Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna

Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe » SJM Magazyn nr.48 (23.10.22)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
SJM Magazyn nr.48 (23.10.22)
PostWysłany: Nie 20:33, 23 Paź 2022
Adebade
Moderator
Moderator

 
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Olsztyn
Płeć: Waćpanicz


SJM Magazyn nr.48 (23.10.22)


Spis treści:
I - Relacja z konkursów FIS Cup M i K

II - Relacja z Uniwersjady 2039 w Sierra Nevadzie

III - 12 nacji w YTP SJM o najmniejszej ilości mieszkańców - cz.3

IV - "Przewodnik po prawie SJM" cz.4

V - "Alfabet Wodza" - odc.5




I - Relacja z konkursów FIS Cup M i K
Przygotował: Snajper

Relacja z konkursów FIS Cupu w Ovre Soppero

W ten weekend zawodnicy Fis Cupu rywalizowali w szwedzkim Ovre Soppero. Młodzi skoczkowie rywalizowali w konkursie drużynowym i indywidualnym. W konkursie drużynowym zwyciężyła reprezentacja Kazachstanu o 176 punktów przed reprezentacją Włoch. Podium domknęła reprezentacja Austrii. Niestety tuż za podium znalazła się reprezentacja Polski. Dobrze poradziła sobie reprezentacja Węgier, która zajęła 5 miejsce. Szósta skończyła Norwegia, 7 Armenia, 8 Czarnogóra. Dwoma pechowymi reprezentacjami, którym nie udało się awansować do drugiej serii okazały się być reprezentacje Słowacji i Norwegii. Następnego dnia odbywały się konkursy indywidualne. Rano odbywały się kwalifikacje, które wygrał Fin Jarkko Latrinen oddając przyzwoity 93,5 metrowy skok. Drugi z notą 4,5 punkta mniejszą od Latrinena skończył Adalfarus Ivanschitz. Trzeci z 1,5 punktową stratą skończył lider FIS Cupu Simone Beluzzi. Włoch w konkursie pokazał swoją wysoką formę jeszcze raz. Po skokach na odległość 94,5 metra i 92 metry Włoch zwyciężył w konkursie. W związku z nieobecnością Manne Westberga Beluzzi objął pozycje lidera FIS Cupu. Drugi był Adalfarus Ivanschitz. Reprezentant Austrii w drugiej serii oddał najldalszy skok w całym weekendzie FIS Cupu. Ivanschitz poleciał na odległość 96 metrów. Niestety słabszy skok w pierwszej serii odebrał mu zwycięstwo. Trzeci skończył zwycięzca kwalifikacji - Jarkko Latrinen. Tuż za podium uplasowało się aż 4 Kazachów. Bagutskiu i Mamedovi brakło bardzo mało do podium. Po 18 z 21 konkursów Fis Cupu w klasyfikacji generalnej prowadzi Simone Beluzzi. Drugi jest Bakhtiyar Mamedov. Austriak i Kazach wykorzystali nieobecność Szwedów i wyprzedzili Manne Westberga. Ivanschitz i Latrinen, którzy stanęli na podium w Ovre Soppero zajmują odpowiednio 4 i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Relacja z konkursów FIS Cupu kobiet w Ulaanbaatar

Zawodniczki w swoim 9 weekendzie FIS Cupu rywalizowały w Mongolii. W Ulaanbatar były rozgrywane 2 konkursy indywidualne. Podobnie jak w przypadku męskiego FIS Cupu w żeńskim nie zobaczymy reprezentacji Szwecji. W kwalifikacjach do pierwszego z nich zwyciężyła Henrica Dulecci. Skoczyła 84 metry i miała 17 punktów przewagi nad druga Maritą Pubwald. Na 3 miejscu z punktem straty do drugiego miejsca skończyła Indira Vassilieva. W konkursie zwyciężyła rodaczka Henrici Dulecci - Brunella Carmina Caprio. Caprio w pierwszej serii oddała fenomenalny 94 metrowy skok. Miała ogromną przewagę nad drugą Faizą Inzhu. Kazaszka straciła do Carpio aż 20,5 punkta. Na trzecim miejscu skończyła rodaczka Inzhu Millana Mariyam. Zwyciężczyni kwalifikacji skończyła na 9 miejscu. W kwalifikacjach do drugiego konkursu wygrała znowu Włoszka. Tym razem była to Nicola Di Soccia. Druga była Faiza Inzhu, Francesca Lazzari skończyła na 3 miejscu. Zwyciężczyni poprzedniego konkursu również pokazała się z dobrej strony i skończyła na 4 miejscu. W konkursie tym razem nie wygrała Włoszka. Wygrał Alena Gapirgaeva reprezentująca Kazachstan. Na drugim miejscu skończyła Albina Montana. Przegrała z Kazaszką o 1,5. Gdyby udało jej się wyprzedzić Gapirgaevą to w ten weekend oba kwalifikacje i oba konkursy wybrałaby Włoszka. Trzecie miejsce zajęła ponownie Millana Mariyam. Tuż poza podium z 2,5 punktową stratą do Mariyam skończyła Faiza Inzhu, która w pierwszym konkursie skończyła na 2 miejscu. Piąta skończyła Maria Tenucci, szósta Brunella Carmina Caprio. Zwyciężczyni kwalifikacji skończyła na 9, a zwyciężczyni kwalifikacji do pierwszego konkursu zamknęła pierwszą 10. Ten weekend był niezwykle udany dla reprezentacji Kazachstanu i Włoch.
W klasyfikacji generalnej nieuniknione wydaję się zwycięstwo Szwedki. Pierwsza jest Paula Kirtz, druga Lavender Krafth, trzecia Lorraine Lindgren. Ta trójka ma sporą przewagę nad resztą stawki. Na 4 i 5 miejscu są dwie kolejne Szwedki - Kjerstin Maakellof i Caroline Schelin. Dopiero 6 jest Millana Mariyam, jest to najwyżej uplasowana zawodniczka w FIS Cupie, która nie jest Szwedką. Ma 298 punktów straty do Pauly Kirtz. Szwedka musi zdobyć 3 punkty, aby zapewnić zwycięstwo w FIS Cupie reprezentacji Szwecji. To wydaję się tylko formalnością. Aby, Kazaszka wygrała FIS Cup musiałby zdarzyć się cud.



II - Relacja z Uniwersjady 2039 w Sierra Nevadzie
Przygotował: mhq260

Po dwóch latach przerwy wróciła Uniwersjada. Miejsce mało kojarzące się ze skokami - gorąca Andaluzja, gościła w tym roku skoczków walczących o medale. Na pierwszy ogień, już tradycyjnie, czekał nas konkurs drużyn mieszanych. Tam bezkonkurencyjnie lepsza okazała się Szwecja, która zdobyła aż 955.5 punktów. Na drugim miejscu stanęli reprezentanci Kazachstanu (805.5 punków), a po brąz sięgnęli Rosjanie. Frekwencja nie dopisała, ponieważ do konkursu przystąpiło zaledwie 7 reprezentacji.

Kolejnego dnia byliśmy świadkiem pojedynku skoczkiń. Do konkursu przystąpiły 32 zawodniczki, najlepiej poradziła sobie Caroline Schelin, która po skokach na 87 i 93 metr osiągnęła największą notę łączną. Na drugim miejscu, o 5.5 pkt za Schelin, znalazła się Kazaszka Rumena Taminova, a podium uzupełniła Agnes-Paula Granath. Tuż za podium znalazła się Daliya Zabayeva, a w czołowej 10-tce znalazło się miejsce dla takich skoczkiń jak Ana-Paula Granath, Snezhana Palikova, lub reprezentantka Mongolii - Temuge Jargalsaihka. Jako, że po pierwszej serii odpadły zaledwie 2 zawodniczki, w serii finałowej znalazło się miejsce dla reprezentantek krajów takich, jak Nowa Zelandia, Irlandia i Argentyna.

Trzeci dzień zmagań w Sierra Nevadzie, to znowu rywalizacja indywidualna, ale tym razem mężczyzn. Do konkursu zgłoszonych zostało 30 skoczków, dlatego każdy uczestnik był pewny tego, że będzie miał okazję oddać dwa skoki. Najdalej tego dnia skakali reprezentanci Szwecji. Sindri Manasson po świetnym skoku na 99.5 metr, przeskoczył z piątego miejsca, na najwyższe miejsce, co zapewniło mu złoty krążek. Podium uzupełnili jego rodacy - Cedric Lundqvist i Jacob Isaac Wallin. Po pierwszej serii na podium znajdował się Imangali Massimov. Niestety dla niego i całej kazachskiej społeczności związanej ze skokami, Imangali skoczył zaledwie 82 metry, tracąc szansę na trzeci medal swojej reprezentacji.

Kolejne dwa dni to już występy drużynowe. Najpierw do pojedynku stanęły kobiety. Bez żadnych niespodzianek, triumfowała Szwecja, natomiast nie przyszło im to łatwo, jakby można było się spodziewać. Reprezentacja Kazachstanu wyglądała tego dnia dobrze i do samego końca walczyła o złoty medal. Na najniższym stopniu podium znalazła się Mongolia, dla której, już lekko spojlerując rezultaty konkursu mężczyzn, był to jedyny medal podczas tegorocznej Uniwersjady. Do konkursu przystąpiła również reprezentacja Rosji i Polski. U mężczyzn po pierwszej serii pachniało sensacją, ponieważ na pierwszym miejscu znajdowała się Rosja. Sytuacja była jednak mocno na styku, i podopieczni Yoyogiego, mimo przewrotki jednego zawodnika, spięli się na drugą serię i sięgnęli po piąte złoto, co oznacza, że każdy możliwy złoty medal, trafił w ręce Yoyogiego. Po brąz sięgnął Kazachstan, który tego dnia rywalizował sam ze sobą - byli zbyt słabi, żeby powalczyć ze Szwecją i Kazachstanem, ale również byli za mocni, żeby groził im spadek z podium. Do konkursu przystąpiła również Polska i Mongolia, zajmując kolejno 4 i 5 miejsce.

Klasyfikacja medalowa:

1. Szwecja [ 5 / 1 / 2 ]

2. Kazachstan [ 0 / 3 / 1 ]
3. Rosja [ 0 / 1 / 1 ]
4. Mongolia [ 0 / 0 / 1 ]



III - 12 nacji w YTP SJM o najmniejszej ilości mieszkańców - cz.3
Przygotował: Lanak

7.Monako - A oficjalnie Księstwo Monako, miasto-państwo z 39 244 mieszkańcami wróciło do „świata żywych” narciarskiej aktywności za sprawą menedżera Patrykusa12, ku uciesze lokalnych sympatyków sportów zimowych. W kadrach znajdziemy tam 28 aktywnych skoczków, często o wysokim potencjale, aczkolwiek muszą jeszcze nieco popracować nad umiejętnościami. W kadrze żeńskiej pracuje lekarz Drahoslav Chren ze Słowacji, natomiast w męskiej monakijski trener Noel Robert. Monako na przestrzeni lat swojej obecności w świecie skoków narciarskich wiele zainwestowało w infrastrukturę. Wybudowano tam centrum szpitalne i ekonomiczne (obydwa są na 2. poziomie), jak również wybudowano kompleks skoczni we francuskim Menton, którymi jednak zarządza Związek Narciarski Monako. Na Monegasque Ski Jumping Complex składają się skocznie o HS 133 i 92, a w tym sezonie są jeszcze otwarte. Monako to najgęściej zaludnione państwo świata oraz o najbardziej zabudowanej powierzchni.

8.Wyspy Owcze - Duńskie terytorium zależne z 52 269 mieszkańcami zarządzane przez użytkownika Norberto. Na chwilę obecną w kadrze męskiej znajduje się dwóch skoczków (Steig Andersen i Regin Hentze), regularnie pokazujących się w zawodach drugiej klasy. W sztabie znajdują się dwaj Farerzy Ingálvur Jacobsen oraz Skofti Vatnhamar, a także Alexander Gudjohnsen z Islandii nadzorujący juniorów. A tych juniorów jest czterech z potencjałem średnim i wysokim. Na Wyspach Owczych znajduje się nieczynna od wielu lat skocznia narciarska z punktem K na 95 metrze. Jest to kolejny obszar na którym owiec jest więcej niż ludzi (patrz Falklandy), a niektóre z nich swego czasu zostały zatrudnione przez koncert Google przy robieniu zdjęć do Google Maps, gdzie owce z odpowiednim sprzętem chodziły po pastwiskach, a aparatura tworzyła mapy. Z kolei przyznawaniem farerskich obywatelstw zajmuje się Dania, która według własnego „widzi mi się” decyduje kto może dostać obywatelstwo, a kto nie.

9.Bermudy - Brytyjskie terytorium zależne z 72 337 mieszkańcami. Bermudy pojawiły się na narciarskiej mapie w sezonie 2036/2037 za sprawą Kierasa. Na co dzień w kadrze trenowanej przez Andersa Fannemela z Norwegii znajdują się cztery zawodniczki, regularnie występujące w FIS Cup U15 i notujące tam co najmniej przyzwoite występy. Gwiazdami kadry są Luise Brengman oraz Anne Smith, których być może już na skoczni nie zobaczymy albowiem obydwie doznały bardzo groźnych kontuzji w tym samym konkursie podczas MŚJ, praktycznie eliminujących Bermudy z marzeń o dalszych dobrych wynikach i rozwoju. Oprócz tego w rezerwie są też cztery zawodniczki juniorskie. Z ciekawostek można przytoczyć fakt, iż większość rynku glazurniczego na Bermudach jest w rękach mieszkających tam Polaków, a woda pitna jest tam droższa od benzyny, wszystko za sprawą braku śródlądowych zbiorników wodnych.



IV - "Przewodnik po prawie SJM" cz.4
Przygotował: Yoyogi

W dzisiejszym wydaniu zwięzłe omówienie prawdopodobnie najbardziej istotnego Kodeksu, czyli Kodeksu Finansowego.

Najbardziej istotnego, gdyż w nim znajdziemy informacje o tym, jakim zasadom podlegają pieniądze w grze, zaś dzięki posiadanym pieniądzom możemy cokolwiek zdziałać. Bez nich, nawet Salomon nie naleje.

Pełna treść Kodeksu poniżej:
http://www.sjmanager.fora.pl/dziennik-prawny-a-kodeksy,503/kodeks-finansowy-sjm-z-dn-28-11-2017-r,13235.html

Część 1: informacje ogólne.

Z początkowych przepisów, zwłaszcza do art. 18, dowiemy się podstawowych informacji, na jakich funkcjonuje tutejszy świat finansjery. Dzięki lekturze początkowych artykułów wiemy, ile pieniędzy otrzymamy na start każdego sezonu od związku (kwota bazowa z art. 10) oraz od sponsorów (art. 11).

Dowiemy się również, na jakich zasadach, w związku z organizacją turniejów, możemy otrzymać wsparcie od związku (art. 14).

Część II: nieuregulowane zadłużenie

Istotną częścią Kodeksu jest tzw. postępowanie sanacyjno-oddłużeniowe. Wpierw krótko o tym, co ta tajemnicza nazwa oznacza. O ile jeszcze słowa "postępowanie" i "oddłużenie" są raczej jasne, o tyle dość rzadko spotykanym słowem w dzisiejszym świecie jest słowo "sanacja", a jeżeli już, to zwłaszcza dla historyków to słowo kojarzy się z obozem rządzącym w II Rzeczpospolitej, zgromadzonym zwłaszcza wokół Józefa Piłsudskiego.

Niemniej, słowo "sanacja" oznacza z łacińskiego "uzdrowienie", zatem nie bez powodu znajduje się również w Kodeksie. Wskazane postępowanie "sanacyjno-oddłużeniowe" ma nam pomóc uzdrowić nasze finanse poprzez wyzbycie się długów, które nie zostały spłacone.

Regulacja tego postępowania jest zawarta w art. od 19 do 24. Warto je dokładnie poczytać, ponieważ musimy wiedzieć dobrze, jakie są ewentualne skutki i możliwe ścieżki w sytuacji, kiedy nasza reprezentacja nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań. Są to pewne sytuacje ostateczne.

Niestety, zwykle działania w tym postępowaniu dla kadry są bolesne, więc dobrze uniknąć w ogóle wejścia na tę ścieżkę.

Część III: bank, umowy.

Jak wskazałem wcześniej, zadłużenie reprezentacji, skutkujące postępowaniem sanacyjno-oddłużeniowym, dla reprezentacji nie jest przyjemne. Aby tego uniknąć, obok racjonalnego wydatkowania i uzyskania dobrych dochodów stałych, warto zajrzeć do banku i tego, co bank oferuje, aby nam pomóc zachować pewną płynność finansową, zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.

W banku w szczególności możemy zawrzeć 3 interesujące umowy:

1) umowę pożyczki,
2) umowę kredytu,
3) umowę ubezpieczenia.

Pierwsze dwie umowy mogą nam czasowo pomóc w zachowaniu czy to płynności finansowej, jeżeli nieostrożnie wydatkowaliśmy pieniądze lub stało się coś nieoczekiwanego, negatywnego, lub mogą nam pomóc w rozwoju reprezentacji, jeżeli zaciągamy pożyczkę lub kredyt na inwestycje. Jest to opcja godna rozwagi, jeżeli mamy słabszą reprezentację, która jeszcze nie ma dużego budżetu i infrastruktury.

Warta rozwagi jest również opcja ubezpieczenia. Jeżeli się ubezpieczymy, poprzez wpłaty odpowiednich sum, możemy czy to uniknąć w ogóle postępowania sanacyjno-oddłuzeniowego lub przejść je łagodniej.


IV: inne.

W Kodeksie Finansowym jeszcze są warte odnotowania:

a) umowa darowizny (między graczami)
b) informacje o wysokości kosztów utrzymania infrastruktury i pracowników
c) loterie

a) W kodeksie mamy zawartą regulację odnośnie dokonywania darowizny między graczami. Jest to zwłaszcza przydatne, jeżeli nie możemy już w Banku otrzymać pomocy. Regulacja darowizny zawarta jest w art. 63-69.

b) W kodeksie zawarte są szczegółowe informacje odnośnie ponoszonych przez reprezentacje kwot na utrzymanie skoczni, infrastruktury reprezentacyjnej, pracowników i innych rzeczy. Te informacje zawarte są od art. 75 do art. 112.

c) Kodeks zawiera również opcję organizowania odpłatnych loterii, na których można dorobić dodatkowe pieniądze dla reprezentacji. Regulacje są zawarte w art. 113 i 114.


W kolejnym wydaniu omówienie Kodeksu Szpitalnego.



V - "Alfabet Wodza" - odc.5
Przygotował: Yoyogi

Organizacja - SJM jest nie tylko grą online, ale również organizacją zrzeszającą wielu ludzi. Organizacją, która niewątpliwie wyróżnia się zwartością, trwałością oraz dobrą jakością, o czym świadczy w szczególności długi czas jej funkcjonowania, na ten moment prawie 14 lat, co jest ewenementem dla tego typu działalności (większość gier tego typu wykazuje się "życiem" przez około 2-3 miesiące).

Pasja - zarówno do samego sportu, do tego typu gier, jak i do ludzi. Pasja, o wielu imionach, wyraża się w SJM.

Radość - jedną z rzeczy, która ta gra mi przynosiła, przynosi i przynosić będzie, to radość, która wywodzi się z wielu źródeł. Zarówno z samego rozwoju gry, poznawanych ludzi oraz, rzeczy najbardziej klarownej, z wyników moich reprezentacji, głównie Szwecji.

SJM - litera S poświęcona będzie akronimowi naszej gry. Jest to od 2009 roku dla mnie jeden z najczęściej używanych skrótowców w moim słowniku. I możliwe, że nie tylko w moim wypadku. Chyba nie było dnia, kiedy bym nie miał "SJM" w głowie.

Tradycja - w grze, mimo upływu lat i różnych nowinek, staramy się pielęgnować na różne sposoby tradycji. Zarówno tradycji naszej dyscypliny sportu, skoków narciarskich, przez zachowanie tradycyjnych turniejów w postaci m.in. Turnieju Czterech Skoczni (i ich tradycyjnych zasad, w miarę możliwości, tu w postaci systemu KO), jak i odnośnie samej gry. Od samego początku opieramy się na tym samym forum, zaś symulacja zawodów jest dokonywana niezmiennie w Deluxe Ski Jump 3.1.7.





Numer przygotowali:

- Yoyogi

- Snajper

- mhq260

- Lanak


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
SJM Magazyn nr.48 (23.10.22)
  Forum YTP Ski Jumping Manager (TM) Sezon 36 (2042/2043) Strona Główna » Centrum Prasowe
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin