Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.35 (05.06.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.35 (05.06.22)
PostWysłany: Nie 20:12, 05 Cze 2022
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.35 (05.06.22)


Spis treści:
I - Podsumowanie sezonu Pucharu Świata M 2037/2038

II - Relacja z konkursów SJM Friendship Tour w Ovre Soppero

III - Uniknąć szarej przyszłości

IV - Złote Śnieżynki rozdane!

V - "Młodzież Atakuje" - podsumowanie sezonu cz.2




I - Podsumowanie sezonu Pucharu Świata M 2037/2038
Przygotował: Snajper

Za nami kolejny sezon Pucharu Świata. Pora zatem podsumować niedawno zakończone zmagania najlepszych skoczków świata. Tytułu wywalczonego rok wcześniej próbował bronić Fredrique Strandberg, jednak ta sztuka mu się nie udała. Zwycięzcą został Lassi Toivonen. Na 2 miejscu uplasował się Matthias Keine Grenzen, a na 3 Fredrick Tallinder. W pierwszej 10 sezon skończyło aż 6 Szwedów podobnie jak sezon temu. Kadra Yoyogiego jak zawsze była silna, jednak Lassi Toivenen był silniejszy. Przed finałowymi konkursami na 3 miejscu był Sauli Helsinki, który wygrał w tym sezonie Turniej Nordycki i Turniej Czterech Skoczni, jednak ostatnie konkursy w jego wykonaniu nie należały do udanych i finalnie spadł na 5 miejsce. Na 3 miejsce wskoczył wcześniej wspomniany Tallinder. Zmagania w pierwszej dziesiątce zakończył jeszcze jeden Fin Lissaki Takala, a 10 zamknął 24-letni Rosjanin Mikhail Kakurin. Sezon został zdominowany przez Finów i Szwedów. To oni walczyli między sobą o najważniejsze trofea. Małą kryształową kule za wygranie klasyfikacji w lotach zdobył Aladdin S. Carlsson. W klasyfikacji na skoczniach normalnych zwyciężył Fredrick Tallinder, a w klasyfikacji na skoczniach dużych Lassi Toivonen. Puchar Narodów wygrała reprezentacja Szwecji pokonując reprezentacje Finlandii i Rosji, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce. W tym sezonie punktowało 9 reprezentacji, tak samo jak w poprzednim sezonie.

W Turnieju Czterech Skoczni triumfował Sauli Helsinki z przewagą 6 punktów nad Grenzenem i 10 nad Stenbergiem. Jak reprezentant Finlandii tego dokonał? Cały turniej zaczął się dla Fina nie najlepiej. W Oberstdorfie zajął dopiero 14 miejsce i miał sporą strate do Grenzena, który był jego największym rywalem w tym turnieju. W Ga-Pa ruszył odrabiać straty i zajął 2 miejsce za Stenbergiem. W Innsbrucku nie miał sobie równych i pewnie stanął na najwyższym stopniu podium. W Bischofshofen zajął dopiero 9 miejsce, jednak jego końcowa nota wystarczyła, aby zdobyć złotego orła. Turniej Nordycki podobnie jak TCS wygrał Sauli Helsinki. Fin początku Turnieju Nordyckiego podobnie jak początku Turnieju Czterech Skoczni nie zaliczył do udanych. W Lahti zajął dopiero 11 miejsce. Największym rywal Sauliego był Magnus J. Stenberg uplasował sie tuż za plecami Fina na 12 miejscu, a w konkursie zwyciężył Lassi Toivonen. Następnego dnia miał miejsce konkurs drużynowy, który wygrali Szwdzi, 2 miejsce zajęli Finowie, na 3 miejscu znaleźli się Rosjanie. W pierwszym konkursie w Kaipoli Helsinki zajął dopiero 23 miejsce, Warto zaznaczyć, że w tym konkursie pierwsze miejsce na podium od wielu lat zajął reprezentant Włoch. Ta sztuka udała się Severo Muggi. Włoch zajął 2 miejsce. W ostatnim konkursie zwyciężył Sauli Helsinki z przewagą 7,8 punkta przed drugim Stenbergiem. Podium zamknął Kairat Nusserbayev reprezentujący Kazachstan. W końcowej klasyfikacji prowadził Sauli Helsinki o 6,4 punkta przed Stenbergiem. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Lassi Toivonen. Tak właśnie wyglądał sezon 2037/2038 w Pucharze Świata Mężczyzn. Sezon był bardzo wyczerpujący dla skoczków i bardzo emocjonujący dla kibiców. Miejmy nadzieje, że następne sezony będą jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej emocjonujące.



II - Relacja z konkursów SJM Friendship Tour w Ovre Soppero
Przygotował: Lanak

Cykl SJM Friendship Tour zawitał ostatnio do Szwecji, a dokładniej do umiejscowionej w Laponii miejscowości Ovre Soppero na skocznie Kuormakka HS106, gdzie odbyły się dwa konkursy indywidualne. Na starcie stanęło 71 zawodników gotowych do rywalizacji. Pierwsza trójka zaprezentowała się następująco:

Cytat:
1.Evgeniy RESANOV RUS 75.32m 57.78m 130.0
2. Rasmus WIKSTOERM SWE 58.20m 73.44m 125.0
3. Mikkel Einar GAUSVIK NOR 72.40m 57.23m 117.0


Natomiast drugi konkurs przyniósł nieco inne rozstrzygnięcia, aczkolwiek bardzo podobne narodowościowo:

Cytat:
1.Oleg TYUNIN RUS 73.99m 85.78m 184.5
2. Rasmus WIKSTOERM SWE 68.59m 81.83m 163.0
3. Lasse Fredrik NJALSSON SWE 85.14m 61.61m 157.5

Indywidualnie dwukrotnie na czwartym miejscu stanął Argentyńczyk F.R. Quevas. Dobre wyniki zanotowali też między innymi zawodnicy reprezentujący takie kraje jak Białorusi (Piąte, ósme i dziesiąte lokaty), Kosowa (szóste miejsce) czy też na przykład Lesotho (najwyżej na osiemnastym miejscu). Ciekawie zaprezentowali się też Belgowie oraz Maltańczycy. Następne zawody zaplanowano w Obersdorfie (Niemcy) na skoczni Schattenbergschanze HS137.



III - Uniknąć szarej przyszłości
Przygotował: Adebade

Sporo mówi się w ostatnim czasie o wzroście popularności SJM i napływie nowych graczy. Faktycznie, poprzednia zima była nadzwyczaj udana, biorąc pod uwagę choćby liczbę zawodników zgłaszanych do konkursów (szczególnie niższych rangą, lub młodzieżowych). Ten proces jednak raczej nie będzie trwać wiecznie, po burzy wychodzi słońce i na odwrót, naturalnie zawsze społeczność kurczy się w okolicach lata, natomiast chodzi mi bardziej o przekrój długofalowy i to jak może w przyszłości hipotetycznie wyglądać.

W okolicach listopada ubiegłego roku podjąłem na facebooku niewielkie działania promocyjne na rzecz SJM, po których zgłosiło się do mnie 5 osób zainteresowanych rozpoczęciem rozgrywki. W większości (jak przynajmniej wywnioskowałem) byli to młodzi chłopcy w wieku ok.14-15 lat. Trzech z nich nawet nie zarejestrowało się w grze. Dlaczego? Nie rozumieli po prostu jak można grać systemem by forum, nie było to dla nich satysfakcjonujące. Dwóch następnych zniknęło z SJM po upływie niecałego tygodnia. Zwracając uwagę na grupę wiekową można wysnuć prosty wniosek – SJM nie jest grą przyjazną dla najmłodszych. Wpływa na to kilka czynników, niektórych zmienić po prostu nie sposób (jak model gry), natomiast nad paroma warto się pochylić. SJM jest zbyt skomplikowane, nieintuicyjne. To, że gra jest rozbudowana, ma swoje plusy, jednak ciężko zrozumieć ją od razu, a to jest kluczowe w przyciągnięciu osób poniżej 16 roku życia. Oczywiście, bardzo przydatne są poradniki i filmy instruktażowe, lecz całkowicie nie rozwiązują one problemu.

Ponadto obserwując zmiany na rynku pracy można dojść do wniosku, iż dłużej w grze zostaje ten, który jest managerem kadry chociaż minimalnie liczącej się w poważnych zawodach. Dla większości populacji sukces motywuje jednak lepiej od porażka. Konieczność budowy kadry od zera, wiąże się ze sporą nudą w okresie pierwszych paru sezonów. Niewątpliwie obserwacja sukcesów zawodników jakby własnoręcznie “wychodowanych” jest fascynująca, natomiast czy rzeczywiście jest dla niektórych warta czasem nawet kilku lat wyczekiwania? W mojej opinii powinno się możliwie jak najbardziej ułatwić start, wprowadzając odpowiednie udogodnienia, oczywiście w granicach rozsądku i uczciwości.

Wyżej wspominałem o tym, że nieatrakcyjny jest dla wielu nowych graczy zastosowany model gry. Jak już stwierdziłem jego samego nie da się zmienić, natomiast można go nieco uatrakcyjnić. Niezbyt interesujący wydaje się sposób przedstawiania wyników. Owszem dla niektórych otwieranie tematu z wynikami w pliku tekstowym jest ciekawe, ale to stosunkowo nieliczna grupa osób (także u siebie nie zauważam już większego podniecenia związanego z wyczytywaniem wyników, a bardziej przeklikuje je jak najszybciej i wydaje mi się, że wygląda to tak nie tylko u mnie). Dobrym pomysłem i świetną inicjatywą było nagrywanie wideo z przebiegu konkursów najwyższej rangi. Niestety to zajęcie dość czasochłonne i trudne, a szkoda, ponieważ bardzo uatrakcyjniało rozgrywkę.

Na koniec napiszę o najlepszym moim zdaniem i najmniej wymagającym sposobie zatrzymania nowych graczy na dłużej. Jeśli chcemy rozwijać SJM, musimy rozwijać społeczność. Aktywny udział i organizacja wydarzeń, rozmów i różnych podobnych inicjatyw są niesamowicie istotne. Zgrana grupa graczy zaprocentuje zawsze. Gra żyje dzięki społeczności. Zadbajmy i troszczmy się o nią. Częściej bierzmy udział w dyskusjach, rozmawiajmy i dyskutujmy, tego czasem brakuje – a nie powinno.

Link do discorda SJM: [link widoczny dla zalogowanych]



IV - Złote Śnieżynki rozdane!
Przygotował: Adebade

4 czerwca 2022 roku rozdano na oficjalnej gali na serwerze discord drugie Złote Śnieżynki pod skrzydłami SJM Magazynu. Swoje głosy oddało 10 osób. Wszystkim serdecznie bardzo dziękuję!

Zawodnik sezonu:
Toivonen, Lassi
Grenzen, Matthias Keine
Helsinki, Sauli
Stenberg, Magnus J.
Tallinder, Fredrik




Zawodniczka sezonu:
Schaumann, Magdalena
Molander, Tindra-Maria
Mikkonen, Liljanna
Arnell, Lavender
Tallinder, Frederika




Junior sezonu:
Kanerva, Carl-Gustav
Logvinienko, Yeldos
Tungyshbaev, Aleksey
Karakulov, Maksat
Grenzen, Matthias Keine




Juniorka sezonu:
Arnell, Lavender
Karppinen, Tuula
Karppinen, Seija
Maratova, Lizaveta
Tesheva, Dalana




Kadra sezonu:
Szwecja
Finlandia
Kazachstan
Rosja
Włochy




Manager sezonu:
Fenix600
mhq260
Egros
borek99
Lanak






V - "Młodzież Atakuje" - podsumowanie sezonu cz.2
Przygotował: Lanak

FIS School Cup (Boys)
Cykl zawodów dla najmłodszych adeptów skoków narciarskich został zakończony. Ostatnie zawody, obywające się na skoczni w Hakubie to już historia, dlatego warto przejść do króciutkiego podsumowania FIS School Cup (Boys). W klasyfikacji drużynowej triumfowała Finlandia (3015 punktów), za nią znalazły się Włochy (2893) oraz spore zaskoczenie Austria (2448), która w zaciekłej walce o brąz pokonała reprezentacje Polski (2374). Cała klasyfikacja drużynowa liczyła 39 nacji, wśród których znaleźli się totalni debiutanci z Irlandii Północnej (2) oraz Libii (1). W porównaniu do zeszłego sezonu liczba punktujących zwiększyła się o 13.
Również indywidualna klasyfikacja była większa niż w zeszłym roku. Aż 112 zawodników zdołało zapunktować w tym sezonie w FIS School Cup (Boys), podczas gdy w zeszłym sezonie ta sztuka udała się „zaledwie” 94 zawodnikom. Ale tego można było się spodziewać w obliczu większej ilości graczy, a przez to też reprezentowanych kadr. Wracając jednak do „generalki” wygrał ją E.C. Vang ze Szwecji (1502 punktów), srebro dla R. Corry z Włoch (1139), z kolei na najniższym miejscu podium Fin P. Savjala (702).
Na koniec trzy najwyższe noty łączne w zawodach cyklu FIS School Cup (Boys):
E.C. VANG SWE 86.79m 88.14m 213.0 (Maribor (SLO) - Pohorje Radvanje HS105)
A. WAGNER AUT 82.01m 73.64m 210.5 (Székesfehérvár (HUN) - Magyar Közepes Síugrás Székesfehérváron HS91)
D. LASKOWSKI POL 71.22m 83.09m 208.5 (Villach (AUT)– AlpenArena HS98)





Numer przygotowali:

- Adebade

- Lanak

- Snajper


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.35 (05.06.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin