Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.10 (10.02.21)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.10 (10.02.21)
PostWysłany: Śro 10:24, 10 Lut 2021
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.10 (10.02.21)


Spis treści:
I - Nowy sezon wystartował!

II - Analiza podsumowania finansowego

III - "Kartka z Kalendarza"

IV - Skocznie świata SJM (odc. 1)

V - Aktualne rekordy narodów w długości lotu




I - Nowy sezon wystartował!
Przygotował: Adebade

8 lutego rozpoczął się oficjalnie kolejny, już 29 sezon w historii SJM. Już w tym momencie forum ogarnęło początkowe szaleństwo. Na każdym kroku i w każdym dziale widzimy pracę wykonywaną przez menagerów, aby jak najlepiej wejść w nowe rozdanie.

Na jakim etapie są już poszczególne sekcje? Od dzisiaj rusza procedura obozowa. Jakie ośrodki są najbardziej popularne, a jakie życzą sobie największą kwotę za pobyt zawodnika? W oczy rzuca się szczególnie miejscowość Penguinland, posiadająca zapierającą dech w piersiach infrastruktuę wypoczynkową. Nie występują tam jednak w zasadzie żadne obiekty sportowe.

Warto także zwrócić uwagę na Salzburg, a także możliwość obozu w Kirunie i Ovre Soppero. Za tygodniową obecność gospodarze żądają 220 tysięcy od osoby. Obecnie zauważyć można, że najczęściej wybieranym kierunkiem jest słowacki Poprad, jednak kilka ekip udało się także do Lulei.

Gotowi na zawieranie umów sponsorskich są także producenci sprzętu, nowe umowy podpisali już między innymi Norwedzy, Włosi (partnerem został Slatnar) Niemcy, Węgrowie (Adidas), czy choćby Estonia, Czarnogóra, Łotwa, oraz Armenia.

Dostępne są także działania ze sztabem szkoleniowym, obecnie trwają negocjacje odnośnie przedłużania umów z pracownikami. Ponowne zatrudnienie w dotychczasowych kadrach znaleźli już: Miran Zupan, Thorsen Zawisza, Stefan Horngacher, Kamil Stoch, Emil Zografski, czy Sven Hannawald. United States Ski and Snowboard Association poinformował zaś, że nie przdłuży kontraktu z Mścisławem Zemścickim, oraz dwójką lekarzy.

Według ogłoszonych niedawno kalendarzy pierwsze konkursy odbędą się już w ten piątek. Wszyscy symulatorzy otworzyli już swoje zgłoszenia, więc w SJM panuje już klimat rywalizacji. Tu należy wspomnieć o zupełnie nowym cyklu, czyli “Lidze Konfederacji”. Więcej o nim pojawi się w gazecie już w niedzielę.

Jak całe pozytywne zamieszanie i przygotowania do sezonu komentuje menager Kazachstanu Dovahkiin?
- Reprezentacja Kazachstanu, zarówno kobiet jak i mężczyzn swoje obozy przygotowawcze będzie odbywać w szwedzkiej Kirunie. Skupimy się zarówno na aspekcie treningowym jak i na stabilnych skokach. Jesteśmy młodą wiekowo kadrą, więc każdy trening jest ważny już od najmłodszych lat. Wyjazdy odbędą się w dwóch turach, najpierw pojadą najmłodsi zawodniczki i zawodnicy, a potem starsi bardziej doświadczeni kadrowicze. Celem kadry na ten sezon jest bardzo dobry występ na Zimowych Igrzyskach Młodzieży oraz MŚ juniorów, oraz wysokie miejsca we wszystkich cyklach. Największe nadzieję, wiąże z Alekseyem Tungyshbaevem, który wyrasta na lidera kadry. Wysokie miejsca w PŚ są w jego zasięgu. Wśród młodszej części kadry, liderem jest Dmytro Bagustkiu, również mocno punktujący w juniorskich cyklach. U kobiet młodsze zawodniczki mogą wiele osiągnąć, przykładem jest tu Amina Sagintayeva. Ogólnie planuje zbliżać się do Finlandii i Rosji w rankingu SJM.



II - Analiza podsumowania finansowego
Przygotował: Adebade

23 stycznia, przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu 29 (2035/2036) opublikowane zostało podsumowanie finansowe. Pozwoliło ono na sprawdzenie aktualnego stanu budżetu kadr. Jakie wnioski płyną z tego raportu?

Na początku w oczy rzucają się czerwone linijki, oznaczające kadry poprzednio zadłużone i te, które na minusie znalazły się po ubiegłym sezonie. Proces oddłużania dobiegł końca w: Holandii, Watykanie, Chorwacji, Niemczech, Białorusi, Mołdawii, Uzbekistanie, Argentynie oraz Stanach Zjednoczonych.

Kto zaś z powodu długu nie wystąpi w tym sezonie? Monako, Słowenia, Grecja, Rosja i Kanada. Na chwilę obecną niewypłacalność uregulowały Norwegia i Austria, co choć częściowo osładza brak kluczowych nazwisk większości cykli. Jakie skutki będzie miał ich brak? To zobaczymy już prawdopodobnie po pierwszych zawodach.

Zagłębimy się jeszcze w liczby, ponieważ z nich także można wyczytać ciekawe dane. Największą kwotą dysponować będzie Kazachstan. Ich tegoroczny budżet wynosi 5 milionów, 221 tysięcy $. Daje to Dovahkiinowi dość spore pole manewru, co niewątpliwe pomaga w codziennym funkcjonowaniu reprezentacji.

Także Włosi (3 283 909,69), Szwedzi (3 645 774,19) oraz Słowacy (3 271 012,67) imponują sytuacją materialną, której pozazdrościć mogą im kadry z drugiego końca zestawienia dostępnych środków. Pod tym względem najmniejszy budżet posiada Macedonia Północna, która dysponuje kwotą niecałych 700 tys $, nieco większymi pieniędzmi dysponuje zaś Gruzja.

Jak kontrastuje to na tle ubiegłosezonowego raportu? Postanowiłem to wyliczyć i wyszły mi następujące wnioski. Łącznie w poprzednim sezonie budżet początkowy wszystkich kadr razem wziętych wynosił w przybliżeniu 71 347 000$, co dawało przeciętnie około 1 659 000$ na kadrę. Obecnie przeciętny majątek to 1 320 000$, tak więc zobaczyć można trend zniżkowy.



III - "Kartka z Kalendarza"
Przygotował: Yoyogi

23 maja 2010 r. - ostatniego razu w "Imperium Słońca"

Kilka dni temu poznaliśmy kalendarze najważniejszych stałych rozgrywek w świecie skoków narciarskich, więc Pucharu Świata kobiet oraz mężczyzn. Kalendarze na sezon obecny 2034/2035 wnoszą sporo nowości względem poprzednich kilku lat. Przed wszystkim wznowienia doczekał się FIS Team Tour, który odbędzie się w Mongolii, Kazachstanie oraz Rosji. Co do tego ostatniego państwa, Rosja, między innymi dzięki FIS Team Tour, ale również wynikom za poprzedni sezon, posiada w tym sezonie najwięcej konkursów w tych rozgrywkach, zmieniając w tym aspekcie Szwecję, która to w tej dziedzinie od dłuższego czasu liderowała. Na uwagę zwraca również dość niespodziewany powrót do kalendarza po 23 latach (a przekładając na lata rzeczywiste - ponad 10) zawodów rozgrywanych w Macedonii, a będąc dokładniejszym - Macedonii Północnej. O tym, jak dużo czasu upłynęło właśnie niech świadczy ten fakt, iż od czasu ostatniego konkursu w tym kraju, więc 23 maja 2010 roku, państwo to zdążyło między innymi zmienić swoją oficjalną nazwę (stało to się 12 lutego 2019 roku).

Powrót do kalendarza po tak długim czasie absencji jest zwłaszcza zasługą aktualnego prowadzącego tę reprezentację - Hublata. Dzięki jego dzialaniom skocznia w Mavrovie ponownie odżyła i będzie miała okazję 10 oraz 11 października 2020 roku gościć czołówkę Pucharu Świata. Splendoru dodaje fakt, iż właśnie tam odbędzie się inauguracja sezonu.

Poprzedni konkurs, jak już wskazano, odbył się 23 maja 2010 roku, w ramach sezonu 2011/2012, na skoczni dużej. Triumfatorem ostatniego konkursu był Janne Happonen, który wyprzedził swojego rodaka, Janne Ahonena. Na najniższym stopniu podium stanął Polak, Adam Małysz. W ramach ciekawostki dodać warto, że żaden z uczestników tamtego konkursu już nie jest aktywnym zawodnikiem, zaś część, po zakończeniu kariery, pełni funkcje sztabowe.

Również warto dodać, że sezon 2011/2012, kiedy to Macedonia Północna znalazła się w kalendarzu Pucharu Świata, był również pierwszym sezonem, w którym podstawą tworzenia kalendarza były skocznie narciarskie nieoparte o skocznie narciarskie funkcjonujące w programie służącym do symulacji - Deluxe Ski Jumping 3.1.7. W poprzednich sezonach kalendarz opierano wyłącznie na skoczniach znajdujących się w tej grze, zaś sezon 2011/2012 przyniósł w tym aspekcie zmianę, której treść obowiązuje po dziś dzień.



IV - Skocznie świata SJM (odc. 1)
Przygotował: Fenix600

Witajcie, prezentuje wam nowy projekt, którego jestem pomysłodawcą. W tej serii pokaże wam różne
obiekty świata SJM. Będe przedstawiał wam w każdym numerze, inną skocznię, wybraną przeze mnie, a
potem opisze jej historie, wygląd i jej stan dzisiejszy. Mam nadzieje na dobry odbiór serii.

Marvovo - Rok 2011 - Początki

Ówczesny menadżer macedonii, Delejt postanowił że skocznia w Mavrovie potrzebuje renowacji i postanowił wybudować dodatkowe oświetlenie i zamontować siatki wiatrochłonne. Zapytacie się pewnie dlaczego? Zgadza się. Otóż jak można zauważyć w kartach historii, Delejt chciał zorganizować zawody rangi FISowskiej. Sam menager później też przedstawił swoją koncepcje działania skoczni w swojej amatorskiej prasie ,,Makedonija Sport 24 - Ski. A czy Mavrovo dostało jakiekolwiek zawody? Odpowiedź brzmi: TAK i to nawet zawody Pucharu Świata. Na tamte czasy Mavrovo było wielką niespodzianką w kalendarzu, obok takich wielkich skoczni jak w Vikersund, Planicy czy skoczni Turnieju Czterech Skoczni, ale także był inny
rodzynek w postaci Chorwacji. Pierwsze zawody na skoczni w Mavrovie wygrał Tom Hilde. Przygoda Delejta nie trwała długo i po 3 niecałych miesiącach został zwolniony przez brak aktywności. Nowym menagerem został później seboo_13 lecz jego przygoda także trwała krótko. Kolejnym śmiałkiem był Dawid, który pracował o wiele dłużej niż poprzednicy. Jego poczynania szły w dobrą stronę co m.in. poskutkowało powrotem Mavrova do kalendarzy po sezonie. Wcześniej także poczynił krok w przód, rozbudowując kolejny raz w historii skocznie w Mavrovie. Za jego kadencji, Mavrovo było
kandydatem do Mistrzostw Świata Juniorów 2017. Niestety nie zgarnął jej.
Po kilku miesiącach Dawid zniknął z forum. Kolejny menager, znany niegdyś kenia225, przejął Macedonie, ale po kilku tygodniach zrezygnował na poczet Kanady. Kolejne osoby jak: dynia96 i arzet10 także pobyły
zbyt krótko nie robiąc w sumie nic korzystnego dla Macedonii. Nastąpił przełom, do Macedonii przybył lechita27. Wydawał się być dobry w swoim fachu, jednak skusiła go oferta od Reprezentacji Ukrainy. Od tej
pory Macedonia znowu pozostawała bez menadżera. To samo poczynił później kolejny menager Macedonii, Xavi wybierając wtedy Białoruś. Kolejnym z nich był maranesi, ale pobył on tylko miesiąc. Tu się zatrzymajmy. Kadra Macedonii po wielu latach wciąż nie mogła znaleźć idealnego menagera który by zaopiekował się kadrą jak i skocznią. Przez te lata Mavrovo nie było utrzymywane, przez co niszczała z roku
na rok. Od kadencji Xaviego Mavrovo zaczęło się odbudowywać, przez kadencje Caprariego, skocznia kandydowała do Zimowych Igrzysk Młodzieży 2020 bez skutku. Kolejnym menagerem i ostatnim na te lata był qaz. Przez chwile wydawało się że może to być ta osoba, która postawi Macedonie na nogi. Jednak jak się okazało, qaz zmienił kierunek swojej kariery, a Macedonia przepadła na długie czasy. W sezonie 2027/2028 do Macedonii przybył nowy człowiek z ambicjami - Hublat. Był wtedy komisarzem.
Widać było w nim dużą nadzieje, jednak po kilku miesiącach ślad po nim zaginął. Po kilku miesiącach, do Macedonii zawitał kolejny komisarz Szymonn04, lecz to nie była ta osoba która by jeszcze podtrzymała kadre na duchu. A ślad Macedonii ponownie zaginął. Skocznia w Mavrovie nie była w stanie przetrwać próby czasu i jak się mówiło, nie wróci już nigdy. Po prawie
10 sezonach jednak zawitał nowy menager, jednak nie na zbyt długo, a kolejny z nich także się nie popisał. Macedonia wydawała się już stracona, a skocznia szła w zapomnienie. ALE JEDNAK! Niespodziewany powrót
zaliczył Hublat który już tą kadre miał pod swoimi sterami. Jednak to był zupełnie inny człowiek i efekty widać dzisiaj. Skocznia w Mavrovie pod jego wodzą niesamowicie ożyła. Zainteresowanie obietkem wzrosło, wielka renowacja Mavrova była niespodzianką dla tutejszych mieszkańcow. Jak się później okazało, przyniosło to ogromny efekt. Mavrovo pod sterami Hublata było największym obiektem narciarskim w okolicy i może nawet i w calym
kraju. Przyniosło to grupę nowych skoczków z Macedonii. Co więcej Mavrovo postanowiło zorganizować zawody Pucharu Świata na tymże obiekcie. Mówiono, że zgłoszenie jej mija się z celem i rzeczywistością, bo dlaczego kraj z żadnymi sukcesami może organizować Puchar Świata z marszu? Jednak nie mając wielu kandydatów, Mavrovowi udało się zwyciężyć i powrócić do zawodów najwyższej rangi po ponad 23 sezonach. Historia na miarę reportażu.

Marvovo - Ciekawostka

W lipcu podczas festynu w Mavrovie, skoczkowie i kaskaderzy postanowili skoczyć jak najdłuższy możliwy ustany skok. Jak sie dowiedzieliśmy, maksymalnie można skoczyć na Mavrovie niebywałe 120 metrów (!!!)
Zapytacie sie kto tak daleko skoczył. Otóż skoczkiem który tego dokonał był były skoczek narciarski 29-letni Vlastimir NIKOLOV. Był on członkiem kadry Macedonii Północnej w latach 2017-2025. W tych latach, skoki w Macedonii nie były w ogóle popularne. Skok takiego skoczka był wielkim szokiem, w mediach społecznościowych było głośno w lipcu i sierpniu. Wiadomo że nie był on już skoczkiem zawodowym, ale jak się od niego dowiedzieliśmy, przez te kilka lat pracował nad sobą, dla swojego dobra, trenował prywatnie na
skoczni. Dzisiaj mógłby żałować że sie nie urodził w tych czasach. W Macedonii Północnej będzie rozgrywany Puchar Świata 2035/2036. Vlastimir chętnie nas uprzedził że będzie tam przedskoczkiem. Znaleźliśmy nawet
zdjęcie podczas jego rekordowego skoku! Jak widać było wysoko.

Podsumowanie

Myślę że Mavrovo to piękny obiekt, który przeszedł wiele trudnych momentów. Przeszedł wiele gruntownych renowacji jak i starć z wandalami. Można było mieć przeczucie że skocznia skończy swój żywot jak takie Sarajewo. Jednak to nie był problem dla jednego człowieka, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Hublat o którym mowa, stał się takim zbawcą dla tej skoczni. Wydawało się że to już nie ma sensu utrzymywać ruine popadającą to coraz głębiej. Można tylko trzeba chcieć, a do dzisiaj utrzymujący posadę menagera Hublat dokonał czegoś co się nikt nie spodziewał. I jednak wyszło mu to na dobre. Dzisiaj skocznia w Mavrovie przeżywa drugą młodość. Ponownie na niej ma być Puchar Świata, co jest zasługą właśnie Hublata. Pomyślmy sobie państwo, co by się stało z Mavrovem, gdyby nikt nie przejął kadry Macedonii (Północnej) w tamtym okresie. Co by się stało z tamtym obiektem, i jak by się potoczyły dalsze
losy tej skoczni. O tym w następnym artykule ,,Skocznie Świata SJM”. Opowiem wam o pewnej skoczni która także miała skończyć podobnie jak Mavrovo, ale nie zamierzam dłużej się rozgadywać.

Życzę z mojej strony udanego nowego sezonu i do zobaczenia następnym razem!

Bonus! Link do skoczni w Marvovie i kilku innych obiektów grywalnych w DSJ 4 1.7.0:
[link widoczny dla zalogowanych]



V - Aktualne rekordy narodów w długości lotu
Przygotował: Majkut










Numer przygotowali:

- Adebade

- Fenix600

- Majkut

- Yoyogi

- Patryk_Sch (skocznie w dysku)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Adebade dnia Śro 10:21, 24 Lut 2021, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.10 (10.02.21)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin