Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.19 (19.12.21)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.19 (19.12.21)
PostWysłany: Nie 17:59, 19 Gru 2021
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.19 (19.12.21)


Spis treści:
I - Relacja z pierwszej części Mistrzostw Świata 2037

II - Łukasz_Kruczek000: Zatraciłem ideały

III - Nominacje do Złotych Śnieżynek za sezon 2036/2037

IV - Skocznie Świata SJM (odc.4 - specjalny)

V - SJM Lifestyle




I - Relacja z pierwszej części Mistrzostw Świata 2037
Przygotował: Adebade

W poprzednich dniach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata 2037, których organizatorem zostały wspólnie Związki Narciarskie z Czech i Polski, wraz z obiektami w Wiśle i Libercu. Wpierw zawodnicy udali się do rodzinnego miasta Adama Małysza, na najmniejszą skocznię w “owocowym” kompleksie, czyli “Poziomkę” z punktem HS umieszczonym na 90 metrze. Z racji na to, że do zawodów nie została zgłoszona wystarczająca ilość drużyn, nie rozegrano wstępnie planowanych pre-kwalifikacji do konkursów drużynowych. Pierwsze na skoczni pojawiły się wyselekcjonowane reprezentacje narodowe, w celu rywalizacji w konkursie MIX. Przed startem poinformowano o niedopuszczeniu do zawodów Słowenii, Argentyny i Mongolii. Jak można było usłyszeć w kuluarach powodem był brak spełnienia minimum kwalifikacyjnego. Po czasie organizatorzy potwierdzili te wieści w oficjalnym komunikacie. Najlepsza była Szwecja, lecz drugiej Finlandii do triumfu zabrakło naprawdę niewiele. Podium uzupełnił Kazachstan. Następnego dnia na Poziomce pojawiły się panie. Ależ to były emocje. Po świetnym drugim skoku niespodziewanie złoto wywalczyła Liljanna Mikkonen, druga była Madeleine Rosen, a trzecia Tindra-Maria Molander. U mężczyzn najlepszy był Magnus Jens Stenberg, dopisując jednocześnie kolejny sukces do swojego dorobku. Za drugim Wilanderem uplasował się Lenin Zegarin. Po cichu mówi się o tym, iż może być to udokumentowanie powrotu tego zawodnika, niegdyś uznawanego za prawdziwą potencjalną gwiazdę. Przed konkursami drużynowymi nietrudno było wyróżnić potencjalnych faworytów i ci rzeczywiście nie zawiedli. Konkurs drużynowy kobiet z dużą przewagą wygrały Szwedki, równie dobrze spisali się ich koledzy, którzy także zgarnęli złoto. O dużym sukcesie mogą mówić Rosjanie – odebrali oni srebro Finom, których notowania niewątpliwie były wyższe. Wkrótce rozegrane zostaną konkursy w Libercu na skoczni HS134, pod którą już zameldowały się reprezentacje. Z pewnością czekają nas wielkie emocje.

Klasyfikacja medalowa po 5/10 konkursów:

Cytat:
1. Szwecja 4-2-1
2. Finlandia 1-2-1
3. Rosja 0-1-1
4. Kazachstan 0-0-2




II - Łukasz_Kruczek000: Zatraciłem ideały
Przygotował: Adebade

Od niemalże roku nie byłeś zalogowany w SJM? Co robiłeś przez cały ten czas? Coś zmieniło się u Ciebie?

No przez ostatni rok się dużo zmieniło, postanowiłem trochę zadbać o siebie, zdążyłem zachorować na covida no i w końcu znalazłem czas by chodzić na mecze Rakowa, tak poza tym to wszystko po staremu się dzieje.

Brakuje Ci SJM? Czujesz jakbyś utracił coś ze swojego życia, czy zmiana nie wpłynęła na Ciebie wyraźnie?

Trochę na pewno brakuje, bo jednak to była jakaś taka rutyna życiowa bo trochę tam grałem jednak, wpłynęło to na moje życie ale teraz nie wiem czy przy moim trybie życia znalazłbym czas na SJM.

Dołączyłeś w szeregi graczy nieco ponad 7 lat temu. Pamiętasz tamten dzień?

1 grudnia 2014, pamiętam ten dzień, już mniej więcej od 2012 roku szukałem jakiegoś managera skoków i tak trafiłem na pierwszy raz na SJM ale konto założyłem 2 lata później, po rejestracji na forum próbowałem ogarnąć trochę rzeczy i następnie regularną grę zacząłem 14 grudnia.

Miałeś początkowo problemy z opanowaniem wszystkich mechanik?

Oczywiście że miałem, nie ogarniałem tych mechanik managera ale po malutku je ogarnałem po kilku tygodniach.

Czy mógłbyś streścić pierwsze sezony twojej gry? Jaką wówczas SJM miało dla Ciebie wartość i czy cokolwiek od tamtego czasu się zmieniło?

W pierwszych sezonach prowadziłem kadrę Korei a następnie Norwegii i wspominam te przygody dobrze, natomiast SJM miało dla mnie wartość takiego dodatku do życia, gdzie można było się poczuć jako wirtualny trener kadry.

Uważasz, że byłeś dobrym managerem?

Parę błędów mi się na pewno zdarzyło, 3 albo 4 razy zadłużyłem kadry ale to były raczej niewielkie kwoty z tego co pamiętam, ale ja uznaje zasadę podobnie jak gram w FM że idealnych managerów nie ma.

W trakcie swojej przygody z SJM miałeś kiedykolwiek chwile zwątpienia, lub też robiłeś sobie przerwy, po których nie zamierzałeś powracać do gry?

Miałem przerwę na prawie 9 miesięcy w okresie czerwiec 2017-luty 2018 gdzie dopadł mnie syndrom wypalenia który jak zauważyłem brał się. najczęściej w okresie letnim u mnie. W 2017 miałem z początku nie wracać do gry ale na początku lutego 18 coś we mnie tknęło i wróciłem do gry.

Twoja postać w SJM była barwna, pamiętasz może konflikt z Baltazarem/Murmichem (który z resztą nie dotyczył tylko Ciebie)? Co z perspektywy czasu powiedziałbyś o tym sporze?

Z dzisiejszej perspektywy oceniam ten że ten konflikt na pewno jakieś oddziaływania miał w końcu ten spór trwał troche czasu i też mogło to wpływać na atmosferę na discordzie i forum.

W jaki sposób określiłbyś dziś Baltazara?

Myślę że chłopak dojrzał i się zmienił, uważam też że ludziom powinno się dawać drugą szanse bądź wyciągać do nich pomocną dłoń.

Chciałbyś mu coś dziś przekazać? Jest szansa, że przeczyta ten wywiad.

Na pewno chciałbym go teraz przeprosić za moje epitety w jego kierunku bo były niepotrzebne ale no też pamiętam że człowiek się denerwował i się człowiek niepotrzebnie wkurzał i nakręcał się zamiast uspokoić się.

Żałujesz czegokolwiek, gdy spoglądasz myślami do czasów, gdy grałeś w SJM?

Na pewno żałuje jednej rzeczy sprzed roku i afery z wynikami, człowiek był głupi i nie myślał o konsekwencjach tylko to zrobił ale niestety nie ma podobno ludzi idealnych i ja niestety ten ideał zatraciłem, z perspektywy dzisiejszego Luka mogę tylko przeprosić całe forum za to co zrobiłem.

Masz na myśli to, że przyznajesz się do popełnionego czynu?

Przyznałem się rok temu z tego co pamiętam, ale no czyn został popełniony, ja zostałem skazany i cóż no tak to było, podkreślam to co wyżej że człowiek nie myślał o konsekwencjach, ja to porównuje osobiście do pieniędzy że się je ma ale chce się mieć ich więcej.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, lecz w grze posiadasz wielu oddanych znajomych, którzy dobrze wspominają Cię do dziś. Gdy poinformowałem Yoyogiego o planowanym wywiadzie ten stwierdził: “Chętnie bym go tu widział”.

Cieszę się, czasem zresztą zerkam na forumowy discord i widzę że fajnie się rozwinął co mnie cieszy, ja dzięki SJM też poznałem dużo wspaniałych osób i właśnie między innymi Yoyogiego który był dla mnie takim szefem na forum.

O SJM powiedziałbyś mi teraz w kontekście tylko i wyłącznie przeszłości? Gdziekolwiek w twojej głowie tli się myśl o powrocie?

Na pewno gdzieś z tyłu głowy tli się kwestia powrotu, choć tego na ten moment nie powiem czy jestem zdecydowany na powrót, być może kiedyś nastąpi ten moment że wejdę na forum i zacznę ponownie grać ale w tym momencie tego ja sam nie wiem.

Chciałbyś na koniec kogoś pozdrowić?

Na pewno chciałbym pozdrowić Yoyogiego i ukłonić mu się że dzięki jemu i nie tylko forum od prawie 13 lat się trzyma. Również pozdrawiam całą aktualną załogę administracyjno-moderatorską forum. I chciałbym też życzyć w związku ze zbliżającymi się świętami wesołych świąt.



III - Nominacje do Złotych Śnieżynek za sezon 2036/2037
Przygotował: Adebade

W sobotę, 01.01.21 o godzinie 20:00, na serwerze discord odbędzie się gala rozdania Złotych Śnieżynek. Już dziś zachęcamy do oddania własnego głosu. Kapituła plebiscytu nominowała następujące kandydatury:

Zawodnik sezonu:
Venalainen, Mauno
Kumala, Sakku
Strandberg, Frederique
Stenberg, Magnus J.
Wilander, Frederique S.


Zawodniczka sezonu:
Arnell, Lavender
Tallinder, Frederika
Schaumann, Magdalena
Rosen, Madeleine
Molander, Tindra-Maria


Junior sezonu:
Helsinki, Sauli
Tungyshbaev, Aleksey
Grenzen, Matthias Keine
Takala, Isakki
Kanerva, Carl-Gustav


Juniorka sezonu:
Arnell, Lavender
Arensinger, Arabella
Karppinen, Seija
Karppinen, Tuula
Sarri, Nea


Kadra Sezonu:
Szwecja
Finlandia
Kazachstan
Rosja
Włochy


Manager sezonu:
Egros
borek99
Dovahkiin
Andi_Sc
Fenix600


Karta do głosowania:

Cytat:
Moje głosy w plebiscycie Złotych Śnieżynek za sezon 2036/2037:
Zawodnik sezonu:
Zawodniczka sezonu:
Junior sezonu:
Juniorka sezonu:
Kadra sezonu:
Manager sezonu:


Kartę do głosowania należy wysłać do Redaktora Naczelnego (Adebade) w wiadomości prywatnej do końca roku (31.12.21, godz. 23:59).



IV - Skocznie Świata SJM (odc.4 - specjalny)
Przygotował: Fenix600

Witajcie drodzy czytelnicy! Powracamy do Skoczni Świata SJM w świątecznym specjalnym wydaniu. Dzisiaj nie zajmiemy się skoczniami wybudowanymi a spojrzymy jakie skocznie pojawią się na mapie świata. Gorąco Zapraszam!

Kolorowo. Owocowo.
Na pierwszy ogień weźmy budowę nowej mamuciej skoczni w Wiśle, dobrze słyszycie. Pierwsza skocznia do lotów narciarskich w Polsce wreszcie zostanie wybudowana. Pod uwagę weźmy rozmiar skoczni, gdzie punkt konstrukcyjny będzie położony na 165 metrze a punkt HS na 184 metrze. Nazwa skoczni jednak ma tu największe znaczenie. Jak to podał Egros w zgłoszeniu o budowę nowej skoczni, jako nazwę obiektu podał "Truskawka". Zdziwienie? Myślę że menedżer polskiej kadry miał bardzo wysokie IQ w tej sytuacji. Wyjaśniam na szybkiego. Skocznia Duża "Malinka" ma rozmiar K120 HS134. Za to skocznia "Truskawka" ma większy rozmiar. Dlatego posługując się logiką, Malinka powinna być mniejsza od Truskawki patrząc jaki rozmiar ma malinka a truskawka. Tak czy siak życzymy udanego dokończenia budowy skoczni i dalekich skoków!

Uruguay y el salto de esquí
Przenieśmy się teraz do Ameryki Południowej. Znajdujemy w Piriápolis. W tym mieście na wybrzeżu ma powstać skocznia narciarska. Jej rozmiary to K80 HS90. Skocznia będzie nosić nazwę: Sol de Mayo Uruguay Ski Jumping Centre. Jak widać urugwajski związek nie szpanuje z wielkością skoczni, bo po co komu większa skocznia skoro w tymże kraju skoki narciarskie dopiero co raczkują. Nie wiedzieliśmy przedtem co o tym sądzą mieszkańcy Piriápolisu. Zapytaliśmy pewnego przechodnia.

- Dzień dobry, może wie pan co tam się dzieje [dziennikarz wskazuje miejsce budowy skoczni].
- Nie wiem ja tu tylko przyjezdny, na kilka dni przyjechałem.

No niestety, pechowo trafiliśmy, ale później mieliśmy z kim pogadać!

- Dzień dobry, czy zna pan plotki odnośnie budującej się w tamtym miejscu [dziennikarz wskazuje miejsce budowy skoczni] pierwszej skoczni w Urugwaju
- Noo, tak w sumie, no wiem co się tam buduje, ale po co to ja nie wiem.
- Na tym obiekcie mają skakać prawdziwi ludzie, na specjalnym do tego sprzęcie, może zna pan taką dyscyplinę jak skoki narciarskie?
- yyy, co?
- Skoki Narciarskie, zimowa dyscyplina dość znana w Europie.
- Pierwsze słyszę.
- Może panu trochę objaśnię o co chodzi, w tej dyscyplinie sportu skoczkowie bo tak to nazywamy ludzi skaczących na nartach, siadają na takiej belce, na górze skoczni.
- Gdzie siadają, tam wysoko?
- Tak, wtedy czekają na sygnał do startu do skoku. Potem zjeżdżają z zeskoku i próbują sęe odbić idealnie z progu. A później tylko latają jak najdalej jak tylko mogą.
- No i co dalej
- I lądują, najczęściej telemarkiem żeby mieć lepsze noty sędziowskie.
- Aha, i to tyle?
- Tak
- Jakoś nie przekonuje mnie to coś, ale dzięki że mi wyjaśniłeś czym są skoki narciarskie.
- Nie ma za co, dzięki za poświęcony czas.

Podsumować możemy z wywiadu tylko to, że zainteresowanie skokami w tym kraju jest raczej znikome. A jakim cudem udało się zatwierdzić tak kosztowny projekt budowy skoczni. Otóż związek postanowił wziąć kredyt. Suma tego kredytu wyniosła 550 000 euro i w większej części pokryła koszta budowy. Jak na razie prace są na etapie końcowym i niedługo zaczniemy oglądać pierwsze skoki na tym obiekcie. Życzę udanego przedsięwzięcia i skończenia budowli w jak najlepszym stopniu!

W krainie Madziarów.
Székesfehérvár. Do skoczni dużej HS127 zostanie dobudowana nowa skocznia, skocznia z mniejszymi rozmiarami. Będzie nosiła nazwę: Magyar Közepes Síugrás Székesfehérváron. Punkt konstrukcyjny wyniesie 85 metrów a punkt HS usadowiony na 91 metrze. Na budowę skoczni pójdzie ponad milion euro. Czy będzie to dobra inwestycja, tego nie wiemy. Życzmy tylko udanego ukończenia normalnej skoczni.

Lesotho i skoki narciarskie? A jednak!
Nietypowo przenieśmy się teraz do tego afrykańskiego kraju z południa. W osadzie Butha-Buthe położonej 1716 metrów n.p.m ma dokonać się historyczne wydarzenie w które dużą role odegrał menedżer Śruba. W tym miejscu powstanie skocznia duża o rozmiarze ponad 140 metrów! Koszt takiej konstrukcji pochłonie 1.765.000 euro. Skocznia będzie wyposażona profesjonalnie jak na możliwości tak egzotycznego kraju jakim jest Lesotho. Śmiało można polemizować czy to mądra decyzja żeby wybudować tak kosztowną inwestycje. Jak widać menedżer kadry nie boi się swoich decyzji i jest w tym coś wyjątkowego. Czy to będzie przygoda z przytupem czy też nie zobaczymy później, nie inaczej życzymy udanej budowy.

Mongolskie stepy z nowym obiektem
Na koniec spójrzmy na stolice Ułan Bator. Arena Mongolia zasili nowy dodatkowy obiekt który będzie naprawdę imponujący! Skocznia Duża będzie miała rozmiar K130 i punkt HS na aż 155 metrze! Wielu ekspertów jest zgodnych z faktem że Mongolia to najbardziej prosperująca kadra i budowa nowej skoczni da większe pole manewru menedżerowi Dovahkiinowi. Jego praca w Mongolii daje same pozytywne efekty Mongołom i nowa skocznia jest tego przykładem. Życzę dalszych sukcesów menedżerowi i aby nowa skocznia jak najlepiej mu posłużyła.



V - SJM Lifestyle
Przygotował: Patryk_Sch

Japoński skoczek narciarski - Makoya Fukuzuya otworzył w Sapporo z którego pochodzi, knajpkę w której samodzielnie wytwarza sushi. Jak powiedział, jest to jego ulubione danie i uwielbia je przyrządzać

---

Były niemiecki skoczek narciarski skoczek - Harthuth Stelter jest obecnie pastorem w niemieckim kościele ewangelicko-augsburskim. Zakończenie kariery pomogło mu w tej decyzji, gdyż po zawieszeniu nart na kołku miał więcej czasu.

---

Dawid Kulczyński, który nie dawno zakończył sportową karierę od dawna aktywnie wspierał Ochotniczą Straż Pożarną, zachęcał do jej wspierania, oraz sam wpłacał pieniądze na jej konto. Od niedawna sam jest ochotnikiem OSP w swojej rodzinnej miejscowości - Stryszawie.

---

Fiński skoczek - Aatami Nurmi, obecnie osiągający dobre wyniki w Pucharze Kontynentalnym miał w swoim życiu różne trudne momenty. Kiedyś w wywiadzie powiedział, że zafascynował się skokami w wieku 9 lat, ale tak naprawdę od 12 lat nie nauczył się praktycznie nic, mówił nawet, że skacze gorzej niż kiedy miał 9 lat.





Numer przygotowali:

- Adebade

- Fenix600

- Patryk_Sch


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Śro 12:13, 29 Gru 2021, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 1:21, 20 Gru 2021
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12339
Przeczytał: 50 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Bardzo dobre wydanie magazynu. Dziękuję za niego! Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.19 (19.12.21)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin