasem, niestety, nie widzimy celu tej wędrówki, przez co nasze życie traci pewną jakość. Posiadanie klarownie określonego celu jakość tę wydatnie poprawia.

Zatem, żeby nasza gra miała tę jakość, przed jej rozpoczęciem należy sobie postawić pytanie: co chcemy osiągnąć? Jakie cele przed sobą stawiamy?

Czy chcemy uczynić z brzydkiego kaczątka pięknego łabędzia, obejmując reprezentację, w której skoki narciarskie nie są znane i tworzyć poprzez rzetelną w tym kraju świątynię tego sportu, a może naszym celem jest podtrzymanie świetnej tradycji, trwającej w danej nacji od dziesiątek lat i uświetnić jej chwałę?

Po odpowiedzeniu sobie na powyższe pytanie wybierzmy taką reprezentację, która będzie najbliższa naszym oczekiwaniom i zapoznajmy się na początku z mechanizmami, które kierują grą. Z narzędziami, które jako menedżerzy możemy wykorzystać w kierowaniu reprezentacją i na spokojnie zacznijmy kreślić długofalowy plan, który potem będziemy sumiennie realizować.

Nakreślenie na początku swojej przygody z reprezentacją planu długofalowego jest podstawą do osiągnięcia celu, który sobie założyliśmy. Bez odpowiedniego planu ten cel nam umyka, będzie nam go ciężej osiągnąć.

W planie tym musimy nakreślić, co chcemy osiągnąć oraz nakreślić ścieżkę, jak do tego dojdziemy.

Szczegółowe wskazówki odnośnie elementów tego planu będą zawarte w kolejnych wydaniach, uwzględniając specyfikę różnych reprezentacji oraz celów obranych do osiągnięcia. Bowiem jak już określiłem na wstępie, ścieżek sukcesu jest wiele. Nie istnieje jakaś jedna, jedynie słuszna droga, którą każdy powinien podążać.

W kolejnym wydaniu zostaną opisane początki z reprezentacjami, w których pracę rozpoczniemy "od zera", więc reprezentacji, które nie mają solidnej bazy infrastrukturalnej oraz personalnej.



V - Aktualne rekordy skoczni w SJM Mężczyzn
Przygotował: Majkut














[link widoczny dla zalogowanych]





Numer przygotowali:

- Adebade

- Fenix600

- Dovahkiin

- Yoyogi

- Majkut


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Nie 13:38, 21 Lut 2021, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.13 (21.02.21)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin