Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.45 (02.10.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.45 (02.10.22)
PostWysłany: Nie 16:45, 02 Paź 2022
mhq260
Super V.I.P. Manager
Super V.I.P. Manager

 
Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 628
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.45 (02.10.22)


Spis treści:
I - Relacja Turnieju Nordyckiego M i K

II - Relacja MŚ Juniorów

III - Q&A z Adebade

IV - "Przewodnik po prawie SJM" cz. 2

V - "Gorąca Dycha" cz.4 - Egros




I - Relacja Turnieju Nordyckiego M i K
Przygotował: Snajper

Relacja z konkursów Turnieju Nordyckiego mężczyzn

Niedawno rozpoczął się Turniej Nordycki mężczyzn i kobiet w Kirunie. W kwalifikacjach do męskiego konkursu wzięło udział 58 skoczków, po zwycięstwo sięgnął Ioannes Kjellson z niewielką przewagą nad Alekseyem Tungyshbaevem. Matthias Keine Grenzen zamknął podium. Tuż za podium stanął Carl-Gustav Kanerva. Między 3, a 10 miejscem była bardzo mała różnica, stawka jest niesamowicie wyrównana. Lider pucharu świata i zwycięzca Turnieju Czterech Skocznii - Fredrique Strandberg zajął dopiero 18 miejsce. W konkursie zwyciężył Fredrique S. Wilander oddając dwa kapitalne skoki. W pierwszej serii 136 metrów, w drugiej 138 metrów. Te skoki pozwoliły wyprzedzić Kanerve o zaledwie 2,2 punkta. Podium zamknął Lassi Toivonen z nie wielką przewagą nad swoimi rywalami. Aż pięciu zawodników straciło mniej niż 7 punktów do Toivonena. Konkurs był podobnie jak kwalifikacje bardzo wyrównanany. Następnego dnia skoczkowie rywalizowalizowali w konkursie drużynowym, w którym wygrali klasycznie Szwedzi, tym razem już z nie tak dużą przewagą do jakiej przyzwyczaiła nas reprezentacja Szwecji. Kazachowie uplasowali się na 2 miejscu o 14,1 punkta za Szwedami. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Finlandii ze sporą przewagą nad 4 Rosją. 5 miejsce należało do Włochów. Dalej byli Słowacy, Polacy i Japończycy. Z 11 reprezentacji 3 nie dostały się do drugiej serii, były to reprezentacje Norwegii, Austrii i Turcji. Nastęny konkurs turnieju nordyckiego odbędzie się w Ovre Soppero.

Relacja z konkursów Turnieju Nordyckiego kobiet

Kiruna

Kobiecy Turniej Nordycki tak samo jak mężczyzn rozpoczął się w Kirunie. Na starcie kwalifikacji staneło 66 zawodniczek. Najlepszą z nich okazała się Tuulikki Rantanen skacząc na odległość 141 metrów. Takiej odległości nie powstydziliby się panowie. Na drugim miejscu skończyła Tuula Tarppinen oddając też dość imponujacy skok na odległość 138,5 metra. Trzecie miejsce zajęła wiceliderka pucharu świata Lavender Arnell. W konkursie mogliśmy już kolejny raz ujrzeć dominacje Szwedek. Zwyciężczynią została Elua Ingvarsdotter, która miała okazje oddać ponad 140 metrowy skok w drugiej serii. Wygrała z olbrzymią przewagą nad drugą Tindrą-Marią Molander. Przewaga wynosiła aż 15,4 punkta. Molander też osiągnęła grancie 140 metra w drugiej serii. Podium zamknęła Magdalena Schaumann ze sporą przewagą nad czwartą Granath, ale również ze sporą stratą do Molander. Podium zostało zajęte przez Szwecje. Nie jest to żadna niespodzianka. W konkursie drużynowym jak można się domyślać zwyciężyły Szwedki. Ponad 200 punków za nimi skończyły Kazaszki. Z niespełna 3 punktową przewagą nad Włoszkami. Dalej w strefie punktowanej kończyły Finki, Rosjanki, Greczynki, Słowaczki i Polki. Poza punktami skończyła Japonia, Norwegia, Turcja i Nowa Zelandia.

Ovre Soppero

Drugą skocznią w kalendarzu Turnieju Nordyckiego jest Kuormakka HS106 w Ovre Soppero. W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wzięło tym razem udział 68 zawodniczek. Najlepszą okazała się Madeleine Rosen. Za nią uplasowała się Tindra-Maria Molander. Na 3 miejscu były ex aequo Malena Ronayeva i Liljanna Mikkonen. W konkursie nastąpiła mała niespodzianka, Amina Sagintayeva wygrała konkurs wyprzedzając Schaumann o 4 punkty. Liljanna Mikkonen tak samo jak w kwalifikacjach zajęła 3 miejsce. Zaskoczyła też zwyciężczyni poprzedniego konkursu, niestety w negatywnym znaczeniu tego słowa. Elua Ingvarsdotter nie dostała się do drugiej serii. Skoczyła 91,5 metra, ale nie ustała, na szczęście obyło się bez kontuzji. Szwedka zajęła dopiero 34 miejsce i najprawdopodobniej wypada z walki o zwycięstwo w Turnieju Nordyckim. Do konkursu drużynowego zgłosiło się 13 drużyn, więc musiały odbyć się kwalifikacje. Tą jedną reprezentacją, która pożegnała się z rywalizacją po kwalifikacjach była Macedonia Północna. Kwalifikacje zwyciężyły Szwedki przed Finkami i Rosjankami. W konkursie zwyciężyła ponownie reprezentacja Szwecji. Drugie miejsce zajęły Finki. Na najniższym stopniu podium stanęły Rosjanki, Włoszki musiały się cieszyć z 4 miejsca. Piąte miejsce zajęła reprezentacja Kazachstanu, która w Kirunie była 2. Dalej były Mongołki, Polki i Słowaczki.



II - Relacja MŚ Juniorów
Przygotował: Patryk Sch

Pierwszy konkurs MŚJ, to konkurs mix. Na starcie znalazło się 17 drużyn. W pre-kwalifikacjach odpadły drużyny Białorusi, Szwajcarii, Litwy, Egiptu i Białorusi. Wygrała Szwecja przed Kazachstanem i Finlandią. W konkursie natomiast Finlandia przed Szwecją i Polakami! Finlandia z wielką przewagą odniosła tryumf. Polacy w składzie Golińska - Surdziel - Madkowska - Rołyszewski ma upragniony medal i to duży sukces. Dzień później odbył się konkurs indywidualny kobiet. Na starcie ogromna liczba zawodniczek - 97. Chociażby zawodniczki z Łotwy, Wysp Św. Tomasza i Książęcej, Rumunii, Bermudów, Armenii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Ukrainy, czy Węgier. Konkurs główny został zdominowany przez Lavender Krafth ze Szwecji. Drugą Seiję Karppinen z Finlandii wyprzedziła o 16,5 pkt. Trzecie miejsce padło łupem reprezentacji Mongolii Ramazangiin Bayar, która wyprzedziła Szwedkę Carolinę Schelin o 0,2 pkt. W dziesiątce jeszcze jedna Mongołka - Erkhemsaikhany Tuul na 9. miejscu. Z ciekawszych wyników Ivanka Sokolova z Bułgarii na 25. miejscu. Reprezentantki Bermudów w drugiej serii - Luise Brengman 28. miejsce i Anne Smith - 30. miejsce. Nieciekawa sytuacja spotkała jednak te skoczkinie, gdyż obie zaliczyły niebezpiecznie wyglądające upadki i niestety wygląda na to, że mogą wypaść na dłużej. Polki: Katarzyna Golińska - 11. miejsce, Walentyna Chomczynowa - 26. miejsce, Joanna Czyż - 33. miejsce, Natalia Madkowska - 40. miejsce, Dominika Piotrowska - 44. miejsce, Aleksandra Urban nie przeszła kwalifikacji.

Konkurs indywidualny mężczyzn odbył się następnego dnia, a tam na starcie stanęło 127 zawodników! Wygrał kwalifikacje Manne Westberg przed czterema Finami. Z zaskoczeń 15. miejsce Suso Kosticia z Bośnii i Hercegowiny, 17. miejsce Viktora Datsenki z Ukrainy, 22. miejsce Esko Isakssona, kwalifikacja 3 Rumunów (Dusceanu, Cosereanu, Neculoiu) Ormianina Melkonyana, Węgra Kocsisa, Białorusina Garmachova, Czarnogórca Globicia, Bułgarów Kutancheva i Todorova czy jeszcze większe zaskoczenie - Juan Attard z Malty. Konkurs główny wygrał Antti Seilinen o 0,4 Miho Kalvolą i 3,8 przed Matteusem Fallenbergiem ze Szwecji. Z ciekawostek - 6. miejsce Adalfarusa Ivanschitza z Austrii, 20. miejsce Erdenebaatara Baasanjava, 23. miejsce Istvana Kocsisa, 29. miejsce Isakssona z Wysp Alandzkich i 30. miejsce Dragosa Dusceanu z Rumunii. Polacy: R. Bardzomiło - 11; R. Rołyszewski - 18; I. Surdziel - 19; K. Kura - 25; D. Skarbonka - 33. Konkurs drużynowy kobiet - 14 drużyn. W pre-kwalifikacjach odpały Niemcy i Litwa. Konkurs wygrała Szwecja z ogromną przewagą nad Mongolią i Kazachstanem. Dalej Finlandia, Polska, Rosja, Turcja i Słowacja. Ostatnimi zawodami był konkurs drużynowy mężczyzn. Zgłoszonych zostało aż 22 ekipy. Rozczarowanie przeżyły Niemcy, a zaskoczyła Łotwa. Ze świetnym wynikiem punktowym wygrała Finlandia, która zgromadziła ponad 1000 pkt. Na drugim miejscu Szwecja, na trzecim Kazachstan. Dalej Austria, Polska, Rosja, Mongolia i Węgry. Słabe wyniki Słowacji i Łotwy, które nie dostały się do drugiej serii, tak jak Bułgaria i Łotwa.

Klasyfikacja medalowa
1. FINLAND 3/2/0
2. SWEDEN 2/2/1
3. MONGOLIA 0/1/1
4. KAZAKHSTAN 0/0/2
5. POLAND 0/0/1



III - Q&A z Adebade
Przygotował: Adebade

W ostatnich dniach poprosiłem graczy na naszym oficjalnym discordzie SJM, aby podali swoje pytania odnośnie funkcjonowania SJM lub rozkminy, które przechodzą im czasem przez myśl. Postaram się dziś wyjaśnić wszystkie z nich - zapraszam do lektury.

Skąd w Watykanie wzięły się dzieci?

Rzeczywiście interesujące. Jak powszechnie wiadomo, oprócz duchownych, w Watykanie urzędują także członkowie Gwardii Szwajcarskiej oraz pracownicy różnych instytucji. Juniorzy w Watykanie posiadają oprócz obywatelstwa państwa duchownego również włoskie, przez co możemy wykluczyć jakoby mieliby być potomkami gwardzistów. Wydaje się więc, że musi to oznaczać, że adepci watykańskich skoków są dziećmi pracowników Watykanu. Nie znalazłem żadnych informacji, które mogą to jednoznacznie potwierdzić. Znaczna większość ludzi pracujących na terenie Watykanu, wcale w nim nie mieszka. Są natomiast pewne wyjątki i to właśnie wśród nich upatrywałbym rozwiązania tego zagadnienia.

Jak wygląda nabór nadzwyczajny w państwach trzeciego świata?

Prawdopodobnie absurdalnie. Możemy wyobrazić sobie mnóstwo scenariuszy. Prezes związku pukający do losowych, rozpadających się drzwi, plakat na lokalnym baobabie, reklamy umieszczane w sieciach rybaków itd.

Jak traktowani są budowniczy skoczni w krajach autorytarnych?

Pewnie źle, choć idąc konsekwentnie drogą marzeń - wyobraźmy sobie świat, w którym skocznia powstać może w Katarze. Możliwe, iż również w tym Katarze, pracownicy są sowicie nagradzani i odpowiednio dożywieni.

Jak to możliwe, że skoczek, którego kadra ma super lekarza, zaliczy upadek, teoretycznie złamie kręgosłup czy kark i ma tylko 5 dni mikro kontuzji?

Jeden z absurdów gry. Rzeczywiście jest możliwość całkowitego uniknięcia w kadrze występowania poważnych kontuzji. Popierałbym zmiany mające na celu likwidację tych dość nierealistycznych przepisów.

Jakie są źródła finansowania egzotycznych kadr narciarskich?

Łatwo przewidzieć, że przykładowo w rządzie Palau nie będzie zbyt wielu zwolenników finansowania z państwowych pieniędzy sportu, który nie cieszy się w kraju żadną popularnością, przez wiele lat zawodnicy mieliby problemy z reprezentowaniem państwa na właściwym poziomie, a w zasadzie manager mógłby opuścić kadrę po miesiącu. Trzeba więc zakładać, że w przykładowym rządzie Palau zasiadają debile lub reprezentację finansuje pojedynczy, prywatny zapaleniec.

W jaki sposób sprzedaje się poczekalnię jako komponent?

Jedyną opcją jest sprzedawanie jej na części - osobno deski, osobno TV, osobno ciasteczka ze stołu. W praktyce jednak rozbiórka takich budowli prawdopodobnie pochłania znacznie więcej kosztów niż sprzedaż komponentów.

Co robią zawodnicy w klubach?

Od wielu lat nic. Po prostu tam siedzą i gniją, w momencie, gdy gracz ich już nie potrzebuje. Są wówczas jakby w koszu i zapowiadane zmiany regulacji prawnych za to odpowiedzialnych nie wchodzą na ten moment w życie.

Dlaczego został wprowadzony przepis, który wydłuża homologację skoczni, niemal w tym samym momencie, kiedy skończyła się homologacja wszystkich skoczni w Szwecji? Mając w pamięci to, że ładnych kilkanaście sezonów temu taka sama sytuacja spotkała Makau, i brak wyrozumiałości, wparcia czy "przymknięcia oka" dla ich managera spowodowała jego odejście z gry?

Yoyogi: Akurat wtedy nie tylko Szwecja miała problem z homologacjami, ale tego było więcej i to już nosiło znamiona kryzysu homologacyjnego. Uznałem, że ta sprawa była już na tyle poważna, że jednak trzeba te przepisy na tyle złagodzić, żeby prościej było zarówno menedżerom i osobom, które układają kalendarze. To, że Szwecja wtedy też się znalazła w tej sytuacji, to przypadek. Gdyby to była mniejsza skala problemu, to możliwe, że zostawiłbym po staremu, nawet jakby Szwecja miała ucierpieć. Też dodam, że jednak nie wprowadzam regulacji pod to, żeby Szwecji było wygodniej, z jednoczesną szkodą dla innych drużyn. Choćby dzisiaj znowu zauważyłem, iż po raz kolejny nie zgłosiłem zawodników i zawodniczek do zawodów. To już któryś raz. Zawsze mógłbym wprowadzić przepisy, które czy to wyjątkowo dopuszczałyby zgłoszenie po terminie lub choćby automatyczne zgłaszanie do konkursów na zasadzie domyślnego formularza. Ale nadal tego nie wprowadziłem, mimo że to niewątpliwie by to dla Szwecji było korzystne. I nie sądzę, że nawet jak miałbym uchybić przez swój brak czasu, zapominalstwo zgłoszeń na jakiś kluczowy turniej lub kluczowe zawody, to dokonałbym zmiany.

Kim jest w rzeczywistości kenia225?

Wbrew pozorom, o kenii225 wiadomo całkiem sporo. Zarejestrował się w grze 12 lat temu. Zakładam, że miał wówczas co najmniej 6 lat, co oznacza, że dziś na 99,9% jest pełnoletni. Mieszka na wsi – nie wiadomo, gdzie. Pracuje w swojej okolicy, w firmie robiącej opakowania do jedzenia. Prawdopodobnie z czasem dowiemy się nowych szczegółów z jego życia.

Czy reprezentacja Watykanu mogłaby zbudować w swoim kraju skocznie?

Nie mogłaby. Określa to prawo dzierżawy, choć jednoznacznie nie podaje ono minimalnej granicy powierzchni państwa. “Ustanawia się prawo dzierżawy dla reprezentacji, które z racjonalnych względów nie mogą wybudować na własnym terenie skoczni”. Watykan mógłby jednak wybudować skocznię w innym państwie - wtedy płaciłby mu odpowiednie należności.

Dlaczego użytkownik "Lanak" jest jedynym z graczy z zieloną czcionką, który nigdy nikomu nie pomógł przez co nikt nie pochwalił żadnego jego postu?

Widocznie nikt nie uznał jego wywodów za ciekawe na tyle, aby zasługiwały na wyróżnienie (xd).

Dlaczego istnieją jednocześnie kadry Szkocji, Walii, Irlandii Północnej, Wyspy Man oraz Wielkiej Brytanii?

Temat regionów jest zdecydowanie bardzo pogmatwany. W tym przypadku, moim zdaniem nie jest potrzebna kadra Wielkiej Brytanii i właśnie jej obecność komplikuje sytuację.

Dlaczego do zawodów pucharu świata można zgłaszać nawet 10-letnich skoczków?

Kolejny paradoks. Warto pochylić się nad jego kwestią, gdyż brak 10-latków (dzieci) w Pucharze Świata nie stanowi dla mniejszych kadr żadnego utrudnienia i zakaz nie tylko urzeczywistnił by rozgrywkę, ale również nie skomplikował by jej.

Czemu kiedyś praktycznie wszyscy komentowali wyniki zawodów, a teraz nikt?

Więcej cyklów, więcej wyników. Osobiście nie widzę sensu komentowania wyników podopiecznych, gdyż moja opinia i tak nie miałaby dla nikogo większego znaczenia i opinia innych dla mnie również by go nie miała. Kiedyś wszystkiego było mniej i publikacja wyników była znacznie bardziej interesującym wydarzeniem.

Po co przekładać zawody, do których jest zamknięta lista zgłoszeń, na koniec sezonu, zamiast je po prostu na bieżąco w wolnej chwili w trakcie sezonu przesymulować?

Yoyogi: To kwestia do dyskusji, co jest lepsze, wygodniejsze. Nawet przed zadaniem tego pytania poinformowałem mhq, żeby przesymulował zawody Pucharu Kontynentalnego Kobiet, do których już zgłoszenia są, teraz, a nie na końcu sezonu.



IV - Przewodnik po prawie SJM cz. 2
Przygotował: Yoyogi

W drugim wydaniu przewodnika po prawie, zgodnie z zapowiedzią, znajdzie się omówienie Kodeksu Sztabowego oraz załącznika nr 1.

Adres:
http://www.sjmanager.fora.pl/dziennik-prawny-a-kodeksy,503/kodeks-sztabowy-sjm-z-dn-17-11-2017-r,13049.html (załącznik nr 1 znajduje się pod Kodeksem)

Kodeks Sztabowy, najogólniej, określa zasady, na jakich funkcjonują w niniejszej grze osoby będące członkami sztabu. Reguluje zwłaszcza kwestie ich zatrudniania, zwalniania oraz szkolenia.

W szczególności będą nas dzisiaj interesować artykuły od 10 do 20 oraz od 25 do 29, wraz z załącznikiem.

1) zatrudnianie i zwalnianie pracowników (członków sztabu) (artykuły od 10 do 20 Kodeksu Sztabowego)

Przepisy od 10 do 14 określają ogólne zasady, na jakich odbywa się zatrudnianie pracowników.

Przede wszystkim pracownik może w danej chwili wyłącznie pracować dla jednej reprezentacji, zaś każda reprezentacja może mieć wyłącznie, w danej chwili, jednego trenera, trenera juniorów oraz lekarza w każdej kadrze (kadry mamy w reprezentacjach dwie: męską i żeńską).

Z każdym pracownikiem reprezentacja może umowę ułożyć dowolnie, byleby to nie było niezgodne z prawem obowiązującym.

Nie jest możliwe również nabywanie od innych reprezentacji już zatrudnionych pracowników w drodze tzw. transferów.

Co istotne, warto poruszyć ewentualną możliwość przesunięcia pracowników między kadrami, przykładowo trenera z kadry męskiej do żeńskiej.

W chwili obecnej, takie przesunięcie jest możliwe, jednakże przy ograniczeniu, że takiej zmiany można dokonać dopiero przy przedłużeniu umowy, zgodnie z art. 17:

Cytat:
Zmiana treści kontraktu w trakcie jego trwania
Art. 17. § 1 - Z zastrzeżeniem regulacji poniższej, w trakcie trwania kontraktu wiążącego reprezentację oraz pracownika, przedstawiciel reprezentacji nie może zmienić jego treści.
§ 2 - Przedstawiciel reprezentacji może zmienić odpowiednio treść kontraktu wyłącznie przy jego przedłużaniu.


Zatem, jeżeli dotychczas nasz trener pracował w reprezentacji męskiej, to przy przedłużeniu umowy wystarczy dokonać jego angażu w kadrze żeńskiej.

Niewykluczone, ze w przyszłości ten przepis ulegnie złagodzeniu, jeżeli zostanie uznane, że nie wywoła to zbyt dużego obciążenia dla administracji.

Przepisy od art. 15 do art. 20 Kodeksu Sztabowego nakreślają informacje, jak zawrzeć prawidłowo kontrakt.

2) szkolenie pracowników (członków sztabu) (artykuły od 25 do 29 Kodeksu Sztabowego oraz załącznik nr 1)

Kolejną, istotną z punktu widzenia graczy, opcją, zawartą w Kodeksie Sztabowym, jest szkolenie pracowników, aby rozwijali swoje umiejętności.

Sam Kodeks, w artykułach 25 do 29, zawiera podstawowe zasady szkolenia, na jakich to się odbywa, jednocześnie odsyłając do załącznika, w którym znajdziemy więcej szczegółowych informacji.

Załącznik nr 1 określa, w jaki sposób wystartować ze szkoleniem własnych pracowników oraz na jakich zasadach wygląda ich trening.

W kolejnym poradniku omówiony zostanie Kodeks Budowlany.



V - "Gorąca Dycha" cz.4 - Egros
Przygotował: mhq260

Co przynosi więcej emocji - Liga konfederacji czy Puchar Konfederacji?

Aktualnie Liga konferencji, od następnego sezonu Puchar konfederacji może zmienić się, co przyniesie nam dodatkowe emocje.

Kadry w SJM - Egzotyka czy tradycja?

Tutaj mi jest obojętnie, jeden wyjątek to regiony, które nie ukrywam, dla mnie są zbędne.

Otrzymujesz możliwość poprowadzenia dowolnej kadry w SJM, wybór pada na...

Nowa Zelandia.

Skokami zacząłeś interesować się od momentu, gdy...

Zaczęło się tradycyjne od oglądania z rodziną w roku 2008.

Ilość godzin wychowania fizycznego w szkole powinna zostać zredukowana czy zwiększona?

Za moich czasów było około 4-5 godzin lekcyjnych w szkołach podstawowych później redukcja była do 3 h. Dla mnie 4 h w tygodniu to minimum. Mimo, że ten etap u mnie minął to sam aktywnie 4 razy w tygodniu siłownia raz w tygodniu pokopać piłkę i co jakiś czas zawody w bieganiu. Ruch to ważny element życia i zdrowia człowieka.

Dyscyplina sportowa, którą mógłbyś uprawiać do końca życia?

Piłka nożna.

Polska na MŚ'22 osiągnie...

Serce chce medalu, rozum mówi wyjście z grupy.

Jedna rzecz, którą mógłbyś robić do końca życia to...

Spędzać czas z innym człowiekiem (rodzina, przyjaciele).

Z czasów szkolnych najlepiej wspominam...

Nic mi nie przychodzi do głowy, jakoś nie było tam super optymistycznych i negatywnych doświadczenie.

W ciężkich sytuacjach stres Cię paraliżuje, czy pobudza do działania?

Kiedyś paraliżował, niekiedy jeszcze też, ale nowa praca pozwoliła mi to przekuć na pobudzenie i stawieniu się przeszkodzie.



Numer przygotowali:

- Adebade

- mhq260

- Patryk Sch

- Snajper

- Yoyogi


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mhq260 dnia Nie 16:47, 02 Paź 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 18:29, 02 Paź 2022
Yoyogi
Pontifex Maximus SJM
Pontifex Maximus SJM

 
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 12339
Przeczytał: 50 tematów

Pomógł: 93 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Niagara Falls, Ontario
Płeć: Waćpanicz


Cytat:
Jak to możliwe, że skoczek, którego kadra ma super lekarza, zaliczy upadek, teoretycznie złamie kręgosłup czy kark i ma tylko 5 dni mikro kontuzji?

Jeden z absurdów gry. Rzeczywiście jest możliwość całkowitego uniknięcia w kadrze występowania poważnych kontuzji. Popierałbym zmiany mające na celu likwidację tych dość nierealistycznych przepisów.


Ciekawa kwestia.

W sumie też myślałem jakiś czas nad zmianą tego. Aktualny stan jest taki, by:

a) zachęcić ludzi do inwestowania w centrum medyczne i lekarzy,
b) jednak zmniejszyć ilość roboty u szpitalnych i symulatorów.

Prawdopodobnie za jakiś czas wprowadzę opcję, z odpowiednim wyprzedzeniem poinformuję o szczegółach, że w wyjątkowych przypadkach może wpadnie taka "killer" kontuzja.

Aktualne przepisy to nierzadko chęć maksymalnego uproszczenia i zminimalizowania ilości pracy.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.45 (02.10.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin