Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.43 (18.09.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.43 (18.09.22)
PostWysłany: Pon 0:12, 19 Wrz 2022
mhq260
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 628
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.43 (18.09.22)


Spis treści:
I - Relacja z konkursów TCS M

II - Relacja z konkursów TCS K

III - Relacja z FIS CUP M

IV - Przewodnik po prawie SJM cz. 1

V - "Alfabet Wodza" - odc.3




I - Relacja z konkursów TCS M
Przygotował: Snajper

Właśnie rozpoczął się 87 turniej czterech skoczni. Turniej klasycznie będzie rozgrywany w Austrii i Niemczech na tych samych skoczniach. Pierwsze 2 konkursy odbyły się w Niemczech w Obersdorfie i Ga-Pa. Skoczkowie przybyli do Niemiec z ogromnymi nadziejami na sukces. O zwycięstwie myślą nie tylko reprezentanci Szwecji i Finlandii. Niespodziankę chcieliby sprawić Rosjanie i Kazachowie. W pierwszym konkursie w Obersdorfie jednak swoją dominacje podkreślili reprezentanci Szwecji. Na pierwszym miejscu uplasował się Fredrique Strandberg z 7 punktową przewagą nad drugim miejscem, które zajął Magnus J. Stenberg. 2 punkty za nim na trzecim miejscu był Fyeofan Astafyev. Tuż za podium na 4 miejscu o 0,2 za Astafyevem skończył Fredrique S. Wilander. Na zwycięstwo ma jeszcze szanse sporo skoczków. Wysokie miejsca w pierwszym konkursie nie dają jednak gwarancji walki o końcowy triumf. W TCS trzeba oddać 8 dobrych i równych skoków. Jeden słabszy skok może zaprzepaścić szanse na zwycięstwo. W drugim konkursie w Ga-Pa zwyciężył Aladdin S. Carlsson o 0,8 przed Pekkanenem i 1,2 nad Takalą. Liderem po niemieckiej części TCS jest Fredrique Strandberg, wiceliderem ze stratą 0,5 jest Magnus J. Stenberg. Trzeci Sauli Helsinki ma już dość sporą stratę ponad 13 punktów, ale w skokach wszystko jest możliwe. Tuż za Finem jest Astafyev. Wszystko rozstrzygnie się w Austrii.



II - Relacja z konkursów TCS K
Przygotował: mhq260

Zmagania o złotego orła kobiet rozpoczęły się tradycyjnie na niemieckiej ziemi - na skoczni w Oberstdorf. Do kwalifikacji przystąpiła elita kobiecych skoków, na którą składały się skoczkinie z aż 25 reprezentacji! Na liście startowej pojawiły się skoczkinie min. z krajów tak egzotycznych, jak - Armenia, Kosowo, Węgry, Nowa Zelandia, Walia, Indonezja, Irlandia i Chorwacja. Tak więc w kwalifikacjach finalnie zobaczyliśmy 87 skoczkiń, co jest imponującym wynikiem. Same kwalifikacje padły łupem szwedki. Arabella Arensinge, bo o niej mowa, po świetnym skoku na 131.5m uzyskała najwyższą notę całych kwalifikacji, minimalnie wyprzedzając swoją koleżankę z reprezentacji - Lavender Arnell. Podium kwalifikacyjne dopełniła finka - Selja Karppinen. Z ciekawszych par KO, 36-ta w konkursie Cressida Allegri, miała podjąć szwedkę Antoninę-Paulę Granath, a 27-ma Olga Pushina swoją koleżankę z reprezentacji - Katyę Tsvetayeve. W obydwu przypadkach wygrały skoczkinie wyżej notowane, natomiast zarówno Allegri jak i Pushina awansowały do serii finałowej jako lucky loser. Finalnie na Schattenbergschanze triumfowała szwedka Frederika Tallinder, która po skokach na 133m i 129.5m uzyskała wysoką notę - 273.5pkt. Na drugim miejscu dość niespodziewanie znalazła się rosjanka Anastasiya Vrankina z notą 271.2pkt. Podium uzupełnia druga ze szwedek - Tindra-Maria Molander, która uzyskała równo 270.0pkt. Tuż za podium, ale z ogromną stratą do podium, znalazły się Lavender Arnell (259.5pkt) i Liljanna Mikkonen (255.0pkt).

Kolejnym miejscem rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni była skocznia w Garmisch-Partenkirchen. Całe kwalifikacyjne podium padło łupem szwedek - Lavender Arnell, Madeleine Rosen i Antonia-Paula Granath jako jedyne przekroczyły 130 metr, co zaowocowało dobrymi notami końcowymi. Triumfatorka poprzedniego konkursu, Frederika Tallinder, pozwoliła sobie na nieco słabszy skok, co przełożyło się na 7-me miejsce w kwalifikacjach. Druga w klasyfikacji Anastasiya Vrankina skoczyła zaledwie 112 metrów, co dało jej 21-szą notę kwalifikacji. W konkursie z ciekawych par, zmierzyć się ze sobą miały 27-ma Renata Safarova i 24-ta Cressida Allegri, czy 28-ma Nea Sarri z 23-cią Bishindeegiin Amarsaana z Mongolii. Swoje pojedynki wygrały włoszka i niżej rozstawiona Finka.

W całym konkursie najmocniejsza okazała się Madeleine Rosen, która odbiła sobie niezbyt udany konkurs w Oberstdorfie. 1.3 pkt za nią znalazła się jej koleżanka z kadry - Lavender Arnell. Te dwie skoczkinie zdeklasowały swoje rywalki, o czym najlepiej mówi, że 3-cia Tindra-Maria Molander osiągnęła notę o 11.1pkt mniej od drugiej Arnell. Lepiej niż w kwalifikacjach, poradziła sobie Anastasiya Vrankina, zajmując najbardziej nielubiane miejsce przez sportowców. Na 5-tym miejscu uplasowała się kolejna rosjanka - Olga Pushina, tuż za nią, bo o 0.1pkt znalazła się Frederika Tallinder. Czołową dziesiątkę uzupełniły - finka Sanni Kivinen, kazachstanka Amina Sagintayeva i dwie szwedki - Arabella Arensinger i Magdalena Schaumann.

Teraz czeka nas krótka przerwa od Turnieju Czterech Skoczni. 20 września kolejny przystanek - na austriackiej Bergisel. W klasyfikacji generalnej na ten moment prowadzi Lavender Arnell, z 0.6pkt przewagi nad drugą Tindra-Maria Molander. Póki co, na najniższym stopniu podium z niespełna 6 punktową stratą do 2 miejsca, znajduje się Anastasiya Vrankina.



III - Relacja z FIS CUP M
Przygotował: Patryk Sch

W austriackim Villach odbył się kolejny weekend FIS Cup'u. W pierwszym dniu odbył sie konkurs drużynowy, w którym wzięło udział 11 ekip. Szwecja wygrała przed Kazachstanem i Włochami. Na 4. miejscu z ogromną stratą do Włoch - Austria. Dalej Polska, Rosja i Mongolia. Na 8. miejscu Węgrzy. Skoki Polaków były dobre i równe, ale gdyby Igor Surdziel skoczył lepiej w II serii, byłaby szansa na 4. miejsce. Kiepskie skoki Japonii i Słowacji, które skończyły razem na 9. miejscu. Ostatnie miejsce dla Szwajcarii z dużą stratą. Dalej kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Wygrał Szwed - Manne Westberg przed Raniero Piovenem i Jarkko Latrinenem. Jak tam Polacy? 5. miejsce Romka Bardzomiły, 16. Igora Surdziela, 18. Radka Rołyszewskiego, 23. Kasjana Kury i 47. Dacjana Skarbonki. Ciekawostką jest debiut Jojo Wibawy z Indonezji, który nie dostał się do konkursu, ale 54. miejsce nie przynosi Indonezyjczykowi wstydu. Zaobserwowaliśmy też powrót Monakijczyków - jednak Stephan Grettelier zajął dopiero 76, ostatnie miejsce, a Charlie Leclerc 67. miejsce. Konkurs padł łupem dwóch Włochów - Beluzzi przed Salettim, a Ivanschitz z Austrii obsadził 3. miejsce. Roman Bardzomiło 10. miejsce, R. Rołyszewski - 12. ; I. Surdziel - 25. miejsce ; D. Skarbonka - 32. miejsce ; K. Kura - 39. miejsce. Można więc czuć minimalne rozczarowanie. Z zaskoczeń - Węgier Gulacsi na 22. miejscu, Chorwat Culiković na 27. miejscu. Za to słabe występy Rosjan.

Kwalifikacje do drugiego konkursu wygrał Raniero Piovene przed Alexandrem Svenssonem i ex uequo Mamedov'em, Westbergiem i Latrinen'em. Dwóch Polaków w dziesiątce - Rołyszewski na 7. miejscu i Kura na 9. Reszta też się zakwalifikowała. Jojo Wibawa - ciekawostka z Indonezji tym razem gorzej - 66. miejsce. Monakijczycy nie wiele lepiej. Grettelier 75. a Leclerc 64. Tym razem konkurs wygrał Jarkko Latrinen przed Simone Beluzzi i Bakhtiyar'em Mamedov'em. Radosław Rołyszewski 9. miejsce, 14. miejsce Igora Surdziela, 19. miejsce Romana Bardzomiły, 23. miejsce Dacjana Skarbonki i dopiero 34. miejsce Kasjana Kury. Znowu dobry wynik Gulacsiego - 17. miejsce. Punkty zdobył również Manisyan z Armenii czy Zamilijević z Czarnogóry. Następne konkursy dopiero 1. października w Almatach, bo najpierw czekają nas wielkie emocje na MŚJ w polskiej Wiśle! Zapraszamy!



IV - Przewodnik po prawie SJM cz. 1
Przygotował: Yoyogi

Pora na powrót do cyklu, którego pierwsza część była zawarta jeszcze przed wakacjami, a mianowicie 29 maja 2022 roku, tj. mini przewodnika po prawie SJM. Te poradniki w ramach magazynu będą skrótowe, zwięzłe. To będzie wstęp do prawdopodobnych, szerszych komentarzy do tych Kodeksów, które będą wydane odrębnie.

Zgodnie z zapowiedzią, w dzisiejszym odcinku omówienie najważniejszych kodeksów, z punktu widzenia gracza.

Co prawda pierwotnie planowałem w jednym odcinku te kodeksy umówić, zbiorczo, ale uznałem, że lepiej będzie tę serię rozbić na kilka odcinków, i każdą rzecz potraktować bardziej szczegółowo.

Na pierwszy rzut pójdzie Kodeks Zawodniczy, który znajduje się pod poniższym adresem:

http://www.sjmanager.fora.pl/dziennik-prawny-a-kodeksy,503/kodeks-zawodniczy-sjm-z-dn-04-03-2017-r,11499.html

W szczególności warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które się tu znajdują, a mogą zainteresować graczy:

1) kwestia zakończenia kariery,
2) "transfery" zawodników i zawodniczek między reprezentacjami ze względu na podwójne obywatelstwo,
3) bonusy do umiejętności,
4) spadki umiejętności oraz formy w przerwie międzysezonowej,
5) akademia juniorska,
6) pobór zawodniczek i zawodników dla reprezentacji z niedoborami.

1) kwestia zakończenia kariery,

Z Kodeksu Zawodniczego możemy się dowiedzieć zwłaszcza tego, w jakich sytuacjach zawodnik, zawodniczka zakończy karierę. co jest opisane w artykułach 4, 5 i 6 Kodeksu Zawodniczego.

Podział przebiega przez sytuacje, których zaistnienie sprawia, że zawodnik, zawodniczka zawsze zakończą karierę (obligatoryjne), oraz sytuacje, które sprawiają, że zawodnik, zawodniczka mogą, ale nie muszą zakończyć swoją karierę (fakultatywne).

Wiedza, jakie to przypadki, jest istotna, jeżeli chcemy racjonalnie prowadzić naszą reprezentację.

2) "transfery" zawodników i zawodniczek między reprezentacjami ze względu na podwójne obywatelstwo,

Dawno temu, w 2010 roku, jeden z dawnych graczy wpadł na pomysł "transferów":

http://www.sjmanager.fora.pl/font-color-green-off-topic-font,53/licytacje,1330.html

Oczywiście rozwiązanie takie w grze o skokach narciarskich, jeżeli chcemy, aby ta gra, mimo wszystko, była jak najbardziej realna, nie jest zasadne, o tyle swego rodzaju "transfery", czyli przejście z jednej reprezentacji do drugiej, są możliwe na bazie posiadania drugiego (i następnych) obywatelstwa.

Warunki, jakie musi spełnić zawodnik, zawodniczka, aby móc przejść do innej reprezentacji, określone są w artykułach 12, 13 i 14.

3) bonusy do umiejętności,

Kodeks Zawodniczy określa również warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby nasz zawodnik, zawodniczka otrzymała tzw. "bonusy", czyli podwyższenie umiejętności na konkretny typ zawodów (zawody "u siebie", zawody w lotach").

Warunki uzyskania bonusu oraz ich wysokość, określone są w artykułach 17 i 18.

4) spadki umiejętności oraz formy w przerwie międzysezonowej,

Dokładne planowanie rozwoju reprezentacji wymaga również wiedzy, w jakim zakresie między sezonami zawodnicy i zawodniczki stracą swoje umiejętności oraz formę z powodu braku treningów oraz wypoczynku. Tę cenną informację uzyskamy z artykułu 25.

Dzięki temu dowiemy się, na których zawodników, zawodniczki będzie warto stawiać w tej najbliższej, jak i dalszej perspektywie, a z których zawodników, zawodniczek będzie trzeba powoli rezygnować.

5) akademia juniorska,

Zadbać o przyszłość można nie tylko przez wiedzę, w jakim stopniu nasi podopieczni tracą swoje walory w trakcie przerwy międzysezonowej, ale zwłaszcza przez rozwój młodego narybku w akademii juniorskiej.

Szczegóły funkcjonowania akademii juniorskiej zawarte są zwłaszcza w artykułach 28, 29, 30 i 31. Również warto zwrócić uwagę na "transfer juniora" w trybie artykułu 32.

6) pobór zawodniczek i zawodników dla reprezentacji z niedoborami.

Warto również zwrócić uwagę na całkiem nową procedurę, tj. nadzwyczajnego poboru zawodników i zawodniczek. Jest to pomoc dla zwłaszcza słabszych reprezentacji, które nie mają kogo wystawić do zawodów. Dzięki procedurze, która została opisana w artykułach 36, 37 i 38 zyskamy wiedzę, czy nasza reprezentacja spełnia warunki tego nadzwyczajnego poboru i jeżeli tak, to jakich zawodników, zawodniczek możemy się spodziewać, oraz w jakim trybie nabór się odbywa.

Jak wskazałem wcześniej, powyższy komentarz ma charakter skrótowy, zwięzły. W przyszłości planuję opublikowanie szerszego komentarza dla rzeczy, które są bardziej problematyczne i mogą wymagać szerszego oraz jaśniejszego wyjaśnienia.

Ten cykl ma na celu wstępne zaznajomienie z Kodeksami, które są pomocne dla właściwego prowadzenia naszych reprezentacji. W kolejnym odcinku płynnie przejdziemy do kolejnego Kodeksu, a mianowicie Kodeksu Sztabowego.



V - "Alfabet Wodza" - odc.3
Przygotował: Yoyogi

Gra - czyli całe nasze uniwersum YTP Ski Jumping Manager. Praktycznie jedno z pierwszych określeń, które się rzuca na myśl, jeżeli się myśli o naszej, no właśnie, grze.

Historia - coś, co łączy się zarówno z tą grą, jak i z moją prywatną pasją, czyli historią. Prywatnie jestem jej miłośnikiem i w związku z tym ta prywatna pasja przelewa się również na jedną z innych, prywatnych pasji, więc tę grę, co jawi się między innymi w stworzeniu w 2010 roku SJM Wikii, jako coś, co ma dokumentować historię tej gry. Na funkcję nośnika historii tej gry składają się również inne elementy, jak rankingi, wykazy osiągnięć oraz archiwa na forum. Każdego dnia ta historia gry się powiększa. Dla ciekawostki podam tutaj, ile to już nam upłynęło od momentu startu gry do dziś:

Data początkowa w kalkulatorze dni to 18 stycznia 2009 (niedziela). Poniżej obliczono czas jaki upłynął od tej daty do 18 września 2022 (niedziela).

Dla podanego zakresu dat: od 18 stycznia 2009 do 18 września 2022 kalkulator dni wyliczył, że minęło 13 lat, 8 miesięcy.

Dzieląc tą różnicę dat na poszczególne wartości po zaokrągleniu do pełnych tygodni i miesięcy otrzymamy:

sekundy - 431 218 800
minuty - 7 186 980
godziny - 119 783
dni - 4 991
tygodnie - 713
miesiące - 164

Zakres dat obejmuje 14 lat. W tym zakresie lata przestępne to: 2012, 2016, 2020.

Interakcja - jedna z najtrudniejszych liter, która wymaga dłuższego zastanowienia. Padło na interakcję, czyli, w skrócie, na wzajemne oddziaływanie różnych osób. Przez prawie 14 lat gry tych oddziaływań w grze była cało mnogo. Zarówno tych, niestety, negatywnych, jak i stety, pozytywnych. Cieszy to, że jednak raczej tych drugich było więcej. Częśc z tych interakcji, jak mi wiadomo, przerodziła się w trwałe, dobre znajomości, które zostały przeniesione do świata rzeczywistego, co mnie niezmiernie cieszy, że tworząc tę grę mogłem komuś pomóc znaleźć przyjazne dusze.[/quote]



Numer przygotowali:

- mhq260

- Patryk Sch

- Snajper

- Yoyogi


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.43 (18.09.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin