Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.32 (15.05.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.32 (15.05.22)
PostWysłany: Nie 20:44, 15 Maj 2022
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.32 (15.05.22)


Spis treści:
I - Zapowiedź Igrzysk Olimpijskich 2038 w Kirunie i Ovre Soppero

II - Relacja z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Villach

III - Relacja z konkursów Friendship Tour

IV - Największe talenty świata SJM

V - Nasze TOP Tygodnia




I - Zapowiedź Igrzysk Olimpijskich 2038 w Kirunie i Ovre Soppero
Przygotował: Adebade

Dobiegła końca Olimpiada – do skoku, gotowi, start! Już wkrótce w Szwecji, na obiektach położonych w Kirunie i Ovre Soppero rozpoczną się siódme Igrzyska Olimpijskie w historii SJM. Jest to nieco zaskakujące, wszak na pierwszy rzut oka zdaje się być to niewielką liczbą. Jednakże nadaje to im jeszcze wyższą rangę - śmiem stwierdzić, iż jest to najważniejsza impreza na obszarze gry. Medale olimpijskie mają ogromną wagę, a zaszczytu zdobycia ich i zawieszenia na piersi może dostąpić stosunkowo niewielka liczba zawodników i kadr, natomiast to również piękno tego wydarzenia.

15 kadr wysłało już swoje zgłoszenia, te nie zostały jeszcze zweryfikowane pod kątem minimum kwalifikacyjnego, które jest jednak postawione na niższym poziomie niż choćby w Mistrzostwach Świata, albowiem dopuszcza się także zawodników ze zdobytym choćby jednym punktem w narciarskiej “drugiej lidze”, czyli odpowiednio Pucharze Kontynentalnym dla mężczyzn i Ladies Cupie dla pań.

Na wstępnych listach zaobserwować możemy kilku śmiałków z kadr powszechnie uważanych za egzotyczne, mowa tu o Esko ISAKSSONIE z Wysp Alandzkich oraz reprezentantkach Ugandy - Titrit KARIUKI i Litwy - Elzė KAZLAUSKAS. Nie brakuje faworytów, których rywalizacja przeważnie trafia na pierwsze strony gazet. Warto zwrócić uwagę na to, że Igrzyska, będąc najważniejszą imprezą czterolecia pozwalają ocenić poziom, w którym znajduje się obecnie dana reprezentacja, kto jest na szczycie, a kto z niego spada.

W Szwecji rozegranych zostanie 10 konkursów, po 5 na skoczniach dużej i normalnej w tradycyjnym zestawie: 2x drużynowy, 2x indywidualny i mieszany. Oczy graczy będą zwrócone na obiekty w Kraju Trzech Koron zwrócone dość długo - rywalizacja finałowa w ramach Pucharu Świata powróci dopiero pod koniec maja. Relacje z przebiegu Igrzysk Olimpijskich 2038 oczywiście na naszych łamach.



II - Relacja z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Villach
Przygotowali: Lanak & Adebade

Austriackie Villach było gospodarzem "drugiej ligi" męskich zawodów narciarskich. Na starcie stanęło 71 zawodników gotowych do walki o punkty "na zapleczu" najbardziej prestiżowego cyklu w YTP SJM. Skocznia o punkcie HS położonym na 98 metrze była do konkursu przygotowana prawidłowo i nie było problemu z dopuszczeniem jej jako miejsca rywalizacji. W kwalifikacjach do pierwszego konkursu triumfował Azat Nurzhan, przed kolegą z kadry – Kardykulovem. Kazachowie powody do zadowolenia mieli także chwilę później - w konkursie. Na najwyższym stopniu podium stanął Borat Zhaparov. Górą w dniu następnym był Szwed Winfrith L. Wilander, uprzednio drugi. Przewaga, która dzieliła go od Aatamiego Nurmiego wynosiła ponad 15 punktów. W zawodach z dobrej strony pokazali się Słowacy i Austriacy. Kolejne zawody FIS Ski Continental Cup w Rosji (Chaykovskiy).



III - Relacja z konkursów Friendship Tour
Przygotowali: Lanak & Adebade

Saint Catherine w Egipcie było areną zmagań w cyklu SJM Friendship Tour. 84 zawodników z 19 nacji, wśród nich reprezentanci Kosowa czy też Malty postanowiło spróbować swoich sił na czarnym lądzie w skokach narciarskich. Zawody pierwotnie odbyć się miały już 2 tygodnie temu, lecz rozegrano je dopiero w ostatnim czasie. W pierwszym konkursie podium wyglądało następująco: R. Salden (Szwecja), O. Tyunin (Rosja) oraz M.E. Gausvik (Norwegia). W czołówce znaleźli się zawodnicy wcześniej uznawani jako względni faworyci, co nie jest częste w tym cyklu, który uznaje się raczej jako pole do popisu dla kadr “drugiego rzędu”. Z kolei w drugim konkursie w pierwszej trójce ponownie pojawił się O. Tyunin (również druga lokata), przedzielając G. Monterino (Włochy) i F.R. Travieso (Argentyna). Uprzedni triumfator Salden tym razem uplasował się dopiero pod koniec drugiej dziesiątki. Po raz kolejny konkurs z punktami zakończyła Japonia, a dokładnie występujący w jej składzie narciarscy weterani. Sporym zaskoczeniem dobre wyniki reprezentantów Belgii (9, 17 i 20 miejsca) oraz Norwegów. Nie zaktualizowano jeszcze oficjalniej klasyfikacji, być może nastąpi to w najbliższych dniach. Kolejne zawody w Ovre Soppero (Szwecja).



IV - Największe talenty świata SJM
Przygotował: mhq260

Lada moment, w SJM odbędą się zimowe Igrzyska Olimpijskie w Szwedzkiej Kirunie. Do rywalizacji staną najlepsi obecnie skoczkowie. Zanim jednak uzyskali oni poziom na jakim się znajdują, byli młodymi adeptami szkółek narciarskich w swoich krajach. Niektórzy uchodzili za wielkie talenty, inni w spokoju rozwijali swoje umiejętności na obozach szkoleniowych. Dlatego dziś chciałbym wziąć pod lupę skoczków, którzy mogą świadczyć o sile swoich narodowości na Igrzyskach już za 8 lata, a w niektórych przypadkach może nawet podczas Igrzysk w 2042 roku.

Do tematu wyłowienia największych talentów można podejść na różne sposoby. W prawdziwym życiu na sukces danego skoczka składa się zdecydowanie więcej składowych. W SJ Managerze o maksymalnym poziomie skoczka, do jakiego może dojść, świadczy umiejętność potencjału. Pod lupę wezmę więc skoczków topowych reprezentacji o topowym potencjale wśród skoczków SJM, którzy nie osiągnęli jeszcze pełnoletności.

Na pierwszy ogień idzie triumfator tegorocznej Ligi Konfederacji — Kazachstan. Wśród mężczyzn najciekawszym skoczkiem jest 13 letni Maxim Darabayev, którego wartość potencjału wynosi aż 95% i jest to najwyższy wynik w zestawieniu! Tak wysoki próg rozwoju umiejętności sprawia, że przy odpowiednim rozwoju, młody Maxym może w przyszłości stać się legendą na scenie SJM. Wysoki potencjał posiadają również jego koledzy z reprezentacji — 16 letni Islambek Tambayev (93%), 11 letni Ayan Nerildayev (92%) i dwóch Romanów — Dalsayev i Sanirgaliev (91%). Dovahkiin o ile będzie dalej menadżerem Kazachstanu, nie będzie musiał martwić się o reprezentację kobiet. Tu znajdziemy jeszcze większą ilość perełek, a najjaśniejszą z nich jest 11 letnia Amira Terakhova posiadająca maksymalny możliwy potencjał dla skoczkiń — 75%. Na 73% oceniona została 12 latka Anastasiya Kovraeva, 72% przysługuje aż 3 skoczkiniom — 15 letnia Millana Mariyam, 14 letnia Valentina Karimova i rok młodsza Indira Vassilieva. Jak więc widać, Kazachstan powinien w przyszłości umocnić swoją pozycję w światowej czołówce.

Nie inaczej jest w Finlandii. Największy kunszt wśród mężczyzn został ulokowany w 14 letnim Petteri’m Såvjala (94%). Za jego plecami mamy dwóch skoczków ocenionych na 92% — 11 letni Niklas Maevola i dość zaawansowany wiekowo jak na juniora — 17 letni Jarkko Latrinen. Minimalnie od tego tercetu odbiegają 12 letni Tuomas Taurinen (91%) i starszy o dwa lata Aapo Nåseinen. Wśród kobiet równie mocna obsada, jak we wcześniej omówionym Kazachstanie. Vilma Venalainen jest kolejną skoczkinią w tym zestawieniu, która uzyskała maksymalny poziom potencjału (75%). Bardzo wysoko oceniona została 12 letnia Ella Massinen (74%), nieco gorzej, ale dalej w ścisłej, światowej czołówce są — 14 letnia Paula Mussonen (73%), 12 letnia Eevi Aisantalo (73%) i 14 letnia Sari Sahtonen. Jak widać, Anssi posiada bardzo dobry materiał, którym trzeba teraz odpowiednio zarządzać.

Teraz zrobimy przegląd wojsk w ostatnim z krajów TOP3 — Szwecji. Zdecydowanie największym talentem w męskim gronie jest Pierogi Carlsson, którego być może będziemy oglądać na Igrzyskach już za 4 lata. Siedemnastolatek posiada potencjał na poziomie 94%, co być może otworzy mu drzwi na długą, owianą sukcesami karierę. Właścicielem potencjału na identycznym poziomie jest 15 letni Ebbe Claus Vang. Ebbe jest młodszy od Pierogiego o 2 lata, jego aktualne umiejętności pozwalają myśleć, że być może za dwa lata będzie posiadał większe umiejętności, które aktualnie posiada Carlsson. Młody Szwed będzie musiał jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ze względu na wiek, jego droga do kadry A wydaje się być nieco dłuższa niż starszego kolegi. Trzecim skoczkiem w którym Yoyogi może upatrywać nadziei na przyszłość, jest 17 letni Mellberg Carlssen. Tu potencjał jednak nieco niższy od poprzedniej dwójki — 91%. Co ciekawe, na ten moment w Szwecji brakuje skoczków o wysokim potencjale w przedziale u14. Jednak jak wiemy, główną siłą Szwecji są Aniołki Yoyogi’ego. Znajdziemy tu aż trzy skoczkinie, posiadające maksymalny możliwy potencjał u kobiet. Co ciekawe, jedna z nich nawet dobiła do tego poziomu. 17 letnia Paula Kravitz, bo o niej mowa, posiada 75% umiejętności. Żeby nie było jednak tak kolorowo, ma jeszcze nad czym pracować ze względu na zaledwie 57% punktów formy, przez co jej skoki mogą być nierówne. Taki sam poziom potencjału posiada rówieśniczka Pauli — Lavender Krafth i młodsza o trzy lata od wspomnianych koleżanek — Madeleine Granat. Na 74% ocenione zostały 17 letnia Kjerstin Maakellof i rok młodsza Alexandra Kreisen. Narzekać nie może również 16 letnia Pauline Lassen (72%).

Czy ktoś będzie w stanie rywalizować na równi z aktualnie najmocniejszą trójką reprezentacji? Jednym z państw chcącym doskoczyć do tego poziomu jest ten, położony na Półwyspie Apenińskim. Włosi posiadają dwóch zdolnych 11 latków, Andrea Gerrattoni i Fabrizio Vellarini. Skoczkowie będą mieli jednak cięższą drogę do przebycia podczas kariery, ze względu na potencjał na poziomie 90%. U kobiet rywalizacja nieco większa — 72% posiada 15 letnia Brunella Carmina Caprio, jeden procent mniej powędrował do Samanty Ernestine Martinelli, a 70% uzyskała 11 letnia Emily Merola.

Nadchodzącą potęgą być może jest Mongolia. Po dużych inwestycjach w tym azjatyckim kraju, do szkółek trafiają coraz zdolniejsi adepci. Wśród mężczyzn niedługo sukcesy może odnosić 14 letni Erdenebaatar Baasanjav (92%) oraz 11 letni Dulgun Renkhhuslen (90%). Do przeskoczenia pewnego poziomu brakuje jednak szerszego grona skoczków o wybitnie wysokim potencjale, to jednak może się niebawem zmienić. U kobiet również znajdziemy dwie perełki — 12 letnia Mönkha Enkhraivan (72%) i rok młodsza Tarayna Jergalsuren, posiadająca aż 75% potencjału.

Jeśli myślisz o skokach narciarskich w Azji, w pierwszej chwili przychodzi Ci… Japonia. Tu Adebade może z lekkim optymizmem patrzeć w przyszłość. 13 letni Sakutaro Kobayashi (90%) i Yuka Higashi (72%) mogą świadczyć o sile jego reprezentacji, rywalizując ze światową czołówką.

Moda na duży potencjał u kobiet znajduje się w… Turcji. Co prawda dalej brakuje mężczyzn o poziomie +90, natomiast kadra kobiet rośnie w siłę, a jej szeregi w niedalekiej przyszłości z pewnością wstąpi Nimet Kundakci, która uzyskała 74% potencjału. Wysokim kunsztem objawiają się również 15 letnia Hüsniye Tiryaki i rok młodsza Miray Nesim Macar. Nie najgorzej wypada również 11 letnia Güldeniz Resaoglu (71%).

Skoki narciarskie kobiet powinny również utrzymać się na wysokim poziomie w Polsce. Oczkiem w głowie Egrosa jest zdecydowanie 11 letnia Klaudia Styczyńska, która przy maksymalnym rozwoju umiejętności, może dobić do 73%. Nieco gorzej, ale nadal dobrze bo na poziomie 70%, wypadają jej trzy koleżanki — 14 letnia Joanna Czyż , 12 letnia Julia Borowicz i rok młodsza Julia Wolak.

Pozostańmy w Tatrach. Nasi południowi sąsiedzi, Słowacy, posiadają nieco skromniejsze zasoby wśród zdolnych juniorów. Pewnym punktem męskiej kadry powinien być Marian Titter (90%), a wśród kobiet prym trzymać będzie Terzia Malkova (72%).
W budowaniu Węgierskiej potęgi pomóc musi jedyny rodzynek z tego kraju w tym zestawieniu — 11 letni Zoltán Zsolnai. Jeśli Węgier rozwinie umiejętności do 90%, powinien być w stanie znaleźć na stałe miejsce w światowej czołówce, co przełoży się na zwiększenie popularności skokami w tymże kraju.

W zestawieniu znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch reprezentacji, które w przeszłości był potęgami. Norwegom trafił się 11 letni Mikkel Einar Gausvik (90%), który ma być pierwszym od dawna skoczkiem, mającym nawiązać choć w części do sukcesów emerytowanych już skoczków z Norwegii. Wśród kobiet największy kunszt drzemie w Eline Voengstad Loennecken (72%).

Drugą z reprezentacji powracających z kryzysu, jest Austria. Wśród mężczyzn znajduje się 12 letni Nicolas Brechtlinger, który obdarowany potencjałem na poziomie 92%, powinien zrobić karierę jakiej dawno Austriaccy kibice nie widzieli. U kobiet za utrzymanie poziomu odpowiedzialna będzie Magdalene Strolz (72%).

Reasumując, wydaje mi się że w TOP3 bez problemów utrzymają się Finowie, Szwedzi i Kazachowie. Jednak wiemy, że największy poziom umiejętności nie musi być gwarantem regularnych sukcesów. Konkurencja w czołówce powoli robi się coraz większa, co pozytywnie wpływa na rywalizację. Pozostaje nam obserwować rozwój wspomnianych w przeglądzie skoczków i czekać na to, co przyniesie czas.



V - Nasze TOP Tygodnia
Przygotował: Patryk_Sch

Zawodnik tygodnia - Ruggiero Corra - Włoch w zawodach U15 dwukrotnie stanął na podium - zajął 1. i 2. miejsca.

Zawodniczka tygodnia - Luise Brengman - Być może trochę zaszalałem, ale myślę, że zasłużenie, bardzo dobry występ reprezentantki Bermud - 8. miejsce w konkursie indywidualnym w Hakubie

Kadra tygodnia - Włochy - dobre wyniki w męskim cyklu U15 i podwójne zwycięstwo w indywidualnym konkursie żeńskiego cyklu U15! Dodatkowo drugie miejsce w konkursie drużynowym.

Skok tygodnia - Ruggiero Corra - w II serii konkursu w Livigno odleciał na odległość 96.0 m. Dało mu to awans na pierwsze miejsce.





Numer przygotowali:

- mhq260

- Adebade

- Lanak

- Patryk_Sch


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.32 (15.05.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin